Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Spalona karta graficzna, pomoc w wyborze zastępczej


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zbyszek

Zbyszek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 23 marca 2020 - 04:12

Witam, najpierw moja konfiguracja - jest to, a raczej była.. karta R9 270x, i3 4160, 2x4 GB DDR3, i właśnie.. podczas grania w lola, nagle ukazały mi się brązowe paski, choćby z bambusa, pionowe zasłaniający cały ekran - zrestartowałem komputer, po czym pokazały mi się czerwone poziome pasy, możliwość kliknięcia F2, po załadowaniu rozpikselowany ekran z zielonymi elementami, system nie potrafił normalnie się uruchomić. Jak odpalało się narzędzie do naprawy, to praktycznie nieczytelnie - same piksele z elementami zielonych pasów. Nie wiem czy udać się z nią do serwisu, bo czytałem że praktycznie nie ma sensu - dlatego rozglądam się za nową, używaną kartą do 300 złotych. Znalazłem takie:  https://www.olx.pl/o...html#ad2720cb1chttps://www.olx.pl/o...html#9178e3110bhttps://www.olx.pl/o...html#061d8a349a - któraś z nich wygląda sensownie? Jeszcze jest opcja wyrwania gtx 960 do ceny 300 złotych, lecz tutaj pozostaje pytanie - czy bezpiecznie kupować taki używany sprzęt? Jak rozpoznać oszusta, jak się zabezpieczyć? Mam jakąś gwarancję? Wiem że temat ten dotyczy kart graficznych, ale pośrednio zadam pytanie - czy wymiana mojej dwurdzeniowej jednostki i3 4160 na i5 4460 za 200 złotych jest opłacalna? Wydajność powinna się znacznie poprawić, warto dołożyć 200 złotych na wymianę procesora?



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 23 marca 2020 - 05:19

z tych co podałeś to 380x ... 960 sobie odpuśćbo to słabsza karta .Niestety nie ma jednoznacznego sposobu jak rozpoznać oszusta,napewno OLX to tylko osobiście , nie ryzykował bym wysyłki chyba że wystawi na allegro . Oczywiście przy odbiorze umawiasz się na podłączenie i sprawdzenie karty , nawet jakbyś musiał ze swoim kompem jechać .

Z 4 gen jest ten problem że są to procesory z poważną wadą fabryczną , glutem pod ihs ... prędzej czy później przez durne wygłupy intela czeka je problem tzw zimne chłodzenie gorący proc czyli z odprowadzaniem ciepła . Sam się tak już 2 razy wtopiłem ...

Mam nadzieje że nikt się nie obrazi za linkowanie z innego forum , poczytaj sobie w czym jest problem . Zbieraj na przesiadkę na ryzena , nawet jakby na początek to miał być r3 1200 4 rdzeniowy za +/- 200zł , nie będziesz żałował , sprzet będzie znacznie nowszy i bez problemu z odprowadzaniem ciepła :]

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Zbyszek

Zbyszek

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 23 marca 2020 - 06:07

A wypowiesz się moze o mojej starej karcie? Nie szło nawet wejsć do biosu, kiedy była ona włożona - jest sens w ogóle jechać z nią do serwisu? 


Użytkownik FG42 edytował ten post 27 marca 2020 - 08:55


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 23 marca 2020 - 06:26

jak nawet do systemu nie wchodzi to nie ma sensu raczej . Nawet jeżeli by ją naprawili to koszta by były nie adekwatne ...


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL