Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [6500 PLN] przeznaczony do [gier,rendering,programowanie] dla [ScarletGem]


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ScarletGem

ScarletGem

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 12:01

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - luźna górna granica - 6500 +/- 200 PLN

*Wymagania oraz zastosowanie - komputer zbudowany w oparciu o podzespoły pół-pasywneprzeznaczony dogier / programowania / obróbki wideo

*Natywna rozdzielczość monitora - Posiadam monitor 1920x1080, planuję w ciągu 5-10 miesięcy zakupić monitor o większej rozdzielczości

*Których podzespołów potrzebuje  - Jednostka centralna

*Czy planujesz podkręcanie? - Raczej nie, ale w przeszłości podkręcałem kilka konfiguracji

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Nie

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.x-kom.pl/lista/3ldhs61r0

Dodatkowe założenia co do zestawu:

  • Bardzo dobra kultura pracy
  • Minimalistyczny wygląd - bez światełek i migotania
  • Możliwości rozbudowy o dodatkowe podzespoły

Jeśli to możliwe nie chciałbym zbyt bardzo zmieniać mojego proponowanego zestawu


Z góry dziękuję za propozycje



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 12:17

Chinski zasilacz bez kompletu zabezpieczeń w tej cenie nieśmieszny żart . Tak samo płyta absolutnie tyle nie warta.
Płytę możesz dać asusy x570-p lub x570 tuf plus albo aorus x570 Elite . Ewentualnie b550 pro aorus .

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 TheStachu12

TheStachu12

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 01:58

https://proline.pl/koszyk/dcb0f7a6

 

Dodatkowe chłodzenie na procesor (CPU za 1500PLN żal trzymać na BOX coolerze) bo w takim budżecie BOX to grzech, lepsza płyta, szybszy RAM, lepszy jakościowo zasilacz z ogromnym zapasem i lepiej wentylowana obudowa od Phanteksa.

 

Alternatywnie buda można https://proline.pl/o...-szklo-p1123306

 

W takim budżecie odpuściłbym polsko chiński SilentiumPC.


Użytkownik TheStachu12 edytował ten post 01 lipca 2020 - 01:59

Mobilnie: Asus K52JT-SX131V (i5 480M, 6GB RAM, HD6370M 1GB, MX500 250GB, Windows 7 HP 64bit PL), Samsung Galaxy J5 2016 SM-J510FN


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 02:03

Nie chcę to nie zmieniajmy mu na siłę , obudów jest funkcjonalna i przewiewna a że chińczyk w kompie za 6500 wygląda dziwnie i nie przystaje jakościowo to jego sprawa

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 ScarletGem

ScarletGem

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 03:22

Cześć! Dzięki za propozycje!
Co do płyty głównej, zapomniałem dodać że koniecznie chcę mieć wbudowany Bluetooth. Zintegrowany RAID to dla mnie też duży plus.
Co do zasilacza

 

nieśmieszny żart

 

wygląda dziwnie

Jakieś konkretne parametry czy też recenzje/testy które wpływają na taką opinie? Gdy go wybierałem zwracałem uwagę na certyfikat, gwarancję, czy posiada DC-DC, min 750W, cena jak najniższa.
Najbardziej ciekawiło mnie czy jest jakakolwiek możliwość że mój zestaw nie ruszy albo na ile jest stabilny, z tego co mówicie to zasilaczjest najsłabszym elementem, chciałbym się dowiedzieć dlaczego?
 


Użytkownik ScarletGem edytował ten post 01 lipca 2020 - 03:27


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 04:57

te wbudowane wifi i BT w płytach niestety w 90% są najtańszą padliną ... Kup sobie osobno czy to na pci czy na usb wyjdzie taniej i lepiej 

A zasilacz podałem przecież - to chinol , spc to importer chińskiej firmy SAMA , sprowadzają to padło bez większej kontroli jakości + NIE mają kompletu zabezpieczeń to nawet za 200zł jest już podejrzane a za 400zł to skreśla zasilacz z miejsca i jest zwykłym kabaretem - żeby było śmiesznie niektóre sklepy zwłaszcza xkom chętnie je wciskają więc obstawiam że mają w tym jakiś interes . 

Seasonic Focus Plus jest świetny , Corsair RMx też fajny zasilacz ale corsair ma ewidentnie problemy z kontrolą jakości i potrafią przychodzić martwe albo piszczeć cewki . To przykładowe bo napewno nie jeden uczciwy zasilacz znajdziesz . 


a 750w nie jest ci potrzebne wcale , chcesz to proszę ale 650w i tak tu nadto do zestawu :]


A w tym co zacytowałeś chodziło mi o obudowę acz fakt faktem ten zasilacz też tu dobrze nie wygląda. Choć obudowę można oko przymknąć , zasilacz już dużo bardziej boli 


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL