Jump to content

•         

Photo

Dual boot xp i 10

No replies to this topic

#1 devoreaux

devoreaux

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 posts

Posted 14 March 2019 - 11:26 PM

Miałem przez wiele lat XP na jednej i 7 na drugiej partycji i wszystko działało okej. Jak upgradeowałem 7 na 10 to najpierw pojawił się problem z brakiem pliku ntoskrnl.exe, który udało mi się rozwiązać. Uruchomiłem normalnie XP,nawet pojawiła się jakaś aktualizacja. Niestety potem nie dało się uruchomić XP bo pojawił się taki problem przy uruchamianiu:

We apologize for the inconvenience but windows did not start successfully. A recent hardware or software change might ha caused this. 

if your computer stopped responding, restarted, or was automatically shut down to protect you files or folders, choose Last Known Good Configuraton to revert to the most recent settings that worked. 

If a previous startup attempt was interrupted due to power failure or because the power or reset button was pressed, or if you aren't sure what caused the problem, choose Start Windows Normally. 

Safe mode, 
Safe Mode with Networking, 
Safe Mode with Command Prompt. 
Last Known Good Configuration (your most recent settings that worked) 
Start Windows Normally

Wszystkie z tych opcji dotyczą Windowsa 10. Czy da się jakoś uruchomić ponownie XP bez reinstalki systemu? 

W konfiguracji dysków nic mi się nie zmieniło, ciągle mam tyle samo partycji. Zdaje się ostatnio podczas uruchamiania XP jakiś update się włączył.

A taki mam boot.ini:

[boot loader] 
timeout=15 
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS 
[operating systems] 
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Windows XP on D:\" /fastdetect 

8040005800_1549484673.thumb.jpg.dbbef5d7

Aha, zależy mi na prawdziwym systemie XP, bez żadnych wirtualnych maszyn czy emulacji. Chociażby po to, żeby mieć możliwość uruchamiania systemu 32-bitowego. 

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Copyright power by: ITPC.NET.PL