Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Potrzebuję permanentnie zablokować/usunąć Bitlockera dla wszystkich

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 radfij

radfij

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 12:22

Cześć drogie Panie i Panowie,

Ostatnio na moim jednym serwerze, z którego nikt nie wchodził do internetu zrobiono miazgę. Nie wiadomo jakim cudem - badamy to, ktoś się do niego dostał zdalnie i zaszyfrował nam Bitlockerem dyski. Dane poszły w p***u. Dostęp (w tym hasła) do tego serwera fizyczny lub zdalny miały tylko 3 osoby w tym ja. Kolegów nie podejrzewam bo przez to każdy z nas musi zapierniczać na 1000% normy.

Potrzebuję całkowicie i na amen wywalić Bitlockera ze wszystkich naszych serwerów. Wywalić tak, żeby ktoś nawet znając hasło administratora nie mógł Bitlockera podnieść. Może być usunięty permanentnie, może być nawet popsuty by nie działał lub był zabezpieczony hasłem (najlepiej). OS: Windows Server 2012 R2 (różne wydania).

Myślałem nad tym długo jak to zrobić, ale brakuje mi pomysłów. Może Drodzy Forumowicze dzięki Waszej burzy mózgów uda się coś wymyślić. Będę bardzo wdzięczny za każdą radę i wskazówkę.

Pozdrawiam,
Radek

PS. Wiem, że ktoś mający hasło administratora może mi wykasować dane na trylion innych sposobów. Ale Szefostwa na razie interesuje blokada tego co ostatnio się stało czyli Bitlockera smile.gif. Celem poprawy bezpieczeństwa pozmieniałem już hasła do serwerów na nowe (silniejsze), adresy IP, porty na Gateway-u itp, założyłem blokadę ARP czyli rutynowe w takiej sytuacji działania. W każdym razie Szefowie chcą byśmy tego Bitlockera rozbroili na amen i tego dotyczy temat postu. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL