Jump to content

  •         

Photo

Zestaw za [4000] przeznaczony do [głównie gier, biuro] dla [Bulletproof]


7 replies to this topic

#1 Bulletproof

Bulletproof

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 08 October 2019 - 10:12 AM

Witam,

 

zacznę przede wszystkim od tego, że ostatni PC miałem z komunii(Athlon, GeForce 4, SDRAM itp.), a później korzystałem już tylko z laptopów, które do gier się nie nadawały. Od tego mam(w sumie miałem konsolę), natomiast chcę ją sprzedać i przeznaczyć pieniądze z jej sprzedaży na monitor. Ogólnie rzecz biorąc, orientuję się tylko trochę na rynku, ale nie wiem jaki zestaw będzie najlepszy w cenie ~4000zł do grania.

 

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - ~4000zł + ~600zł monitor fullHD 144Hz

*Wymagania oraz zastosowanie - głównie gry, praca biurowa, filmy itp.

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080 144Hz -tutaj też chciałbym się poradzić. Nie mam monitora i prosiłbym o doradzenie czegoś w kwocie ~600zł

*Których podzespołów potrzebuje - monitor, mysz i klawiatura(jakieś podstawy, nie potrzebuję zestawu do CSa), jednostka centralna(obudowa, zasilacz, płyta główna, dysk, pamięć RAM, procesor, karta grafiki, karta wifi jesli płyta główna nie będzie posiadać wifi)

*Czy planujesz podkręcanie? - niekoniecznie

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - nie

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.x-kom.pl/lista/6a8loqwbm

 

Dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 08 October 2019 - 12:11 PM

Płyta drogo jak na to co oferuje. Msi przesadzilo ostro z cenami tych nowych płyt Max. Jedynie x470 gamjng plus Max ma rozsądna cenę. No ale chiński zasilacz + często nie trzymające parametrów corsair lpx to jak dla mnie średnio zestaw. Tak samo ta fera, jak już to fortis. Choć i tak box głośniej nie będzie niż ten rx.

Edited by _VeV_, 08 October 2019 - 12:11 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Bulletproof

Bulletproof

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 08 October 2019 - 01:58 PM

Ok. W takim razie co sądzisz o tym?

https://www.x-kom.pl/lista/qsdqxjht4


Ewentualnie taka karta: Gigabyte Radeon RX 5700 GAMING OC 8GB 256bit PCI-E DDR6 GV-R57GAMING OC-8GD. Ja nie mówię, że musi być AMD, może też być NVIDIA. jak mówiłem na początku, słabo ogarniam rynek, więc może być coś, co Twoim zdaniem będzie duzo lepsze.



#4 Gajwer

Gajwer

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 214 posts

Posted 08 October 2019 - 04:18 PM

Zestaw jest kompatybilny lecz uważam że płyta wystarczy MSI B450-A PRO MAX

Resztę przeznaczyłbym na wydajniejszą kartę graficzną.



#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 08 October 2019 - 06:26 PM

tylko weź pod uwage cenę , 469zl za to jest grubą przesadą ... tym bardziej że wersja bez max chodziła po 369-389 zanim skończyli jej produkcje ... rożnica to TYLKO kostka bios ... 550 za tego x470 gdzie wersja bez MAX kosztowała 20-30zł mniej to już rozsądnie zarówno względem poprzednika jak i konkurencji na rynku jak asrock x470 master SLI ...

Ten giguś według recenzji totalna loteria, raz wychodzi lux a raz głośna i ciepła ... to ciężko powiedzieć a referent 5700 bez XT może nie cichy ale znośny . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 Bulletproof

Bulletproof

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 08 October 2019 - 07:41 PM

W porządku. Niektórzy też doradzają, żeby wziąć podstawkę 1151(i5-9400f), a do tego lepszą grafę od NVIDIA typu RTX2060(jeśli dobrze pamiętam). Jednak z tego co się naoglądałem i naczytałem to zestaw w tej cenie typowo do gier będzie lepszy z podstawką AM4. A co jeśli chodzi o monitor? Potrzebuję jakiegoś 144Hz, czy jednak wziąć coś innego z odświeżaniem 75Hz?



#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 08 October 2019 - 08:09 PM

Monitor jak uważasz. Stać cię na 144 to spoko. Byle nie kupować shitu na tn.
I5 bez sensu , platforma bez sensownej rozbudowy i duże ryzyko związane z glutem ...
Rtx2060 owszem jak masz kase może być , tu już jak wolisz. Będzie łatwiej o dobre chłodzenie choć i tak wszystkie tanie msi ventus czy podobne to będzie wyjący i gorący szajs

jlzqhakr0o4c.jpg


#8 Bulletproof

Bulletproof

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 08 October 2019 - 08:18 PM

Ok, dzięki wielkie za pomoc. Przemyślę jeszcze wszystko i ze wszystkich kompromisów coś wybiorę. Uważam, że temat można zamknąć.





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL