Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za ok. 10k przeznaczony do gier dla Sil

zestaw pc 2k porada sugestie

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sil

Sil

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 lipca 2019 - 04:44

Witam,

 

w najbliższym czasie planuję kupić zestaw do grania w rozdzielczości 2k. Części dobierałem samemu i większość ma mniejszy lub większy powód, dla którego znalazły się w konfiguracji.

Moje pytanie dotyczy głównie pamięci RAM - czy kupić te o poniższych parametrach czy dobrać gorsze i je kręcić lub może wziąć zupełnie coś innego.

Kolejna sprawa to zasilacz. Mimo obejrzenia paru filmików na yt na ten temat, nie znam się aż tak dobrze, więc jestem otwarty na wszelkie porady i sugestie.

 

Zestaw:

  • Płyta główna MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC - dużym plusem jest tu dla mnie sterownik dźwięku i dwa wejścia M.2.
  • Procesor Intel Core i7-8700K - być może będę miał okazję kupić taniej procka z 9 generacji ale aktualnie zostaję przy tym (delid + oc)
  • Karta graficzna MSI GeForce RTX 2070 SUPER Ventus OC (Trio nie zmieści się w obudowie)
  • Zasilacz Corsair RM750x 750W (lub mniej W)
  • Pamięć G.Skill Trident Z, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL15
  • Obudowa Fractal Design Meshify C TG (zamiana wiatraków na Noctua 2x 140mm przód + 1x 120mm góra)
  • Dysk SSD Plextor M9PeG 1TB PCIe x4 NVMe +mniejszy na system, też M.2 (nie mam zamiaru łączyć ich w raid)
  • Chłodzenie CPU Noctua NH-D15 (myślałem nad AIO, lecz temperatury w testach są tak podobne, że wolałbym Noctuę)
  • Monitor Dell S2716DG 27" 2k, TN, 144hz, 1ms (gram głównie w FPSy)

Z góry dzięki za porady.


Użytkownik Sil edytował ten post 13 lipca 2019 - 04:56


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 lipca 2019 - 05:02

już to masz ?

bo jak nie to ja sensu takiego zestawu zwyczajnie nie widzę ...Dlaczego ? martwa, jednorazowa i droga platforma ... Ryzykowny zasilacz corsair bo po przejęciu przez eagle Tree capital polecaiala kontrola jakości , wiec sugerował bym seasonica bo teraz na RM często piszczą cewki albo padają po paru tygodniach . 

https://pastebin.com/R0mxMrD3 - tu krótki wykład żeby ci wybić już aio z głowy ...

a bym sugerował ryzena 3700x wziąć , masz wydajność prawie 9900k i platformę pod rozbudowę a już najsłabszy nowy ryzen rywalizuje z 8700k , największy minus to marnie się kręcą . Monitora na TN rownież nie polecam , to było by zwyczajnie głupie . Kup coś na VA lub ips, kasę i tak masz a komfort i jakość obrazu nieporównywalny. Totalnie nie rozumiem co jeszcze trzyma przy życiu tn i co trzeba mieć w głowie by dać tyle kasy za monitor na tak podłej matrycy ... dawno powinny wyginąć wszedzie poza najtańszymi monitorami dla cebulaków bez rozumu .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Sil

Sil

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 lipca 2019 - 05:17

Akurat kolory w tym TN po konfiguracji są dobre. 

Dodałem go do konfiguracji, żeby osoby przeglądające posta miały wgląd na całość zestawu, ponieważ parametrami odpowiada mi w 100%, nawet z matrycą dla "cebulaków bez rozumu".

 

IPSów nie chcę ze względu na totalną loterię z BB + opóźnienia i cena. VA wydaje się być czymś po środku, lecz większość monitorów gamingowych wg mnie ma beznadziejny wygląd lub są zakrzywione, czego też nie chcę.



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 lipca 2019 - 05:53

i tak się nie dasz przegadać to się z TN męcz ... ja posiedziałem ostatnie 2 lata na VA , i za każdym razem jak muszę na tn wrócić nawet grając u znajomych to zwyczajnie męczy mi oczy . Jeszcze nie spotkałem ani 1 sensownego monitora na TN a widziałem już różności nawet i za ponad 2 koła, od monitorów 4k , 240hz po panele w nietypowych proporcjach .

A inne moje sugestie bierzesz wogóle pod uwage czy tracę czas ?


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 13 lipca 2019 - 05:54

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Sil

Sil

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 lipca 2019 - 06:02

Nic jeszcze nie zakupiłem, szukałem czegoś z VA, ale nic konkretnego pod siebie nie znalazłem. Co do zasilacza i reszty sprzętu biorę pod uwagę wszystkie sugestie.

Procek - wiem, że te Ryzeny są dobre, lecz prawdopodobnie będę miał okazję kupić intela w znacznie niższej cenie, więc się zobaczy. Co do AIO to raczej sceptycznie byłem nastawiony od początku, szczególnie, że to chłodzenie Noctua sprawdza się pięknie.

 

Zasilacz - mógłbyś podać jakiś konkretny model?



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 lipca 2019 - 07:04

kupisz taniej ale będzie 1 razowy i to dalej 6rdzeni ... to odpowiednik ryzena 3600 za 900zł ... żeby ten i7 się opłacił to 700zł by musiał kosztować , wątpię że tak tanio dostaniesz .


seasonic focus plus / seasonic prime / superflower leadex / evga g3to takie dość pewne i popularne alternatywy .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zestaw pc, 2k, porada, sugestie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL