Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [4000] przeznaczony do [gier/internet] dla [marcin213]


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin213

marcin213

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 16 lipca 2019 - 02:02

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 4000+ ewentualny zysk z posiadanych części

*Wymagania oraz zastosowanie - komputer głównie do gier, ewentualny photoshop i moviemaker

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080 144hz

*Których podzespołów potrzebuje - wszystkie

*Czy planujesz podkręcanie? - niekoniecznie

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji -

 

-procek i5 4570

-grafika r9 280x

-ram 8gb(2x4gb) kingston 1600mhz

-zasilacz xfx ts 550w

-płyta główna gigabyte b83m dh3

-ssd goodram 256gb

 

*Własna propozycja zestawu komputerowego - brak

 

Witam, jako iż od mojego ostatniego tematu minęło trochę czasu i nie skusiłem się na owe propozycje ze względów prywatnych przychodzę znowu i proszę o pomoc w doborze podzespołów. Moje wymagania są raczej oczywiste, to co wymieniłem powyżej, żadne ledy i inne świecidełka mnie nie rajcują także jeżeli można 'ugrać' cenę na owych podzespołach to byłbym szczęśliwy, Komputer przede wszystkim przeznaczony do gier, rzadko bo rzadko do photoshopa i obróbki filmików. Cena to 4000, lecz tak jak wspomniałem powyżej, jeżeli dałoby radę sprzedać moje aktualne podzespoły, pieniądze mógłbym dołożyć do budżetu z tematu. Monitor posiadam(144hz), napędu nie potrzebuję, 


Użytkownik marcin213 edytował ten post 16 lipca 2019 - 02:11


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 16 lipca 2019 - 05:15

Ssd I zasilacz by zostały... Reszta out. Doliczasz kasę że sprzedaży do budżetu czy masz inny plan?

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 marcin213

marcin213

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 16 lipca 2019 - 09:26

Ssd I zasilacz by zostały... Reszta out. Doliczasz kasę że sprzedaży do budżetu czy masz inny plan?

tak jak wspomniałem, jeżeli uda się sprzedać części to jestem w stanie dołożyć do aktualnego budżetu.



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 16 lipca 2019 - 09:57

proc + płyta + ram + grafika wystaw za 850zł to powinno zejść . 

a za tą kasę :

msi b450 pro A + ryzen 3600 {będzie trzeba zrobić bios flashback , instrukcja w sieci , choćby na YT} , Crucial Ballisticx LT 3000mhz 2x8gb cl15 = około 1500zł , 

to by była podstawa , dysk zostaje twoj goodram ssdi teraz pytanie co robimy dalej ... ssd 500gb do tego ? i jaka obudowa bo nic nie piszesz to nwm czy do wywalenia czy jak . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 marcin213

marcin213

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 16 lipca 2019 - 10:12

obudowa to zalman z3 plus, oprócz ssd 240gb posiadam 1tb wd(5letni). '{będzie trzeba zrobić bios flashback , instrukcja w sieci , choćby na YT}' co to oznacza? jestem zielony w tych sprawach i chciałbym się dowiedzieć dlaczego trzeba to zrobić, czy nie ma innej opcji bez żadnych 'kombinacji'.



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 16 lipca 2019 - 10:38

No to Zalman śmieć I jak nie teraz to w pierwszej kolejności następnym razem go zmień na coś przewiewnego.
A wpisać na YouTube / Google nie łaska skoro sam to sugerowałem? Odrobina chęci :)
Jak nie chcesz przepłacać to nie ma. Ewentualnie usługa aktualizacji bios w xkomie czy morele I wtedy nawet mozna lepsza płytę bez flashbacka wziąć jak budżet pozwoli.

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL