Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

SILENTIUMPC Navis RGB 360 SPC238 i MSI MAG BUNKER

#AIO

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elitarny

Elitarny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 12 kwietnia 2020 - 06:27

Witam czy chlodzenie NAVIS RGB 360 bedzie pasowac do obudowy MSI MAG BUNKER?Wiem,ze napewno u gory nie wejdzie z przodu wydaje mi sie,ze tak,ale nawet jesli to wentylatory beda wyrzucac cieple powietrze a nie wprowadzac nowe co prawda moge zrobic by 2 u gory wprowadzaly nowe a 3 na dole wyrzucaly cieple,i zastanawiam sie czy nawet jesli chlodzienie wejdzie to zrobi to jakas roznice?


Użytkownik Elitarny edytował ten post 12 kwietnia 2020 - 06:27


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 kwietnia 2020 - 09:42

co ci wogóle do głowy bije by się w aio pakować ? to sprzęt dla głupców ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Elitarny

Elitarny

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 02:49

co ci wogóle do głowy bije by się w aio pakować ? to sprzęt dla głupców ...

Skad takie stwierdzenia?Duzo ludzi dawno mi juz to polecalo,kolega posiada CORSAIR H60 jest cichy i wydajny nawet jak na 120mm,ja zdecydowalem sie na SCP,bo nie mam tyle kasy na CORSAIR NXZT,czy be quiet?Powiedz mi jeszcze raz skad takie stwierdzenie?Bo argument z bezpieczenstwem do mnie nie trafia,wielu moich znajomych i przyjaciol posiada AIO od dluzszego czasu i nie bylo zadnego nie trafia,zwlaszcze,ze jest to zamkniety fabrycznie uklad z ciecza w srodku ktora nie przewodzi pradu


Użytkownik Elitarny edytował ten post 13 kwietnia 2020 - 02:53


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 09:38

polecają dzieciaki które nie mają pojęcia z czym się to je ...

https://pastebin.com/R0mxMrD3 - poczytaj sobie , bo tekwestie pomijają "geniusze"

Kup sobie normalne chłodzenie i nie kombinuj , najlepiej na tym wyjdziesz :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Elitarny

Elitarny

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 12:43

polecają dzieciaki które nie mają pojęcia z czym się to je ...

https://pastebin.com/R0mxMrD3 - poczytaj sobie , bo tekwestie pomijają "geniusze"

Kup sobie normalne chłodzenie i nie kombinuj , najlepiej na tym wyjdziesz :]

Dziwne,przeczytalem i pierwszy raz spotykam sie z tak agresywnym stwierdzeniem sa jakies dowody na necie?Bo bardzo mnie zaciekawiles przeszperalem dosc duzo w necie i nigdzie nie moglem znalesc zadnych dowod,albo chociaz opini podobnej do tej co mi wyslales,a po 2 juz zamowilem navisa 360 i jakos nie zaluje zwlaszcza,ze wyrwalem go na promocji za 290zl,jak zauwazylem argument o tym,ze mozliwosc wycieku to juz troche odrzucilo mnie czytanie tego bo wszystkiego AIO sa wypelnione ciecza ktora nie przewodzi pradu.

 

EDIT:Przed zakupem dokladnie czytalem na necie wiele stron i for i MIN https://www.x-kom.pl...e-wodne-pc.html i nigdzie sie nie spotkalem z takim stwierdzeniem,Tak samo z tymi 50 stopni na pulpicie kolega ma I9 9900k i corsair hydro h60 120mm,i jak podkrecal procek(4,9ghz ALL CORES)to po 2h prime95 mial max 83 stopnie a w grach nie przekracza 75,i nawet po czyms takim nie mial w IDLU 50 stopni po 20min temp spadly do 25-30 


Użytkownik Elitarny edytował ten post 13 kwietnia 2020 - 01:39


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 02:32

a czytałeś dokłądnie ? wątpię ... bo wyraźnie jest napisane że te wysokie temperatury w idle mogą wystąpić PO DŁUGIM OBCIĄŻENIU , dlaczego ? bo płyn w przeciwieństwie do heatpipe w chłodzeniu tak szybko temperatury nie odda . Akurat to wynika wprost z fizyki :P Większość tych argumentów wynika albo z praw fizyki , albo zasady działania takich chłodzeń albo po prostu zwykła logika . 

Tak samo wyciek , zgadza się że zwykle płyny same w sobie TEORETYCZNIE nie przewodzą ale i tak przy wycieku często sprzęt zostaje uszkodzony , dlaczego ? Bardzo dobre pytanie :]

Poza tym 9900k na h60 i 4.9ghz z takimi temperaturami jest mało realne , no chyba że ma jakąś "złotą" sztukę i jedzie na bardzo niskim napięciu .

Poza tym linkujesz stronę xkoma , na logikę - myślisz że pisali by o wadach tych rozwiązań skoro oni to sprzedają ? sami by sobie podcinali skrzydła ? xD


A co do "dolnej" listy to jest spisana w większości na bazie rozmów z użytkownikami , o BQ silent loop mówił zresztą też choćby VBT czy nawet dawidek N20 [ nie żebym go chwalił}...

Ja sugeruję ci zwrot , za 300zł to masz już topkę powietrza , 100% bezobsługowe , bezawaryjne i przy okazji płyta główna podziękuje za nawiew na sekcje zasilania .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 13 kwietnia 2020 - 02:36

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Elitarny

Elitarny

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 04:19

a czytałeś dokłądnie ? wątpię ... bo wyraźnie jest napisane że te wysokie temperatury w idle mogą wystąpić PO DŁUGIM OBCIĄŻENIU , dlaczego ? bo płyn w przeciwieństwie do heatpipe w chłodzeniu tak szybko temperatury nie odda . Akurat to wynika wprost z fizyki :P Większość tych argumentów wynika albo z praw fizyki , albo zasady działania takich chłodzeń albo po prostu zwykła logika . 

Tak samo wyciek , zgadza się że zwykle płyny same w sobie TEORETYCZNIE nie przewodzą ale i tak przy wycieku często sprzęt zostaje uszkodzony , dlaczego ? Bardzo dobre pytanie :]

Poza tym 9900k na h60 i 4.9ghz z takimi temperaturami jest mało realne , no chyba że ma jakąś "złotą" sztukę i jedzie na bardzo niskim napięciu .

Poza tym linkujesz stronę xkoma , na logikę - myślisz że pisali by o wadach tych rozwiązań skoro oni to sprzedają ? sami by sobie podcinali skrzydła ? xD


A co do "dolnej" listy to jest spisana w większości na bazie rozmów z użytkownikami , o BQ silent loop mówił zresztą też choćby VBT czy nawet dawidek N20 [ nie żebym go chwalił}...

Ja sugeruję ci zwrot , za 300zł to masz już topkę powietrza , 100% bezobsługowe , bezawaryjne i przy okazji płyta główna podziękuje za nawiew na sekcje zasilania .

No tak zacznijmy od poczatku?Czy dla ciebie 2h prime95 to jest krotko?W takim razie jak dlugie obciazenie masz na mysli,bo z tego co sie orientuje nic nie katuje kompa tak jak prime95,a z tego co popytalem kolegi to najdluzej kompa mial uruchominego 12h z czego tak naprawde 11,bo jedna godzine komputer stal bezczynny,8 godzin na nim pracowal programy typu skype/chrome renderowal 2 filmy 3 godzinne z inspekcji turbin w Davinci Resolve,a potem 3h gral w BF5, i temp dobila do 74-78 sam juz dokladnie nie pamietam tylko wtedy jak renderowal film i gral w bf5, gdy skonczyl temperatura w idlu wyniosla 35-40 stopni,poszedl sie umyc i wrocil po ok 20min temp wachala sie pomiedzy 25-30,czyli prawie identycznie jak jest z POWIETRZEM,temp bo dlugotrwalym obciazeniu CPU nawet w IDLU bedzie wysoka pamietam jak koledze podkrecalem ryzena 5 1600 z macho rev b,i testowalem w prime95 cos okolo 2-4h sam nie pamietam dokladnie bo bylo to dawno temu temp doszly nawet do 87 stopni i po wylaczeniu benchmarku temp w idlu wynosily pomiedzy 40-50 stopni i zanim spadly do normy zajelo to cos pomiedzy 10-15min co sprawia,ze jest prawie identycznie minimalniej lepiej niz/aio.Zanim zamowilem AIO,wpisalem w googlu wszystkie frazy zwiazane z wyciekami w AIO,zeby znalesc,jakies legitne posty na forum najlpiej ze zdjeciami,i masz racje znalazlem pare przypadkow rzecz w tym,ze wszystkie byly z ukladow robionychwlasnorecznie tzw customow,ani razu nie znalazlem przypadku z zamknietym,po drugie spytalem zarowno osob ktore znam w realu ktore maja AIO i zarowno osoby z ktorymi gram,jak pisalem kolega uzywa H60,a "znajomy" o ile mozna go tak nazwac po prostu osoba z ktora gram posiada CORSAIR H100I PRO juz2 lata bez problemu a temperatury sa znacznie lepsze niz na powietrzu.No to lecimy dalej,Czemu sadzisz,ze XKOM,moze klamac?Moim zdaniem patrzysz na sytuacje zbyt czarno/bialo,jakby spojrzec z twojej dosc mocno okrojonej perspektywy to tak masz racje XKOM uciol by sobie skrzydla,ale to tak nie wyglada.Jezeli, AIO bylo by faktycznie tak zle i ryzkowane jak mowisz,to by jednak tego nie polecali!(Tutaj pewnie,zadasz sobie pytanie,czemu mieliby sobie ucinac skrzydla?,juz spiesze z wyjasnieniem)Tak jak pisalem u gory,patrzysz na sytuacje zbyt czarno/bialo znacze bardziej oplacalo by sie im napisac,ze AIO jest,zle i ryzkowane,bo jak porownasz dane sprzedazy np na takich morelach,chlodzenia powietrzne sa znacznie czesciej wybierane bo sa znacznie tansze,i w ten sposob mogliby jeszcze bardziej zwiekszych ich sprzedaz,bo AIO nawet po rekomendacji dobrze sie nie sprzedaja bo zwyczajnie ludzie nie maja tyle kasy by je kupic,bo najtansze modele chodza po 350zl bez promocji,a za nawet mniej jak napisales,mozna miec topowego powietrzniaka.Jaka z tego konkluzja?Bardziej oplacalo by sie napisac im,ze AIO jest,zle i zwiekszyc sprzedaz powietrzniakow ktore kupuje i bedzie kupowac duzo ludzi,bo w Polsce nie ma tak dobrych zarobkow jak na zachodzie,wiec nie dziwota,ze ludzie beda wybierac co tansze,AIO nawet po rekomendacji sie nie sprzedaje dobrze bo jest zwyczajnie za drogie!Wiec ja wierze XKOM"owi,bo bardziej im by sie oplacalo napisac,ze AIO jest zle i by go nie kupywac,zwlaszcze,ze w ich polecanych,jest nawet model deepcoola,co do topowych producentow i najdrozszych nie nalezy.W Polsce sytuacja zarobkowa,jest znacznie inna niz na zachodzie.Tam bardziej oplaca sie pisac o drogich produktach,ze sa dobre i w ogole super bez wad,bo ludzie moga pozwolic sobie by je kupic bez jakis specjalnych wyrzeczen w Polsce niestety wyglada to troche innaczej nawet pommimo rekomendacji duzo ludzii tak nie kupi takiego drogiego wychwalanego i masowo reklamowanego produktu,bo jest po prostu za drogi.Teraz ostania kwestia nawiew na sekcje zasialnia,tutaj mam dosc proste rozwiazanie chlodzenie bede montowal na przodzie obudowu(Nie u gory bo sie nie zmiesci),wiec wentylatorki u gory zostana :),wlasnie polecasz by zabieraly cieple powietrze,czy wprowadzaly nowe?


Użytkownik Elitarny edytował ten post 13 kwietnia 2020 - 04:29


#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 04:55

1.nie , 2h prime95 to nie jest krótko 

2.dziwny przypadek bo na powietrzu prawie zawsze 2-3 minutki i wraca ci do idle ... złożyłem dziesiątki zestawów i nigdy nie widziałem żeby na powietrzu temperatura utrzymywała się jeszcze 15minut , wiesz może co tam była za obudowa ? bo spotkałem się już z sytuacją - phanteks p400 , po 2h obciążenia aż buhało gorącem ze środka - bo geniusze nie przemyśleli i zabudowali tak cały przód że sprzet nie miał jak oddychać i wtedy faktycznie temp bardzo długo się utrzymywały jezeli nie otworzyłeś bocznego panelu i nie wypuściłeś tego ciepła .

3.u góry zawsze wyciągające

4.montując na przodzie podgrzejesz sobie kartę bo będzie ciągnąć powietrze podgrzane już przez chłodnicę . przy dużym chłodzeniu powietrznym wręcz odwrotnie - karta zgubić może parę stopni bo przez konwekcje odda część ciepła na chłodzenie procka jeżeli będzie to duży bydlak .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 13 kwietnia 2020 - 04:57

jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Elitarny

Elitarny

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 05:06

1.nie , 2h prime95 to nie jest krótko 

2.dziwny przypadek bo na powietrzu prawie zawsze 2-3 minutki i wraca ci do idle ... złożyłem dziesiątki zestawów i nigdy nie widziałem żeby na powietrzu temperatura utrzymywała się jeszcze 15minut , wiesz może co tam była za obudowa ? bo spotkałem się już z sytuacją - phanteks p400 , po 2h obciążenia aż buhało gorącem ze środka - bo geniusze nie przemyśleli i zabudowali tak cały przód że sprzet nie miał jak oddychać i wtedy faktycznie temp bardzo długo się utrzymywały jezeli nie otworzyłeś bocznego panelu i nie wypuściłeś tego ciepła .

3.u góry zawsze wyciągające

4.montując na przodzie podgrzejesz sobie kartę bo będzie ciągnąć powietrze podgrzane już przez chłodnicę . przy dużym chłodzeniu powietrznym wręcz odwrotnie - karta zgubić może parę stopni bo przez konwekcje odda część ciepła na chłodzenie procka jeżeli będzie to duży bydlak .

2.Ona sie nie utrzymuje stopniowo spada,ale po prostu nie za szybko

4.Posiadam GTX 1060 6GB GAINWARD PHOENIX GS wiec tu nie ma co sie grzac na wentylach 15% dobija do 70 stopni czekam na nowa generacje RTXow i mysle zafundowac sobie 3070


Użytkownik Elitarny edytował ten post 13 kwietnia 2020 - 05:07


#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 05:19

to prawda , 1060 to dość chłodna z natury karta ... a ten phoenix to nie czasem rebrand palita jetstream ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#11 Elitarny

Elitarny

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 08:16

1.nie , 2h prime95 to nie jest krótko 

2.dziwny przypadek bo na powietrzu prawie zawsze 2-3 minutki i wraca ci do idle ... złożyłem dziesiątki zestawów i nigdy nie widziałem żeby na powietrzu temperatura utrzymywała się jeszcze 15minut , wiesz może co tam była za obudowa ? bo spotkałem się już z sytuacją - phanteks p400 , po 2h obciążenia aż buhało gorącem ze środka - bo geniusze nie przemyśleli i zabudowali tak cały przód że sprzet nie miał jak oddychać i wtedy faktycznie temp bardzo długo się utrzymywały jezeli nie otworzyłeś bocznego panelu i nie wypuściłeś tego ciepła .

3.u góry zawsze wyciągające

4.montując na przodzie podgrzejesz sobie kartę bo będzie ciągnąć powietrze podgrzane już przez chłodnicę . przy dużym chłodzeniu powietrznym wręcz odwrotnie - karta zgubić może parę stopni bo przez konwekcje odda część ciepła na chłodzenie procka jeżeli będzie to duży bydlak .

A co do obudowy wydaje mi sie ze to byla jak SPC ARMIS,ale jaki model dokladnie to nie wiem



#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 09:21

no własnie ... a ramisy mają zabudowane przodu i marny przewiew więc czy tylko mi się wydaje że to może mieć spory wpływ ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 14 kwietnia 2020 - 10:55

No widzę radykalnie co do aio... bo jak dla mnie to mega sprawa. Wiele z tych argumentów jest przesadzonych, zresztą mają zastosowanie per analogiam do wszelkich customów, a jakoś ludzie je robią, narażając się na jeszcze większe problemy niż taki zestaw. Ja już nikomu nie polecam powietrznego jeśli sprzęt ma ambicje większe niż microsoft office, choćby to miała być marna 120-tka, bo to zupełnie inny komfort korzystania z kompa.

 

Co do montażu chłodnicy z przodu, to też nie byłbym taki pewien że jest jedna słuszna metoda - wcale nie musi wiać ciepłem do środka na kartę, można odwrócić wentyle (wtedy te z tyłu/góry też). Wiadomo wtedy trzeba też przemyśleć czy front zapewnia dobrą ucieczkę dla takiego powietrza - wszystko można, tylko z głową. Przynajmniej u mnie to się sprawdza, no ale też obudowa leży na boku. Mam navis'a 280 na 9700k i bardzo sobie chwalę.

 

Wiadomo wszystko jest subiektywne ale nie skreślałbym tego tak mocno.



#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 05:07

Przód zawsze powinien być wlotem ... A odwracanie tego jest średnim pomysłem. Bo właśnie kierunkowość + ciśnienie powietrza są źródłem chłodzenia karty i nie tylko ...
Ja bym skreślał , dla mnie bawienie się w aio to poprostu dziecinada .
Custom to już inna bajka ale raz że kosztuje a 2 jego obsługa i utrzymanie to też nie każdy sobie poradzi .

jlzqhakr0o4c.jpg


#15 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 20 kwietnia 2020 - 07:53

Nie, wcale nie musi. Nie trzeba od razu rzucac inwektywą.

Aio to po prostu teraz najlepsza opcja pośrednia miedzy chlodzeniem powietrznym a customem. Bardzo dobrze działająca. Jak dla mnie niezaprzeczalnym walorem tego rozwiazania jest separacja goracego powietrza z chłodzenia proca od tego co dzieje sie w budzie. I właśnie takie sztywne myślenie ze przod tylko do wewnatrz zaprzecza temu i go niweczy. Wiadomo oznacza to przekladke wszystkich innych wentyli plus filtrow ale jak pisalem wszystko da sie ogarnąć z głową.

Od pewnego poziomu tdp rozwiazania klasyczne po prostu przestaja miec sens, aio to naprawde nie fanaberia.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL