Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [2600-3000] przeznaczony do [gier,render grafiki 3D]


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hepsko

Hepsko

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 238 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 03:21

Nie jestem obecnie na bieżąco ze sprzętem, a zostałem poproszony o skomplementowanie zestawu i złożenia i myśle czy nie zrobić czegoś w tym stylu :

https://www.morele.n...=IN_Convertiser

 

btwpowie mi ktoś ie ten zestaw kosztowałby przed corona_boomem ?

zmienilibyście cośw owym zestawie ?



#2 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 10:08

@Hepsko

Ceny podzespołów aż tak się nie zmieniły więc raczej podobnie.

Według mnie to ten zestaw jest na zasadzie (WSZYSTKO NAJTAŃSZE) co jest osobiście dla mnie średnim wyborem, jeśli komputer ma być cichy , wydajny i bezawaryjny . A już sam zasilacz zapala u mnie czerwoną lampkę.

https://www.morele.n.../info/eb3fee78/

Tutaj moja propozycja 

Dlaczego rx 5500xt , a nie gtx 1660 super. Bo w tej chwili nvidia jest wydajniejsza i tak w starych tytułach będzie, jednak nowa seria kart nvidii jest już na końcu i zaraz wyjdzie nowa seria kart, gdzie wszystkie będą posiadały RayTry coś tam, i skończy się to tym że taki gtx 1660 super w nowych grach będzie coraz mniej wydajny niż powinien. I bardzo łatwo to zobaczyć na kartach r9 390 vs gtx 970 (Kiedyś na równi, ale w większości gtx wygrywa, w nowych grac dostaje w dupę na każdym kroku, zdarzają się sporadycznie wyrównane walki. Jednak nie trzeba patrzeć aż tak daleko. RX 580 i GTX 1060. GTX był wydajniejszy od rx 580 o wiele, a skończyło się tak że teraz dostaje w d*** w praktycznie większości nowych gier.

Więc moja propozycja jest na zasadzie komputer na dłuższe granie, twoja tu i teraz :) 

 

Jednak jeśli patrzysz na zestaw tu i teraz to oczywiście ten twój może być, jednak na przykładzie tego że dla jednej osoby składałem kompa z tym zasilaczem bo Te&^&^&^ Li^%&$%^ mówił że super są po roku go wymieniłem, bo zaczął się przegrzewać, wywalać blue screeny itp. Teraz od 3 lat na corrsairze leci i nic się nie dzieje z kompem złego. 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#3 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 11:00

jak nie zmieniły ? ta płyta poniżej 300zł kosztowała , obudowa też 30-40zł mniej a ramy 2x4 były dobre 50zł tańsze ... także na ten moment +/- 200zł wydaje mi się że podrożał taki zestaw .


Podoba mi się zestaw Akaka z tym że ja bym zamiast tego cxa wolał bitfenixa formule 450 albo seasonica focus 450 - cenowo praktycznie to samo. Acz fakt faktem napewno bardziej bym ufał CXowi niż chińskiemu vero .

SSD wolałbym jakiś lepszy znaleźć bo ten burst jest na kontrolerzephison s11 - nie dość że dychawiczny to dość awaryjny .


Płytę bym przepatrzył bo po sklepach masz "inne" modele b350/x370 pro 4 od asrocka które są taniej a wyposażenie jest podobne i są tańsze :]

a jak już zbliżać się do 400zł to wybrał bym bardzo fajnego asrocka b450m steel legend :]

SSD bm się zastanowił nad znacznie lepszymi p200 od patriota albo bx500 od cruciala . Ewentualnie może SN550 od WD i mieć przyzwoite nvme bo różnicacenowa nie jest jakaś gigantyczna .

Jak zostanie budrzetu to namawiam dorzucić 1/2 wentylatory na przód tej obudowy , akak bardzo fajny model znalazł tylko ma jedno ale - tylko 1 wentylator w standardzie 

W sumie to aż trochę dziwne że tak się zgadzamy i jedynie kwestia szczegółów hh


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 05 kwietnia 2020 - 11:01

jlzqhakr0o4c.jpg


#4 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 12:37

@_VeV_

Mówię prawie nic a nie że nic. Nawet ostatnio niektóre podzespoły potaniały jakby nie patrząc 

Ja polecam Corsaira bo tylko z tą firmą nie miałem problemów. Cheiftec wentylator zepsuty. Seasonic (tutaj ja musiałem mieć jakiś nie fart bo firma jedna z najlepszych jednak, jakimś cudem jeden kabelek zwarcie robił i zasilacz się wyłączał), bitfeix też wentylator nie chłodził. Corssair miałem 3 zasilacze i 3 razy 0 problemów.

 

No jeśli chodzi o zestaw taki w 100% z tej pułki to bym jeszcze to tak zrobił no ale 300zł więcej 

https://www.morele.n.../info/ca7081c2/


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 01:39

a co ja mam powiedzieć jak w enthoo pro M padł mi juz 3 front panel z rzędu ? pierwsze 2 padały usb , w 3 padło przednie audio xD


Nwm czy intencjonalnie ale dałeś wentyle HighSpeed, według mnie te zwykłe wolniejsze starczą i będą cichsze :]


Co do płyty to mortar jest przegięty cenowo i nie opłaca się względem asrocków b450M pro4 /x370m pro 4 / b350m pro 4 r2.0 i b450m pro 4 -F i b450M steel legend

z tył że r2.0 i -F mają tylko 2 złącza na wentylatory .. .durne cięcie z ich strony 


A mx500 już na tyle zdrożał że to praktycznie ceny nvme typu wd blue sn550 jak wspomniałem hh


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 Hepsko

Hepsko

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 02:39

@Hepsko

Ceny podzespołów aż tak się nie zmieniły więc raczej podobnie.

Według mnie to ten zestaw jest na zasadzie (WSZYSTKO NAJTAŃSZE) co jest osobiście dla mnie średnim wyborem, jeśli komputer ma być cichy , wydajny i bezawaryjny . A już sam zasilacz zapala u mnie czerwoną lampkę.

https://www.morele.n.../info/eb3fee78/

Tutaj moja propozycja 

Dlaczego rx 5500xt , a nie gtx 1660 super. Bo w tej chwili nvidia jest wydajniejsza i tak w starych tytułach będzie, jednak nowa seria kart nvidii jest już na końcu i zaraz wyjdzie nowa seria kart, gdzie wszystkie będą posiadały RayTry coś tam, i skończy się to tym że taki gtx 1660 super w nowych grach będzie coraz mniej wydajny niż powinien. I bardzo łatwo to zobaczyć na kartach r9 390 vs gtx 970 (Kiedyś na równi, ale w większości gtx wygrywa, w nowych grac dostaje w dupę na każdym kroku, zdarzają się sporadycznie wyrównane walki. Jednak nie trzeba patrzeć aż tak daleko. RX 580 i GTX 1060. GTX był wydajniejszy od rx 580 o wiele, a skończyło się tak że teraz dostaje w d*** w praktycznie większości nowych gier.

Więc moja propozycja jest na zasadzie komputer na dłuższe granie, twoja tu i teraz :)

 

Jednak jeśli patrzysz na zestaw tu i teraz to oczywiście ten twój może być, jednak na przykładzie tego że dla jednej osoby składałem kompa z tym zasilaczem bo Te&^&^&^ Li^%&$%^ mówił że super są po roku go wymieniłem, bo zaczął się przegrzewać, wywalać blue screeny itp. Teraz od 3 lat na corrsairze leci i nic się nie dzieje z kompem złego. 

Niestety CUDA będzie przydatna więc raczej zostanę przy GTX 1660.



#7 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 07:36

@Hepsko 

CUDA =Stream Processors 

NVIDIA = AMD 

 

Tylko Nvidia sobie marketing zrobiła na tym . Więc nie rozumiem. Gdzie niby nvidia poradzi sobie lepiej ze swoimi CUDAMi niż AMD ze Stream Processors :) 

Oświeć mnie proszę 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 07:45

Trochę ma rację , są programy pod CUDA i jeżeli takich używa to warto wziąć 1660 tym bardziej że w grach na tym nie straci puki co .


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 08:02

@_VeV_

Ok , ale dlatego jest coś takiego jak wzór. Jeśli by to napisał to ok, ale ciekawi mnie gdzie on chce to wykorzystać. Bo jeśli naczytał się reklamowej papki i twierdzi że ma to przełożenie na gry, to chce go wyprowadzić z tego błędu. Jeśli jednak używa jakiegoś tam programu to ok. 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 kwietnia 2020 - 08:24

W sumie masz rację , też jestem ciekaw czy to marketing czy realna potrzeba .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL