Jump to content

  •         

Photo

Pomocy! Problem CHYBA z mobo


2 replies to this topic

#1 BiBzon

BiBzon

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 9 posts

Posted 07 October 2019 - 08:02 AM

Hej! Mam dziwny problem, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że problem już kiedyś wystąpił, ale po małej ingerencji komputer zaczął działać i śmigał z 8 miesięcy bez problemu.

Zacznę od specyfikacji
Mobo MSI z170a tomahawk
8gb ram ddr4 corsair vengeance
I5 6600k
GTX 1060 6gb
Zasilacz spc supremo m2

Do sedna. Wróciłem z pracy, włączyłem komputer, i po OK 30 min się wyłączył. Rzut oka pod biurko, na płycie świeci się niebieski LED. Zamieniłem ram miejscami, i odpalił. Po 30 min to samo. Wyjąłem kartę graficzną - brak reakcji. Wyjąłem procesor, piny proste. Przy okazji położyłem nową pastę. Po złożeniu odpalił. Po chwili to samo. Reset cmos - odpalił, ale na 10 min. Odlaczylem wszystko co się dało, został tylko 8 i 24 PIN, odpalił może na 2 minuty. Sprawdzałem na 2 zasilaczach, z gpu, bez GPU, z 1 ramem, z dwoma i bez. W związku z tym pytanie, czy winna będzie płyta główna, czy może ktoś ma jakiś inny pomysł? Generalnie mam wrażenie, że to ze się uruchomił było całkiem losowe, niezależnie od tego co było podłączone. Pozdrawiam cieplutko 😁

Edited by BiBzon, 07 October 2019 - 08:03 AM.


#2 Finarfin

Finarfin

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 183 posts

Posted 08 October 2019 - 03:40 PM

Brzmi jak problem z temperaturami, nagrzewa się i wywala, albo coś z napięciami kiedyś było kombinowane? Prostym miernikiem sprawdzić możesz sobie piny i poglądowo stan zasilacza.



#3 BiBzon

BiBzon

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 posts

Posted 13 October 2019 - 01:05 PM

Kolego, czytanie ze zrozumieniem. Pisałem, że sprawdzałem na dwóch zasilaczach, i wylacza się bardzo losowo. Tak czy inaczej zakupiłem Gigabyte z170x gaming7 i działa, także winna była płyta główna.

A co do napięć to oczywiście, ze było grzebane, nie po to mam 6600k, żeby go trzymać na 3.5ghz 😁

Edited by BiBzon, 13 October 2019 - 01:07 PM.




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL