Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Modernizacja komputera za 700zł przeznaczonego do gier i multimediów dla FG1HS

Modernizacja Komputer

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 FG1HS

FG1HS

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 01 października 2019 - 08:13

Witam, zgłaszam się do was z prośbą o pomoc w zmodernizowaniu komputera. Używam go głównie do pisania tekstów, oglądania filmów ale też czasem odpalam jakieś gry oraz bawię się w grafikę 3D więc szukam większej wydajności. Na całość mogę przeznaczyć 700 zł i próbuję wybrać najlepszą opcję. Mój obecny zestaw to: 

Płyta główna: ASRock H110M-DGS

Procesor: Intel Pentium G4400

Ram: 8Gb Kingston 2400Mhz DDR4 

Karta Graficzna: Palit Geforce GTX 750Ti 

Dysk: HDD Toshiba 500gb

Zasilacz: Chieftec 500W 

Obudowa: SilentiumPC Brutus S20 

Jak widać najsłabszy w zestawie jest procesor i to nim chciałbym się zająć najpierw. Co byłoby tutaj najbardziej opłacalne? Zmiana płyty na jakiś inny socket czy zostanie przy 1151? W grę wchodzi także przesiadka na starszy socket jeśli dałby on duży skok wydajności przy dobrej cenie. Oczywiście używane podzespoły jak najbardziej akceptuję. Z góry dziękuję za pomoc.


Użytkownik FG1HS edytował ten post 01 października 2019 - 08:18


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 października 2019 - 08:39

generalnie komp poprostu NIE nadaje się pod modernizacje . ja sugeruje go sprzedać ,. dołożyć i składać od nowa . 

sockettotalnie nie rozwojowy , proc słaby , karta też słabawa , obudowa mała i też marna ... ssd nawet nie ma . jedynie tego ramu by się można uczepić ale jak dla mnie pasowało by zacząć od zera .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 02 października 2019 - 08:26

@FG1HS

ta płyta

https://www.morele.n...m-ds3h-4141320/

 

ten procek 

https://www.morele.n...bbaebox-976702/

 

Na razie ten twój ram wystarczy ale trzeba go będzie wymienić na ram taktowany 3000mhz 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 października 2019 - 09:03

Zdurniałeś z ta płyta ... b350m pro 4 r2.0 masz za 8zl więcej i będziesz dawać takie śmieci ?
A proc zapolował bym używany bo zaczynaja sie ryzeny 1600/1700 pojawiać

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 FG1HS

FG1HS

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 03 października 2019 - 07:33

Co do grafiki to akurat na razie nie sprawia mi ona aż takich problemów i pomimo że najwydajniejsza nie jest to chwilowo naprawdę więcej nie wymagam. Dysk SSD 128gb mam już ogarnięty więc tu problem też się rozwiązuje. A co myślicie o zmianie samego procesora na np i5 6400? Dałoby to radę? Jest aż taka duża różnica między tą i5 a Ryzenem? Chcę też zaznaczyć, że zależy mi na osiągnięciu jak największej wydajności jak najmniejszym kosztem bo ten komputer jest rozwiązaniem chwilowym i ma mi służyć jeszcze niecały rok kiedy to będę składał zupełnie nowy zestaw. Dlatego też myślałem o właśnie tej i5 albo nawet i3 6100 ale nie ukrywam że ekspertem żadnym nie jestem i dlatego zwracam się do was co o tym myślicie? Dzięki za pomoc. 



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 października 2019 - 05:21

Taka zmiana na i5 może i by miała sens. Ale nie w tej kasie do za nie chcą , tym bardziej wiedzieć ze to stary glut i może narobić problemów +pasuje doliczyć koszt skalpu żeby nie ryzykować. No i chłodzenie bo te od pentiuma go ugotujesz. Także żaden interes taka zmiana. Tym bardziej ze to dalej tylko 4 rdzenie. Ryzeny narobiły na rynku wreszcie rewolucje , intel od 2 aż do 7 gen dawał tylko skoki po 5% i teraz za to obrywają a rozbudowa takich zestawów jest wywalaniem kasy w błoto
Kup ryzena ma rozsądnej płycie to nie będziesz go już musiał zmieniać i pójdzie do nowego kompa...

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 FG1HS

FG1HS

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 04 października 2019 - 06:13

W sumie ma sens to co mówisz i chyba lepiej dołożyć na te 6 rdzeni i bardziej przyszłościową platformę niż pchać się w słabszego Intela. A z chłodzeniem tego ryzena nie ma problemu żadnego?

#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 października 2019 - 09:10

Nie. To lutowane procesory. Same z siebie nie powodują problemów. Problem może być tylko z winy użytkownika czyli np źle zamontowane chłodzenie albo przeginanie z napięciem przy oc. Na boxowym jakoś wytrzymasz na początek ale sugeruje zmienić go z czasem ;)
Ryzena 2600 + asrock ab450m pro 4 i masz fajny zestaw w rozsądnej kasie.
A twój ramtrzeba będzie podkręcić żeby nie ograniczał ryzena i jak jest w 1 kości to z czasem dołożysz , ale to dopiero przy mocniejszej karcie , gtx750ti jest za słaby by była różnica.
W sprawie oc zgłoś się do mnie na pw po zakupie to pobawimy się razem bo pewnie sam nie będziesz chciał.

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 04 października 2019 - 09:10

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Modernizacja, Komputer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL