Jump to content

  •         

Photo

Zestaw za [5000] przeznaczony do [gier] dla [Dżordżo]


17 replies to this topic

#1 Dżordżo

Dżordżo

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 25 March 2020 - 07:03 PM

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 5k złotych

*Wymagania oraz zastosowanie - Głównie do gier

*Natywna rozdzielczość monitora - (1920x1080)

*Których podzespołów potrzebuje (i czy w podanym budżecie mają znaleźć się również peryferia) - Nie

*Czy planujesz podkręcanie? - Nie

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Nie

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.x-kom.pl/lista/3udpdyqdf



#2 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 25 March 2020 - 07:14 PM

Bez sensu dyski... Kup 1 adata sx8200 pro 2tb, karta graficzna za to cenę masz już 2060super, zasilacz seasonic bierz, płytę brał bym jednak msi max któryś model

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#3 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 25 March 2020 - 07:18 PM

według mnie z tym zestawem poprosto wtopa , dysk NVMEbardzo grubo przepłacony , dość awaryjny i wredny model płyty , badziewny cx400 goodrama który nwm po co się tu wogóle znalazł . a zamiast rmX ja bym sugerował seasonic focus GX bo kontrola jakości u corsair ostatnimi czasy poszła trochę się walić ... no ale uprzesz się to niech będzie bo to nie jest zły zasilacz .

No i ta obudowa to żart - piekarnik w dodatku tandetny i tylko z 1 wentylatorem a ty nawet nie raczyłeś ich dołożyć .


jlzqhakr0o4c.jpg


#4 TheStachu12

TheStachu12

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 348 posts

Posted 25 March 2020 - 07:34 PM

https://proline.pl/koszyk/99b6392e 3600 + RTX 2060 SUPER


Mobilnie: Asus K52JT-SX131V (i5 480M, 6GB RAM, HD6370M 1GB, MX500 250GB, Windows 7 HP 64bit PL), Samsung Galaxy J5 2016 SM-J510FN


#5 Dżordżo

Dżordżo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 25 March 2020 - 07:42 PM

według mnie z tym zestawem poprosto wtopa , dysk NVMEbardzo grubo przepłacony , dość awaryjny i wredny model płyty , badziewny cx400 goodrama który nwm po co się tu wogóle znalazł . a zamiast rmX ja bym sugerował seasonic focus GX bo kontrola jakości u corsair ostatnimi czasy poszła trochę się walić ... no ale uprzesz się to niech będzie bo to nie jest zły zasilacz .

No i ta obudowa to żart - piekarnik w dodatku tandetny i tylko z 1 wentylatorem a ty nawet nie raczyłeś ich dołożyć .

 

 

Bez sensu dyski... Kup 1 adata sx8200 pro 2tb, karta graficzna za to cenę masz już 2060super, zasilacz seasonic bierz, płytę brał bym jednak msi max któryś model

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

To może tak https://www.x-kom.pl/lista/ca7ahzvsd



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 25 March 2020 - 08:11 PM

teraz brzmi to już naprawdę nieźle tylko obudowa ... sg1 jest udane ALE , po debiucie zwykłej wersji coś im odbiło i wydali wersje M oraz X z zabudowanym przodem ... wersja x w dodatku ze szkłem co powoduje rezonans wentylatorów i niezbyt przyjemna sprawa . także nie wygłupiajmy się w ten sposób , przód obudowy jest po to by sprzęt oddychał i ma być siatka , ma być otwarty a nie żadne tafle szkła czy plastiku - to dziecinne .


acz ceny zaczynają mnie już przerażać , 589zł za b450 ... a to dopiero początek korony i będzie gorzej :[


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 25 March 2020 - 08:48 PM

Poszukaj na proline tam ta płyta jest za 470 aczkolwiek ceny masakrycznie do góry idą... Codzenie daj tego Fortis 3 choćby będzie idealnie i cicho

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#8 Dżordżo

Dżordżo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 26 March 2020 - 01:14 AM

Poszukaj na proline tam ta płyta jest za 470 aczkolwiek ceny masakrycznie do góry idą... Codzenie daj tego Fortis 3 choćby będzie idealnie i cicho

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

teraz brzmi to już naprawdę nieźle tylko obudowa ... sg1 jest udane ALE , po debiucie zwykłej wersji coś im odbiło i wydali wersje M oraz X z zabudowanym przodem ... wersja x w dodatku ze szkłem co powoduje rezonans wentylatorów i niezbyt przyjemna sprawa . także nie wygłupiajmy się w ten sposób , przód obudowy jest po to by sprzęt oddychał i ma być siatka , ma być otwarty a nie żadne tafle szkła czy plastiku - to dziecinne .


acz ceny zaczynają mnie już przerażać , 589zł za b450 ... a to dopiero początek korony i będzie gorzej :[

 

Poszperałem i to chyba ostateczna decyzja tylko komponenty będę kupował raz z proline, morele i xkoma bo ceny się róźnią. https://www.x-kom.pl/lista/c2nyjfwj2



#9 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 26 March 2020 - 04:37 AM

Kartę brał bym jednak 2060 super

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#10 Dżordżo

Dżordżo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 28 March 2020 - 07:54 PM

Kartę brał bym jednak 2060 super

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Poskładałem z 2060 super tylko nie wiem czy zasilacz da radę

https://www.x-kom.pl/lista/afpyagphu



#11 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 28 March 2020 - 08:01 PM

Da radę ale osobiście brał bym 650

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
I chłodzenie Fortis.. Płyta ok ale gaming plus wydaje mi się że będzie lepszym wyborem ale możesz pozostać przy tej :) fera3 to kiepskie chłodzenie Fortis 3 też jest opcja z rgb

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 28 March 2020 - 08:41 PM

Za dużo się bawisz z ledami ...
Te pamięci mogą ci wyjść bokiem bo Corsair odwala manane i kontrola jakości leży, często nie trzymają parametrów .
Grać gorsze chłodzenie przez kiedy też jest poprostu śmieszne ...

jlzqhakr0o4c.jpg


#13 Dżordżo

Dżordżo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 28 March 2020 - 10:44 PM

Da radę ale osobiście brał bym 650

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
I chłodzenie Fortis.. Płyta ok ale gaming plus wydaje mi się że będzie lepszym wyborem ale możesz pozostać przy tej :) fera3 to kiepskie chłodzenie Fortis 3 też jest opcja z rgb

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

https://www.x-kom.pl/lista/xmqulv9a4

 

Za dużo się bawisz z ledami ...
Te pamięci mogą ci wyjść bokiem bo Corsair odwala manane i kontrola jakości leży, często nie trzymają parametrów .
Grać gorsze chłodzenie przez kiedy też jest poprostu śmieszne ...

 

Dzięki za info z tym ramem



#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 28 March 2020 - 11:00 PM

jest okej ale jak już ta obudowa to dorzuć jej wentylator jeszcze 1 na przód, choć ja wybrał bym nowszą RG6 jak już chcesz chińczyka :P


jlzqhakr0o4c.jpg


#15 Dżordżo

Dżordżo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 29 March 2020 - 07:18 PM

jest okej ale jak już ta obudowa to dorzuć jej wentylator jeszcze 1 na przód, choć ja wybrał bym nowszą RG6 jak już chcesz chińczyka :P

 

 

Da radę ale osobiście brał bym 650

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
I chłodzenie Fortis.. Płyta ok ale gaming plus wydaje mi się że będzie lepszym wyborem ale możesz pozostać przy tej :) fera3 to kiepskie chłodzenie Fortis 3 też jest opcja z rgb

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Hej sorry że zawracam dupę ale zmieniłem karte na rtx 2070 super bedzie to śmigać ?

https://www.x-kom.pl/lista/6tja6zuqr



#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 29 March 2020 - 08:17 PM

ten n zasilacz to mam nadzieje żart ? bo chińszczyznabez kontroli jakości i nie mająca nawet kompletu zabezpieczeń za tą kasę to poprostu nieśmieszny żart .

 

A ten model 2070 to grzałka i wyjec :P


jlzqhakr0o4c.jpg


#17 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 30 March 2020 - 05:47 AM

Karta głośna więc musiał byś mieć przewiewna obudowę z mesh z przodu i dobry przeciąg jej zapewnić ja już bym dołożył te 300zl do Gigabyte gaming oc zasilacz mówiłem seasonic focus/core 650w

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#18 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 30 March 2020 - 07:19 AM

Jeżeli te karty testowane na test bench są głośne to myślisz że przewiewna obudowa pomoże ? Ja szczerze w to wątpię ;(

jlzqhakr0o4c.jpg




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL