Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Fractal Design Define XL R2


Najlepsza odpowiedź _VeV_ , 27 lutego 2020 - 05:47

Jeżeli nie przeszkadza ci trochę przestarzały układ wnętrza to nie ma żadnych przeciwwskazań używać tego z nowoczesnym sprzętem . ihmo 9gen jest względem ryzenów aktualnie nie opłacalna a 10gen poza zmianami układu wątków/ rdzeni per i3/5/7/9 raczej nic nie wniosą bo intel sam się zapędził aktualnie w kozi róg i nie mają gotowej ani nowej architektury ani litografii . Na następce architektury core pewnie jeszcze poczekamy 

Przejdź do postu


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zexiu

Zexiu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 27 lutego 2020 - 04:06

Hej 

Fractal Design Define XL R2, do 9/10 generacji Intela, to dobry pomysł, czy warto pomyśleć o czymś nowszym?

 

Pozdrawiam


Użytkownik Zexiu edytował ten post 27 lutego 2020 - 04:07


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 lutego 2020 - 05:47   Najlepsza odpowiedź

Jeżeli nie przeszkadza ci trochę przestarzały układ wnętrza to nie ma żadnych przeciwwskazań używać tego z nowoczesnym sprzętem . ihmo 9gen jest względem ryzenów aktualnie nie opłacalna a 10gen poza zmianami układu wątków/ rdzeni per i3/5/7/9 raczej nic nie wniosą bo intel sam się zapędził aktualnie w kozi róg i nie mają gotowej ani nowej architektury ani litografii . Na następce architektury core pewnie jeszcze poczekamy 


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Zexiu

Zexiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 27 lutego 2020 - 08:03

Generalnie masz racje, ceny Intela, to jest jakiś kosmos, dlatego poczekam na premiere tych procków/płyt głównych, zobacze ich wydajność i cene, i jeśli nie będzie się to kalkulować, a także cena 9 generacji nie pójdzie w dół, to pójde w tego Ryzena... 



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 lutego 2020 - 08:59

myślę że nie ma na co czekać , już teraz problemy epidemiologiczne chin powodują podwyżki bo jednak większość elektroniki się tam produkuje i jest problem z eksportem .Zapowiada się na dalsze wzrosty ramu , ssd i nie tylko . Z płytami już robi się lekki kryzys i wiele popularnych modeli idzie w górę .


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Zexiu

Zexiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 27 lutego 2020 - 09:59

Hmm, tylko wiesz, ja już wcześniej kupiłem kartę Gigabyte Aorus GeForce RTX 2070 SUPER 8GB GDDR6, a jak wiadomo Ryzeny gryzą się z NVIDIA..



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 lutego 2020 - 06:16

Skąd takie informacje że się gryzą z nvidiią ? Bo według mnie to bzdury ...

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Zexiu

Zexiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 28 lutego 2020 - 01:07

Gryzą w takim sensie, że wydajność w grach jest mniejsza, może nie we wszystkich tytułach, ale w dużej części, do tego słyszałem o problemach ze sterownikami itd. Ryzeny, są uniwersalnymi prockami, w dodatku są tańsze od Intela, ale w grach straty są.. Chce zbudować nowy komputer, z myślą o Cyberpunku, więc bardzo mocno patrze na aspekt wydajności w grach. Zastanawiam się nad, czteroma procesorami Ryzen 7 3800X, Ryzen 9 3900X, i7-9700k, i9-9900KF(wcześniej samo K, ale cena to już przegięcie pały), ale tak jak mówie chciałbym poczekać jeszcze na premiere i szersze wyniki tych procków 10 generacji.. Gdybym dzisiaj miał wybierać, to wybór byłby między 3800x a 9700k..



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 lutego 2020 - 01:14

Problemy ze sterownikami to po 3 latach spokoju znowu maja Radeony ... Skopali adrenalinę 2020 i szaleją . A to czarne ekrany a to co innego .
Według mnie naczytałeś się mitów i tyle .

jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Zexiu

Zexiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 28 lutego 2020 - 01:49

Staram się, czytać różne źródła, i na tej podstawie wyciągać wnioski :).. W każdym, bądź razie, dzieki za odpowiedź na pytanie :)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL