Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Komputer do gier/CAD 4000zł


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Woytasss

Woytasss

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 marca 2020 - 09:18

Cześć,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad update komputera.

Aktualny zestaw:

CPU: intel i7-4790

Chłodzenie: Silentium PC Spartan 3 PRO HE1024

Płyta: MSI Z97 Gaming 3

RAM: 16GB HyperX DDR3 1866MHz

PSU: Tacens Valco V 700W

GPU: Gigabyte GTX960 4GB

Dyski: SSD Samsung SSD Sata 3 & Seagate Barracuda ST1000DM003

Obudowa: Cooler Master Silencio 550

 

Na początku chciałem wymienić tylko kartę graficzną, ale niestety RTX2060 nie jest kompatybilny z tą płytą główną, stąd mus wymiany procesora, płyty i pamięci.

Dlatego chcę wymienić tylko te cztery elementy.

Budżet to 4000zł.

 

Nowy zestaw:

https://www.morele.n.../info/cecc7eef/

 

CPU: intel i5-9600KF

Płyta: MSI MAG Z390 TOMAHAWK

RAM: 16GB Corsair Vengeance 3000MHz

GPU: Gigabyte RTX 2060 Super Gaming OC White

 

Obudowa podoba mi się jaka jest, mieści aktualny cooler, zasilacz też powinien wystarczyć.

SSD zostaje, ale nie wiem czy można podłączyć ten HDD do tej płyty?

 

Proszę o opinię czy ten zestaw wystarczy mi do grania + małych projektów w CAD.

Czy coś jeszcze powinienem wymienić/dać inny zamiennik?

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

 



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 marca 2020 - 09:56

branie w tym momencie intela jest zwyczajnienie opłacalne hh a w dodatku ryzykowne . w modelach poniżej 8 rdzeni potrafi się trafić na glucie odpad po 8gen ... na 8 rdzeniach znowu potrafi pęknąć lut ... tak źle i tak nie dobrze ...


sugeruje ryzenka 3600 + msi b450 A pro MAX + goodramy IRDM pro 3600 2x8gb :P

LPX odpuść bo to bardzo wadliwe kości , często xmp nnie trzymają i szkoda się użerać .


z twoim silencio jest tylko jeden problem ... to nie ma przewiewu i wsadzenie tam mocnego sprzętu nie jest za dobrym pomysłem bo zrobi się gorąco . Chcesz to spróbuj ale zobaczysz że będziesz otwierał boczny panel bo będzie grzało jak z kaloryfera .

Chłodzenie bez problemu sobie przełożysz na nowy proc ale że zasilacz też szajs troche to ja bym na twoim miejscu sprzedał cały pc bez dysków i budował od nowa .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Woytasss

Woytasss

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 03 marca 2020 - 12:22

branie w tym momencie intela jest zwyczajnienie opłacalne hh a w dodatku ryzykowne . w modelach poniżej 8 rdzeni potrafi się trafić na glucie odpad po 8gen ... na 8 rdzeniach znowu potrafi pęknąć lut ... tak źle i tak nie dobrze ...


sugeruje ryzenka 3600 + msi b450 A pro MAX + goodramy IRDM pro 3600 2x8gb :P

LPX odpuść bo to bardzo wadliwe kości , często xmp nnie trzymają i szkoda się użerać .


z twoim silencio jest tylko jeden problem ... to nie ma przewiewu i wsadzenie tam mocnego sprzętu nie jest za dobrym pomysłem bo zrobi się gorąco . Chcesz to spróbuj ale zobaczysz że będziesz otwierał boczny panel bo będzie grzało jak z kaloryfera .

Chłodzenie bez problemu sobie przełożysz na nowy proc ale że zasilacz też szajs troche to ja bym na twoim miejscu sprzedał cały pc bez dysków i budował od nowa .

Dzięki za radę.

 

co do alternatywnego zestawu z AMD, myślałem nad tym ale kolega mnie na intela "nawrócił":D

ale w sumie czemu nie...

 

czy przy komentarzu obudowy bierzesz pod uwagę otwierany przedni panel (drzwiczki)?

wiem, że czasami jest tam ciepło, ale myślałem że głownie to przez wymagające gry i komputer nie daje już rady, a nie przez obudowę:-/

 

pomysł na nowy zestaw:

https://www.morele.n.../info/6ca70f22/



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 marca 2020 - 07:06

To kolega jest gamoń i nie śledzi rynku . Intel leży i kwiczy bo nie mają ani nowej architektury ani litografii i od 6 generacji wałkują ciągle to samo tylko się bawią ilością rdzeni / wątków. Kiedyś 4/4 to był i5 , teraz i3 ... Kiedyś Pentium był 2/2 a teraz 2/4 .. ale cóż , to nie wystarczy żeby walczyć ze świetną architektura zen która jest znacznie bardziej skalowalna i masz na tym samym sockecie od 2 rdzeni to 16 .a i wydajność w takt jest wyższa od Intela . Podobna sytuacja była ostatni raz wiele lat temu za Pentium 4 . A potem AMD wydało durne nieudane fxy no i długo za to płacili bo zepsuli sobie renomę .
To wina obudowy a nie gier... Gry to obciążenie jak wiele innych i bynajmniej nie największe jakie możesz wywołać . Obudowa powinna sobie poradzić z odprowadzeniem ciepla w każdej sytuacji inaczej jest albo złe zaprojektowana albo źle dobrana do sprzętu .
Co do drzwi to po 1 nie będziesz ich przecież cały czas otwierał a po 2 nawet po otwarciu nie ma cudów ...

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL