Jump to content

  •         

Photo

samodzielny montaż


3 replies to this topic

#1 Voisin

Voisin

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 0 posts

Posted 10 January 2020 - 08:54 AM

Dzień dobry!

Chciałbym poprosić o krótką opinię: czy jeżeli nie miałem do czynienia ze sprzętem komputerowym w przeszłości, to czy dam radę samodzielnie i bezpiecznie złożyć PC-ta z podzespołów?!? A może lepiej zostawić to fachowcom, zapłacić za usługę i się nie denerwować? Zwykle proste rzeczy staram się zrobić we własnym zakresie - pytanie czy składanie komputera należy do prostych, czy wymagana jest jakaś szczególna wiedza???



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 10 January 2020 - 02:15 PM

Dasz radę . Nie wal młotem to będzie .
Pooglądaj filmy se składania na YT, instrukcja od płyty głównej w dłon i lepiej lub gorzej ale zrobisz .a w razie czego pisz PW to ci podpowiem .

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 WojtekB

WojtekB

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 posts

Posted 10 January 2020 - 10:05 PM

Ja też kiedyś tak myślałem, a teraz piszę z komputera, którego sam złożyłem. Obejrzałem kilka filmików instruktażowych, potem podpytałem co i jak, jaki budżet chcę przeznaczyć, etc. Dzisiaj też bym się podjął złożenia komputera, może nawet zrobiłbym to lepiej, bo wiedziałbym więcej (np. o odpowiednim rozłożeniu przewodów w obudowie) :)



#4 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1426 posts

Posted 13 January 2020 - 10:33 AM

@WojtekB

Najważniejsze to przed montażem czegokolwiek dotknij kaloryfera i potem to już z górki :) 

I najlepiej kładź podzespoły na opakowaniach w których przyszły, a obudowę na jakimś stole, ale bez obrusów i innych gówien co się elektryzują .

 

A jeśli nie będziesz nic na siłę wpychał to na spokojnie uda się złożyć.

Jedyne z czym ja do teraz mam czasem problem, bo płyty są różne to te kabelki gówniane od obudowy. No k*&***&^ bierze podczas ich podłącznia.

Jak sam zmieniałem obudowę to miałem tego dośći tylko reset i power podłączyłem 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL