Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw do 10 000 zł przeznaczony do CAD (głównie program AutoCad CIVIL 3D z podpiętymi grafikami rastrowymi) dla Przemek00002


Najlepsza odpowiedź _VeV_ , 07 czerwca 2020 - 03:08

Obsługuje , a że niektórzy przepisują na pałę zamiast sprawdzić to potem tylko mieszają w głowach tym którzy nie mają o tym pojęcia .
Nie liczy się producent a model ... Zobacz jak fajnie sobie ten radzi - no techmaniacHD testował . Kfa to żadna firma krzak, od wielu lat jest w Europie choć to w stanach jest dużo popularniejsza .
Głośność zależy od chłodzenia na karcie ... Jeden rx5700xt będzie wył np MSI mach a inny np saphire nitro będzie choutki ... Choć do cada to raczej NVIDIA .
Ja tam się wyleczyłem z patrzenia na markę , trzeba patrzyć na konkretny produkt . Przejdź do postu


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemek00002

Przemek00002

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 01:13

Witam,

 

Proszę o pomoc w doborze najbardziej optymalnego zestawu komputerowego przeznaczonego do pracy w oprogramowaniu AutoCad CIVIL 3D 2020 (modele trójwymiarowe, projektowanie drogi w 3D) + praca w oprogramowaniu do analizy MES - ZSOIL.PC.2020 - również budowanie modelu MES w 3D. Praca w CIVIL 3D głównie w środowisku wektorowym, jednakże z podpiętymi grafikami rastrowymi (jpg/tif) pod pliki dwg/dxf + wizualizacja w 3D. Praca w ZSOIL - budowa modelu MES 3D + obliczenia MES (trwające kilka godzin) + wizualizacja wyników w 3D.

 

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - do 10 000 zł (o ile to w ogóle możliwe).

*Wymagania oraz zastosowanie - chłodzenie procka - wodne, chłodzenie karty - wiatrak (koszty), praca w środowisku CAD - jw.

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje - kompletnej skrzynki komputerowej wraz z zawartością (zasilacze, okablowanie, sprzęt, karta, procek, ramy itd.)

*Czy planujesz podkręcanie? - jeżeli to ma sens to nie widzę przeciwwskazań - o ile będzie jakikolwiek z tego powodu wzrost wydajności - jednakże przede wszystkim interesuje mnie stabilność zestawu ze względu na konieczność analizy MES.

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - nie

*Własna propozycja zestawu komputerowego - na podstawie własnych przemyśleń i tego co rozeznałem w internecie, stworzyłem następujący zestaw:

https://www.x-kom.pl/lista/te4nfbu2c - czy jest najbardziej optymalny - nie wiem, w związku z czym proszę o pomoc.

 

Na koniec: nie planuję na nim nigdy grać, ma on służyć wyłącznie do pracy. Nie jestem zainteresowany również wielokolorowymi światełkami - choć również nie będą mi one przeszkadzać.


Użytkownik Przemek00002 edytował ten post 07 czerwca 2020 - 01:15


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 01:20

zestaw dość niefortunny ... ale zaraz podpowiem jak to naprawić :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Przemek00002

Przemek00002

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 01:23

zestaw dość niefortunny ... ale zaraz podpowiem jak to naprawić :]

Tak jak pisałem - nie za bardzo się na tym znam - wiec chciałem zasięgnąć rady na forum. Liczę, że da się to ulepszyć :)



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 01:33

Po pierwsze obudowa piekarnik, po 2 aio i sprzęt do pracy ? Totalna ironia . Sprzęt do pracy ma być stabilny i bezobsługowy ...
Dość kiepska płytę wybrałeś , asusy x570-p i x570 tuf plus są dużo lepsze a podobnie kosztują . Tak samo nie udałbym pamięciom Corsair bo bardzo często nie trzymają parametrów a ten model wygląda dość odpustowo ... Ale tu już kwestia indywidualna , na zdjęciach wyglądaja sporo lepiej niż na żywo .
Nwm czy cena cię nie przerazi ale jak chcesz porządną obudowę ,przewiewna , super wykonana i dość ładna to może meshify S2 od fractala ?

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Przemek00002

Przemek00002

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 01:34

Po pierwsze obudowa piekarnik, po 2 aio i sprzęt do pracy ? Totalna ironia . Sprzęt do pracy ma być stabilny i bezobsługowy ...
Dość kiepska płytę wybrałeś , asusy x570-p i x570 tuf plus są dużo lepsze a podobnie kosztują . Tak samo nie udałbym pamięciom Corsair bo bardzo często nie trzymają parametrów a ten model wygląda dość odpustowo ... Ale tu już kwestia indywidualna , na zdjęciach wyglądaja sporo lepiej niż na żywo .
Nwm czy cena cię nie przerazi ale jak chcesz porządną obudowę ,przewiewna , super wykonana i dość ładna to może meshify S2 od fractala ?

A czy możesz zaproponować jakiś inny zestaw?



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 01:34


https://pastebin.com/R0mxMrD3
Poczytaj sobie o aio i następnym razem się dobrze zastanow :)

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Przemek00002

Przemek00002

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 01:45

https://pastebin.com/R0mxMrD3
Poczytaj sobie o aio i następnym razem się dobrze zastanow :)

Czyli uważasz że cooler ma nie być wodny? To proszę o propozycję. Ja tutaj nie napisałem, że to jest najlepszy sprzęt jaki widzę, tylko pisałem po to aby ktoś pomógł mi dobrać najbardziej optymalne podzespoły.


Po pierwsze obudowa piekarnik, po 2 aio i sprzęt do pracy ? Totalna ironia . Sprzęt do pracy ma być stabilny i bezobsługowy ...
Dość kiepska płytę wybrałeś , asusy x570-p i x570 tuf plus są dużo lepsze a podobnie kosztują . Tak samo nie udałbym pamięciom Corsair bo bardzo często nie trzymają parametrów a ten model wygląda dość odpustowo ... Ale tu już kwestia indywidualna , na zdjęciach wyglądaja sporo lepiej niż na żywo .
Nwm czy cena cię nie przerazi ale jak chcesz porządną obudowę ,przewiewna , super wykonana i dość ładna to może meshify S2 od fractala ?

 

To jakie pamięci polecasz - w komputerze planowałem 64 giga?


https://pastebin.com/R0mxMrD3
Poczytaj sobie o aio i następnym razem się dobrze zastanow :)

 

To jakie chłodzenie proponujesz? Bo na razie tylko czytam, że to źle, to źle, lecz żadnych propozycji.


Napisałem tutaj na forum, bo w internecie naprawdę mało jest informacji, poleceń komputerów do CAD - wszyscy tylko gry, gry, gry i czasami jeszcze grafika....



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 02:13

TAK , powinno być chłodzenie powietrzne .

Pamięci ? NP goodramy irdm pro 3600mhz 2x16 na początek , a potem dołożysz - choć jak wolisz :P

Cad cadem ale ogólne założenia są podobne tylko trochę inaczej stawia się balans.

Wybrałeś bardzo mocny procek ale na reszcie trochę skopałeś .

https://www.tomshard...550w-platinum/3 i poczytaj sobie co za zasilacz wybrałeś hh

Zaraz zaproponuję poprawkę .


https://www.x-kom.pl/lista/wcccaalc5

Ja bym to widział tak , proc zostaje , grafika zostaje tylko dałem z nieco lepszym chłodzeniem ... Zasilacz o klasę lepszy , lepsza płyta , szybszy dysk i przewiewna obudowa :]

Ramy dałem budrzetowe ripjavki bo goodramy puki co nie dostepne .


Chłodzenie dla wielu legenda i król chłodzeń powietrznych , w nowej ładniejszej odsłonie . Z tym że prawdopodobnie będzie trzeba zdjąć przedni wentylator żeby nie kolidował z ramamialbo przynajmniej go podnieść , w wypadku goodramów będzie łatwiej bo są niższe niż te g skille 


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 07 czerwca 2020 - 02:06

jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Przemek00002

Przemek00002

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 02:54

Ciekawi mi jedna kwestia bo wybrałeś ramy 3600 a ani płyta ani procek takich nie obsługuje? Mogę prosić o rozjaśnienie.
Jeszcze pytanko do karty - pierwsze to z tego co oglądam recenzje na yt to zazwyczaj wszyscy bazują na kartach bardziej znanych firm? KF skąd akurat na taka pomysł? Drugie to co prawda sam proponowałem podobna kartę ale czy karty AMD nie będą lepiej współpracowały z R9? Choć jak czytałem opinie to podobno są strasznie głośne?

#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 czerwca 2020 - 03:08   Najlepsza odpowiedź

Obsługuje , a że niektórzy przepisują na pałę zamiast sprawdzić to potem tylko mieszają w głowach tym którzy nie mają o tym pojęcia .
Nie liczy się producent a model ... Zobacz jak fajnie sobie ten radzi - no techmaniacHD testował . Kfa to żadna firma krzak, od wielu lat jest w Europie choć to w stanach jest dużo popularniejsza .
Głośność zależy od chłodzenia na karcie ... Jeden rx5700xt będzie wył np MSI mach a inny np saphire nitro będzie choutki ... Choć do cada to raczej NVIDIA .
Ja tam się wyleczyłem z patrzenia na markę , trzeba patrzyć na konkretny produkt .

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL