Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

AMD Ryzen 3900x - wysokie napięcia na stockowych ustawieniach


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 scav_

scav_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 26 marca 2020 - 09:39

Wczoraj poskładałem kompa opartego na ryzenie 9 3900x i od razu po uruchomieniu zauważyłem w hwinfo napięcie na procesorze (max) 1,5v, przy taktowaniu wszystkich rdzeni (max) 4,5GHz.

Czy jest to normalne dla tych procesorów?

 

Zaznaczam, że nic nie zmieniałem, ani w biosie, ani w programie Ryzen Master. Jedyne co to zmieniałem plany zasilania.

 

Temperatury w czasie gdy to piszę to +/- 40 stopni (przeglądarka, hwinfo i zpu-z w tle) na stockowym chłodzeniu (dopóki nie przyjdzie am4 kit do mojego grandisa)



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 marca 2020 - 10:10

To normalne. Tak działa turbo w tych procesorach . Zauważysz pewnie że on nie trzyma go tak cały czas ani na wszystkich rdzeniach tylko boostuje wybrane gdy uzna że to potrzeba . Takie krótki bursty raczej groźne nie są . Prosty dowód , gdyby walnąl tyle na wszystkie rdzenie to te chłodzenie totalnie by nie wyrobiło bo jak byś zajrzał na różne testy i recenzje to 1.5v na tym procu to dopiero na wodzie można opanować .
Ja bym się martwił temperaturami a nie tymm . Chyba że wolisz to ustaw sobie na sztywno na jakimś niższym napięciu .

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 scav_

scav_

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 26 marca 2020 - 10:25

Trochę się przeraziłem na początku.

 

W biosie (poza profilem xmp) trzeba coś zmieniać na start czy zostawić domyślne ustawienia? 

Chodzi mi o ustawienia Cool&Quiet, PState, PBO itd.



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 marca 2020 - 11:32

Ja bym nie ruszał . Zwłaszcza cool and quiet bo odpowiada za zrzucanie zegarów i napiecia przy małym obciążeniu

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL