Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem po złożeniu komputera. X570 AORUS MASTER


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 archtree

archtree

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 10 sierpnia 2020 - 04:26

Pojawił mi się problem kilka godzin po uruchomieniu złożonego komputera.

Po pierwszym odpaleniu wszystko chodziło dobrze. Instalacja Windows, szybko poszło. jedyne co mnie niepokoiło to informacja na płycie główniej"AA". (Wyczytałem gdzieś na forum że to chodzi o aktualizację biosu)

 

Generalnie gdy wyłączyłem komputer i chciałem go włączyć ponownie, nie widziałem zasilania na płycie. Po odczekaniu i ponownym włączeniu zasilacza lampka na płycie głównej (przycisk włączeniowy ) zapaliła się. Gdy jednak przyciskam na obudowie power - lampka gaśnie.

Po odczekaniu i podłączeniu zasilania ponownie pali się ta sama lampka na płycie głównej (przycisk włączeniowy )oraz z tyłu pali się przycisk CLEAR CMOS

 

X570 AORUS MASTER (rev. 1.1)

Procesor AMD 3950X

 

 

Dodam że żadnych zmian w BIOS nie robiłem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 05:54

Albo płyta martwa albo problemy z zasilaczem :(

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 archtree

archtree

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 08:26

Odłączyłem wszystko od płyty prócz jej zasilenia. Reakcja płyty taka sama. Brak możliwości aktualizacji Biosu płyty przez Q-Flash Plus. Zgadza się albo płyta albo zasilacz. Tylko zasilacz to górna półka - Seasonic PRIME PX-1000 80Plus Platinum 1000W.

Jednym razem po włączeniu zasilania zaczęły mrugać pamięci. Innym razem podświetliła się na 3 sekundy blok pompki od  AiO. 



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 09:12

Wygląda bardziej na płytę .. ale jak masz inny zasilacz to sprawdź , może być i 400w , pod obciążeniem wiadomo ale powinien odpalić

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL