Jump to content

  •         

Photo

Chłodzenie wodne


  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 13 June 2019 - 03:53 PM

Witam przymierzam się do wymiany na moim i5 3570k chłodzenia.
Obecnie mam scythe yasya i zastanawiam się nad silentium pc navis 280 czy będzie to zmiana na plus?? Czy może jakieś lepsze propozycje w tym zasięgu cenowym czyli około 350zl

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 13 June 2019 - 04:45 PM

https://pastebin.com/R0mxMrD3 - poczytaj, doedukuj się i nie grzesz więcej :P

chłodzenie wcale nie masz takie złe , pierwsze co to tego proca oskalpuj ... ana tym chłodzeniu ewentualnie zmień wentylator bo po latach może być już zurzyty . chyba że chcesz to można zmienić na lepszego powietrzniaka :P


Edited by _VeV_, 13 June 2019 - 04:45 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 13 June 2019 - 04:53 PM

Mam 2 wentylatory be quiet pure wings 2 w systemie push pull :) a chłodzenie ma lichy montaż do płyty więc taki super nie jest

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

https://pastebin.com/R0mxMrD3 - poczytaj , doedukuj się i nie grzesz więcej
chłodzenie wcale nie masz takie złe , pierwsze co to tego proca oskalpuj ... a na tym chłodzeniu ewentualnie zmień wentylator bo po latach może być już zurzyty . chyba że chcesz to można zmienić na lepszego powietrzniaka :P

Co do skalpu nie opłaca mi się tego robić bo później nie sprzedam procesora wgl.. A tak choćby za 300zl pójdzie.
Co ponadto niedługo czas by zmienić platformę a nowy procesor równa się też nowe chłodzenie patrzalem za cryoigiem albo dark rock pro 4 ale aio wydajnością je przebijaja owszem fakt awarię się zdarzają bo to skomplikowane chłodzenie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 13 June 2019 - 05:07 PM

chodziło mi o radiator ... na montaż nawet nie zwracałem uwagi :P

Co do sprzedaży ja mam odwrotne zdanie ... zauważ że na allegro procesory po skalpie są DROŻSZE , a kto ma odrobinę rozumu to w takie właśnie celuje , jeżeli wogóle na te niezbyt ciekawe platformy się kusi .

Śmiało można kupić takie chłodzenie co zadziała zarówno na twoim jak i na nowych ryzenach ...

a aio to nie tylko awaryjność ... NIE czytałeś uważnie tego co podlinkowałem , bo wiedział byś że w udawaniu są idealne ... a realnie to "błyskotka" dla naiwnych


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 13 June 2019 - 05:09 PM

chodziło mi o radiator ... na montaż nawet nie zwracałem uwagi
Co do sprzedaży ja mam odwrotne zdanie ... zauważ że na allegro procesory po skalpie są DROŻSZE , a kto ma odrobinę rozumu to w takie właśnie celuje , jeżeli wogóle na te niezbyt ciekawe platformy się kusi .
Śmiało można kupić takie chłodzenie co zadziała zarówno na twoim jak i na nowych ryzenach ...
a aio to nie tylko awaryjność ... NIE czytałeś uważnie tego co podlinkowałem , bo wiedział byś że w udawaniu są idealne ... a realnie to "błyskotka" dla naiwnych

W takim razie co proponujesz jakieś chłodzenie z backplatem bo te co mam go nie posiada jest na zwykłe wpinki jak oryginalne chłodzenie od Intela

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 13 June 2019 - 05:22 PM

mugen 5, noctua d15 , noctua u12A , cryorig r1 , ninja 5 , macho rev B .,.. podać więcej ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 14 June 2019 - 08:51 AM

Chyba wymienię tego 3570k na jakiegoś 9600k/9700k ewentualnie nowy ryzen bo te procki maja luta a ten i5 ma już swoje lata...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 14 June 2019 - 09:04 AM

Jak uważasz. Aktualnie tylko 9700k ma jakiś sens. 9600k brać za tyle kasy 6 wątków I jezcze może być na glucie bo 6 core 9gen sporo leci z odpadów poprzedniej generacji więc... Chamskie ale tak jest jak nie wyrabiają z produkcją.
Ryzeny dużo sensowniej I opłacalniej brzmi.

jlzqhakr0o4c.jpg


#9 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 14 June 2019 - 09:20 AM

No tak ale jak już brać to z Seri 3700x albo coś w ten deseń nie wiem czy jest sens brać wogole jakieś 9600k czy 9700 jak już niedługo ma być nowa seria intelow

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 14 June 2019 - 10:57 AM

No poczekać warto... Ale czy brać czy wziąć tańszego ryzena 2000 to będzie zagwozdka pewnie. Bo różnica cenowa będzie jednak, i nie przez to że same proce podrożały tylko że stare już mocno potaniały.
9600k napewno sensu nie ma i to wywalanie kasy w błoto.

jlzqhakr0o4c.jpg


#11 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 14 June 2019 - 10:58 AM

Czyli pozostaje opcja 9700k/ryzen 2600/700x lub nowe 3000 albo pozostać na 3570k choc powiem szczerze że zasilacz też już kuleje bo mam OCZ starego i to już też dziadek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 14 June 2019 - 02:27 PM

OCZ nigdy nie było wysokiej klasy a dolicz wiek to zdecydowanie bym sugerował wymienić go razem z platformą. Nie żeby coś miał spalić ale on i tak nie wiadomo ile jezcze pożyje więc wolał bym mieć z głowy.

jlzqhakr0o4c.jpg


#13 r3jn

r3jn

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 327 posts

Posted 16 June 2019 - 02:48 PM

Ok aio wybilem sobie z głowy.. Niestety podczasz czyszczenia kompa i wymiany pasty uwalil mi się ten pin zaciskowy do montażu chłodzenia... Przez co chce kupić i tak wydajniejsze chłodzenie mam 3 opcje mianowicie : dark rock pro, cryoig uniwersal lub ultimate wszystkie 3 w zasięgu 300zl tylko nie wiem czym się różni ultimate od uniwersal i które będzie wydajniejsze

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 16 June 2019 - 03:48 PM

universal ma cieńszy wentylator by nie zasłaniać ramu ... i podobno te wentylatory są niezbyt udane i po roku zaczynają "klikać"

dark rock pro 4 natomiast montaż dośc wredny a wydajność niższa od konkurencji tej wielkości ... bliżej do dużo mniejszego mugena ...

także tak jak mówiłem , noctua u12A {pomimo że mniejsza to dogania konkurencje} , cryorig h5 ultimate , cryorig r1 ultimate , noctua d15 , scythe mugen 5 , scythe ninja 5 , macho rev B


jlzqhakr0o4c.jpg





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL