Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Komputer do CAD

cad zestaw komputer amd autocad rendering

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 witekbojda

witekbojda

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 marca 2020 - 10:41

Witam,

 

nie wiem, czy do końca odpowiedni dział, ale nie znalazłem innego odpowiedniego.

Otóż od jakiegoś czasu, przymierzam się do zakupu skrzynki. 

Założenia:

Komputer ma służyć głównie do pracy - praktycznie nie do gier. Będą używane na nim programy rodziny CAD (AutoCad, Revit, Tekla Structures, ROBOT)

-Chciałbym, żeby móc swobodnie obracać obiekty 3D (np. model konstrukcji stalowej złożony z ok. 5000 części).

-Czasem potrzebuję zrobić rendery (np w Fusion360 ,albo Revit - silnik zdaje się "Corona")

-Wyżej napisałem ROBOT - fajnie byłoby gdyby sprawnie robił obliczenia i analizę MES.

-Mój budżet to 4000-4500zł.

Aktualnie skompletowałem sobie coś takiego:

-Procesor: AMD Ryzen 5 3600

-Płyta: MSI B450 Gaming Plus MAX

-Karta graficzna: MSI 1660 Super Gaming X 6GB

-RAM: PATRIOT 16GB 2x8GB (3200MHz, Cl 16, Viper 4)

-SSD: ADATA 512GB M2

-Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze

-Obudowa: be quite! Pure Base 500 Window Black

-chłodzenie CPU: be quite! Dark Rock 4 135mm

Taki zestaw na dzisiaj (02.03.2020) kosztuje w Xkom 4069zł.

Wiem, że najlepiej byłoby kupić stację roboczą za 10000zł, ale nisetety, muszę iść trochę na kompromisy ze względu na okrojony budżet. Głównie zastanawiam się nad balansem procesor - karta graficzna, może ktoś z użytkowników ma jakieś doświadczenie z pracą w w/w środowisku i wie, co bardziej będzie obciążone ?

Z góry dzięki za porady.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 marca 2020 - 02:22

Zestaw nie wygląda złe ale mam 3 ale :
1. Darek rock jest zupełnie nie opłacalny chyba za go masz za góra 220zl gdzieś dostępnego . Jak nie to sugeruje mugena 5
2. Vero od spc to pogranicze czarnej listy , nie ma kompletu zabezpieczeń i kontrola jakości nie istnieje bo to leci prosto z chin od firmy SAMA i jedynie naklejki naklejają w Polsce
3.pure base 500 też średnio szczęśliwy wybór bo jest dość restrykcyjna jak chodzi o przepływ powietrza a według mnie to podstawa. P400A od phanteksa sugeruje tylko nie pomyl się bo stare p400 i p400s są wciąż dostępne i one mają zepsuty przedni panel który całkiem blokuje przepływ powietrza .
Jeszcze pasowało by wiedzieć co to są SSD dokładnie bo adata ma zarówno nieźle sx8200 pro jak i beznadziejne sx6000

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 witekbojda

witekbojda

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 marca 2020 - 02:25

Oczywiście ASX8200 - odnośnie SSD,

odnośnie obudowy - chciałem, żeby była z okienkiem (ma stać na biurku, nie - nie planuje choinki :D ), oraz chciałem, żeby jednak nie kosztowała więcej niż 350zł.

Zasilacz - czyli seasonic ? :)



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 marca 2020 - 07:35

Może być seasonic . może być coś innego ... liczy się jakość a nie producent ... Choć oczywiście seasonic jest raczej synonimem jakości i produkuje swoje zasilacze sam , nie licencjonuje od nikogo więc są pewni swego . Czy to seria core GC/GM czyjeszcze lepiej focus GX są to poprostu porządne zasilacze .

Meshify C od fractala albo p400A phanteks {nie mylić z wciąż dostępnymi p400 i p400S które mają spieprzony przedni panel i są piekarnikami} ?


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 02 marca 2020 - 07:36

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cad, zestaw, komputer, amd, autocad, rendering

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL