Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Problem z drugą pamięcią RAM

ram problem

Najlepsza odpowiedź Biger , 21 sierpień 2019 - 04:15

@_VeV_ Rozebrałem komputer, po ściągnięciu procesora okazało się że kilka pinów w gnieździe jest wygiętych, wyprostowałem je w miarę możliwości, po złożeniu komputer ruszył i wykrył normalnie drugą kość ram :). Dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam :)

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Biger

Biger

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 06:12

Cześć wszystkim!

Mam komputer z takimi elementami:

Intel Core i3-6100

1 kość pamięci RAM GoodRam Play, DDR4, 8 GB, 2133 MHz, CL15

płyta główna MSI H110M PRO-D

oczywiście dysk i karta graficzna

Dokupiłem pamięć RAM (GOODRAM 8 GB 2133 MHz IRIDIUM Black CL15). Po zainstalowaniu jej na płycie głównej komputer się nie włącza. Wentylatory działają, ale na monitorze nie ma nic. Na płycie głównej widzę dwie migające na przemian diody: CPU i DRAM.

Ktoś może pomóc? Co zrobić by mój komputer działał? Dodam, że po podłączeniu jednej kości ram, obojętnie czy nowe czy starej, komputer startuje bez problemu.

#2 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 7676 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 07:55

zacznij od zresetowania bios baterią . a potem spróbuj uruchomić narpierw na 1 kości potem na innej , a wkońcu na obu jak by zadziałały obie .

#3 Biger

Biger

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 09:13

@_VeV_ Próbowałem restartować bios baterią, nic nie dało. Zauważyłem że jak podłączę kość do pierwszego slotu to działa, a jak podłączę tylko do drugiego slotu obojętnie którą kość to bios nie startuje. Dwie diody CPU i DRAM migają w kółko. Może zdemontować płytę z obudowy i sprawdzić czy nie ma wygiętych pinów na procesorze?

#4 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 7676 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 05:17

Sprawdź ale równie dobrze mógł paść slot na płycie.

#5 Biger

Biger

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 04:15   Najlepsza odpowiedź

@_VeV_ Rozebrałem komputer, po ściągnięciu procesora okazało się że kilka pinów w gnieździe jest wygiętych, wyprostowałem je w miarę możliwości, po złożeniu komputer ruszył i wykrył normalnie drugą kość ram :). Dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ram, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL