Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [5000-6000] przeznaczony do [gier, programowania] dla [Godfather]


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Godfather

Godfather

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 08:06

Cześć wszystkim. Zwracam się do Was z prośbą o ocenę zestawów. Nie ukrywam, że celuję w droższą opcję, lecz portfel i serce błagają o tańszą.

 

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - Do 5000-6000 PLN - wiadomo im mniej tym lepiej, ale żeby na wydajności nie za dużo stracić.

*Wymagania oraz zastosowanie - Programowanie, Gry, Oglądanie filmów, Przeglądanie internetu- z naciskiem na gry i oglądanie filmów. Wiele czynności robione jednocześnie.

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920 x 1080 - Będę korzystał z tego, który jest w zestawach, chyba, że ktoś poleci godnego zastępcę.

*Których podzespołów potrzebuje - Jednostka centralna z "bebechami" i monitorem.

*Czy planujesz podkręcanie? - Oprócz opcji Turbo chyba nie będę podkręcał zestawu, miałem podkręcać swój aktualny, lecz do tej pory tego nie zrobiłem. Chyba, że Procesor ustawię na stałą częstotliwość i stałe napięcie aby nie było dziwnych skoków, o których czytałem w niektórych opiniach.

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Monitor, który będzie robił za dodatkowy (wejścia DVI lub VGA, także bez przejściówek się nie obejdzie) ale to chyba nie podzespół biggrin.png

*Własna propozycja zestawu komputerowego -

https://www.x-kom.pl/lista/uxlpc8qoy - Tańsza opcja
https://www.x-kom.pl/lista/wyal8ga5n - Droższa opcja

 

Niestety jest teraz ogromny wybór sprzętu, zacząłem też być coraz mniej na czasie od jakichś kilku lat. Ciężko jest mi w tej chwili złożyć coś naprawdę wydajnego za sensowne pieniądze, czego za 2 lata nie będę musiał zmieniać. Szukam komputera, który starczy mi na te co najmniej 3 lata i nie będzie problemu z odpaleniem najnowszych tytułów. Aktualny zestaw (8GB RAM, AMD FX 6300, GTX 760 OC) co prawda ciągnie wszystkie gry, ale z tych bardziej wymagających tytułów jak GTA V to niestety tylko na minimalnych i nie można robić przy tym nic innego, a jest chęć puszczenia sobie w tle jakiegoś serialu bądź streamu. Nie chciałbym też przesiadać się z tego zestawu co mam na coś o podobnej wydajności, gdzie też jedyną opcją grania jest ta "normalna" czyli bez oglądania seriali.

W obydwu zestawach szkielet jest ten sam.
Obudowa - taka została mi polecona, nie ukrywam, że lecę w ciemno, aczkolwiek jest solidna, ma filtry, dużo miejsca.
Płyta główna - chyba za tą cenę nie ma lepszej, są oczywiście od MSI wersje MAX, ale one chyba do mocniejszego kręcenia już.
Dysk - Szybki, pojemny dysk SSD z dobrą gwarancją.
Pamięci RAM - niestety nie trafiłem z kupnem komputera, ponieważ cena pamięci trochę wzrosła i na tą chwilę to chyba jedyny sensowny wybór za takie pieniądze.
Chłodzenie - masywne, dobrze chłodzące i ciche.
Zasilacze są różne w tych zestawach, ponieważ zastanawiam się nad tymi właśnie dwoma modelami. Wolałbym jednak mieć trochę zapasu, zawsze to mniejsze obciążenie i ewentualna możliwość rozbudowy jednostki czy jakiegoś kręcenia.

Mam jeszcze pytanie odnośnie dysków. Chciałem kupić SSD o prędkości +/- 500mb/s i pojemności 120GB specjalnie na system i drugi dysk M.2 512GB +/- 3000/2500mb/s typowo pod gry i programy. Czy miałoby to jakikolwiek sens? Nie zależy mi na tym aby system wczytywał się jeszcze szybciej niż ma to miejsce na dysku SSD, lecz zależy mi na tym aby programy i gry wczytywały się jeszcze szybciej. Czy to, że system będzie na wolniejszym dysku wpłynie jakkolwiek negatywnie na działanie? Przecież biblioteki czy inne komponenty nie ważą chyba aż tak dużo aby wpływać negatywnie na wydajność. Chyba, że źle to rozumuję.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek chęć pomocy.
Pozdrawiam.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 sierpnia 2019 - 03:56

Żeby Ci 3600 zadziałał na tej płycie ktoś musi Wlozyc stary proc I zaaktualizować bios..

Kupowanie 120gb przy dzisiejszych cenach jest bez sensu. Może 1tb ssd poprostu zamiast tych 2?
Wersję max maja większe kości bios... Tyle różnic.
Zasilacze oba dobre ale focus znacznie lepszy
Co do starego zestawu to jakbyś podkręci proc, dołożył dodatkowe 8gb ram i zmienil tylko kartę już byś miał bardzo duży wzrost. No ale masz kasę to śmiało bierz nowy hh

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 31 sierpnia 2019 - 04:00

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Godfather

Godfather

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 31 sierpnia 2019 - 09:37

Dzięki za odpowiedź :)

Niektóre sklepy aktualizują BIOS za darmo jak się dobierze usługę montażu komputera, także o to się nie martwię.

Zostanę przy focusie(550W na pewno wytrzyma tą konstrukcję?) w takim razie i płycie głównej od Gigabyte. Zostanę także przy 1TB dysku SSD od Cruciala. Tylko jeszcze jedno pytanie, dużą różnicę odczuję jakbym zamiast tego 1TB SSD wziął 1TB M.2? Różnica cenowa za wariant z radiatorem wynosi 200PLN więc to trochę dużo, ale jakby znalazła się jakaś promocja dzięki, której cena zostałaby zbita o 100 lub więcej PLN to warto brać M.2?

 

Pozdrawiam.



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 sierpnia 2019 - 11:32

wytrzyma bez problemu , możesz w ramach zapasu wziąć 650w ale chcesz to śmiało bierz 550w . 

gigusie mają dość wredny bios- żeby nie było że nie ostrzegałem . Choć aorus b450 pro ma dość niezłe wyposarzenie w tej cenie .

o którym konkretnym dysku m.2 mówisz ? bo są m.2 sata i m.2 nvme ... i to tak różne że głowa mała .Napewno w codziennym użytkowaniu różnicy nie czuć , dopiero przy pracy na dużych ilościach danych przez co rozumiem naprawdę dużea nie 10gb :P


Crucial P1 napewno unikać , kości QLC :{


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 31 sierpnia 2019 - 11:32

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Godfather

Godfather

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 31 sierpnia 2019 - 01:39

Chodziło mi o ten model na nvme: ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro

3350 MB/s odczyt

2800 MB/s zapis

Jeżeli w codziennym użytkowaniu nie poczuję różnicy to zostaję przy tym 1TB SSD od Cruciala, chyba, że będzie naprawdę mega promocja na te M.2



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 sierpnia 2019 - 01:42

a to ten jest całkiem przyzwoity. Jak masz w dobrej kasie to weź , albo patrtiot VPN100 też bardzo fajny :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Godfather

Godfather

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 września 2019 - 10:03

Zmodyfikowałem nieco zestaw https://www.x-kom.pl/lista/8j68wzh0a

Zmieniłem obudowę na - moim zdaniem - "pojemniejszą" i z lepszym chłodzeniem. Za to wyrzuciłem chłodzenie CPU Grandis na rzecz Fortis. Myślę, że w tej chwili przeboleję dysk i wezmę tego ADATA, o którym pisałem ale wersję 512GB, po prostu nie będę go zaśmiecał aż nadto i odciążę go moim starym HDD, który jeszcze jakoś się trzyma. Zasilacz wleciał Seasonic, lecz z tym sporym zapasem - 650W.

"Zaoszczędzone" pieniądze, które już wleciały w większy zasilacz włożę w lepszą kartę i pokuszę się o RTX 2070S.

Mam w mieszkaniu trochę ciepło i nie jest to spowodowane upałami :DObecny zestaw potrafi czasami dodatkowo przygrzać więc zasilacz wolałbym z zapasem jak i buda z lepszym chłodzeniem.

Cenowo wychodzi nie najgorzej patrząc na to, że cena każdego podzespołu nie jest aktualnie zmodyfikowana przez jakąkolwiek promocję. Liczę na to, że cena zestawu zejdzie jeszcze o kilkaset PLN.

Zapomniałem też dodać, że zestaw planuję zamówić na początku października, lecz już teraz wolę go złożyć, aby wiedzieć, które części obserwować, a jak w międzyczasie trafi się jakaś mega obniżka to od razu zamówię "w ciemno". Zastanawiam się także czy nie czekać do 29 listopada / 2 grudnia na Black Friday / Cyber Monday, aczkolwiek patrząc na to co było rok temu to szybciej wycofają coś ze sprzedaży albo ceny wystrzelą do góry na miesiąc przed i wyjdzie na to samo lub niewiele taniej.


Użytkownik Godfather edytował ten post 01 września 2019 - 10:04


#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 września 2019 - 05:05

Znowu obudowa nie przewiewna chińska tandeta... Szkoda że takie lubujesz. Alw wbij sobie so głowy że z przodu musi być siatka bo wentylatory nie ciągną pod kątem tylko przed siebie, tak samo ty nie oddychasz pod kątem hh

Takie składanie miesiąc przed jest bez sensu i marnuje ss tylko nasz czas. Do tego czasu jedne rzeczy mogą podrożeć, inne stanieć I opłacalność może siąść na 4 litery... Tak się poprostu NIE robi

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL