Jump to content

  •         

Photo

[6000-7000] gry, biuro, sporadyczny rendering bez GPU


7 replies to this topic

#1 MadaFakaYo

MadaFakaYo

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 05 September 2019 - 08:16 AM

Witam,

*Ile chcesz wydać na komputer? 6000-7000 zł
*Do czego będziesz używać komputera? - Gry, Obróbka zdjęć, Oglądanie filmów, Przeglądanie internetu. Początki z renderingiem.
*Z jakiego monitora korzystasz? - Dell U2414H zamierzam się jednak przesiąść na coś 27 calowego ktoś mi polecił Monitor Samsung LC27JG50QQUXEN.

*Co ma znaleźć się w zestawie? - chciałbym by w zestawie znalazł się dysk 3-4 TB, dysk SSD powyżej 500 GB. Zastanawiam się nad i7 albo i9 (9700 9900) Jeśli błądzę nie szczędźcie mi uwag. Nie jestem zbytnio przekonany do AMD - chociaż słyszałem, że najnowsze Ryzeny są niczego sobie. CASE coś czego nie będę musiał się wstydzić i chować pod biurko.
 
W ramach klaryfikacji 6000-7000 zł jest na sprzęt bez karty graficznej, którą mogę kupić do 2k za gotówkę na olx albo allegro.

Zastanawiam się nad zakupem second handa gtx 1080ti z olx albo allegro - jakieś 1900zł. Wydajnościowo zbliżona względem rtx 2080 - przy czym o 1000 zł tańsza. Zaoszczędzone środki mógłbym spożytkować na lepszy CASE, MOBO, CPU, HDD. Kupuję 1 sprzęt na lata.

*Czy chcesz zestaw do podkręcania? Mówimy tutaj o leasingu, także najprawdopodobniej OC będzie całkowicie odpadało.
*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji? Nie
*Czy masz już jakieś typy co do części? https://www.morele.n.../info/e61c78b5/
Ewentualnie MOBO Gigabyte Z390 AORUS PRO

Chciałbym by komputer wytrzymał przez te 3 lata - dostarczając optymalnej rozrywki.
Po 3 latach i tak najprawdopodobniej będę go wymieniał, chociaż kto wie, może na końcu po prostu go wykupie za przysłowiową złotówkę i bazując na tej platformie będę go sukcesywnie ulepszał, najprawdopodobniej jedynie o kartę graficzną. Dlatego zależy mi na długowieczności. Intel jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Dzięki za uwagę i życzę miłego dnia



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 05 September 2019 - 09:02 AM

Ryzeny są dużo sensowniejsza, przedewszystkim zapewniają rozbudowę..! A podstawka Intela jest już martwa, do tego proce są dużo bardziej pradozene, szczególnie bardzo nieudany 9900k gdzie nieudolnie żyłowali możliwości architektury...piszesz o długowieczności i rozbudowie a tego intel w tym momencie Nie oferuje. Amd już tak.
Jedynie nie mają grafiki zintegrowanej ale nie wymagasz to nic mocnego kupować nie musisz, chyba że masz już to lepiej nawet :)

Edited by _VeV_, 05 September 2019 - 09:03 AM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 MadaFakaYo

MadaFakaYo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 05 September 2019 - 01:23 PM

Na najbliższe 3 lata powinien jednak wystarczyć?

Co do AMD vs Intel, nie mam nic przeciwko AMD, natomiast zawsze "współpracowałem" z intelem. Tym razem nie chciałbym od tej reguły robić wyjątku. Potrzebuje niezawodności, a z tego co słyszałem to jakieś kwiatki zaczynają wychodzić z ryzenami 7.

Powiedz mi jeszcze, czy zestaw, który skomponowałem nie gryzie się, i czy jest w miarę zjadliwy?



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 05 September 2019 - 02:10 PM

Intel robi dużo gorsze "kwiatki" niż amd odkąd zabrakło konkurencji.. A teraz zbiera tego pokłosie i dostają po dupie. Nie laduj się w sprzęt bez przyszłości.
Poza obudowa zestaw ujdzie. Obudowa chiński tandetny piekarnik. Dawać to do takiego zestawu jest zwyczajnie kpiną i upokorzeniem.
Zasilacz można śmiało wziąć wersję gold, poprostu jest tak dobry że brakło zaledwie 1.5% efektywności do platyny i nadrobili to selekcja. A że gold się sprzedaje lepiej to często idzie bez selekcji...
No i chłodzenie przepłacona względem tego do oferuje. Alw to już pal licho.
Intel przez lata głupoty sam doprowadził do tego że branie ich procesorów z sentymentu zachacza o hipokryzje

Edited by _VeV_, 05 September 2019 - 02:08 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 MadaFakaYo

MadaFakaYo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 05 September 2019 - 03:14 PM

A jaką obudowę oraz cooler byś polecał?



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 05 September 2019 - 04:40 PM

meshify C / enthoo pro M ?

chłodzenie scythe mugen 5 , scythe ninja 5 , scythe fuma 2 , Macho rev B/C , cryorig h5 universall ... to takie standardowepropozycje , wyborów jest więcej . Sam stawiam na scythe bo tonie jest byle chińszczyzna :


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 MadaFakaYo

MadaFakaYo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 05 September 2019 - 06:26 PM

Mogę dołożyć lepsze MOBO Gigabyte Z390 AORUS PRO.

A co z tym CASEM? ludzie mi proponują różne modele.

Podczas gdy mi się naprawdę podoba Armis AR7X, duża przewiewna z 4 wentylatorami, RGB nigdy nie miałem why not xD "stajlowa" raz się żyje.

Czy ona jest aż taka zła?

https://proline.pl/koszyk/48c98ed6



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 05 September 2019 - 09:29 PM

wybij sobie z głowy chińskie spc ... poza tym NIGDY obudów z zabudowanym przodem , a szczególnie szkłem bo wtedy masz rezonans i słyszysz choćby pisk cewek z karty czy zasilacza jakby występował po 2-3 razy ... Zrozum że jakość spc w tej kasie zupełnie nie przystoi . To że mają odwagę się tak wycenić to jedno , a to że sprzedają budy z alibaby za kilkanaście usd sztuka sprowadzane to inna kwestia .

Wybij sobie z głowy tego 9900k bo to pierdolona grzałka , prądożerca i niszczyciel płyt ... Tak samo źle się skończył dla intela jak fx9590 dla amd , to sztuka dla sztuki w wykonaniu producenta .


Serio . Takim zestawem to ty tylko krzywdę sobie zrobisz , a w sumie nie tylko sobie a sprzętowi . 

Nie bój się ryzena bo nie ma czego , bój się niewypałów takich jak x299 czy właśnie 9900k . Takie wygłupy prędzej czy później wychodzą bokiem niestety :[ I nieprzewiewna obudowa ci nie przejdzie przy tak ciepłym procu jakim jest ten badziew .


Pamiętaj że komputer też musi oddychać , jak tobie by się oddychało z taflą szkła przed ustami ? tak samo jak ty nie oddychasz bokami tylko przed sobą tak samo jest z wentylatorami :]


jlzqhakr0o4c.jpg




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL