Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Laptop ~3500 zł,


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jeyjoker7

Jeyjoker7

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 marca 2019 - 02:51

Witajcie, potrzebuję laptopa do mniej więcej 3500zł, jeżeli na prawdę prawdę wartoo dodać te pare set złotych nie będzie to problem, lecz jeśli w drugą stronę, przykładowo jakiś tańszy będzie lepszy i nie jest warto dopłacać również okej. Laptop przede wszystkim do korzystania z internetu, nauki, co za tym idzie obsługa programów do montażu filmów, do przechowywania zdjęć, ale też będą odpalane na nim czasem jakieś gierki, chciałbym żeby laptop nie miał problemu z odpaleniem jakiejś gry. Chciałbym zeby byl tam ssd na system, 8Gb ramu najlepiej, lub więcej, choć czy to konieczne.. tego nie jestem pewny. Dysk o pojemności 1TB gdyż będą na nim przechowywane zdjęcia. Rynek oferuje coś wpasowującego się w moje wymagania? Macie jakieś sprawdzone pewniaki? Najlepiej jakby było ich parę. Z góry dzięki

#2 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 06 marca 2019 - 03:03

https://www.notebook...w.318520.0.html

HP Omen 15-DC0012NW (4TW17EA) I5-8300H 8GB 1000GB GF-GTX1050TI W10 za 3649zł aktualnie. Jest opcja załatwienia rabatu od HP (voucher na 400zł) jeśli posiadałeś w rodzinie laptopa HP, można tez w trakcie dokupić taniej rozszerzoną gwarancje do 3 lat.

 

Do tego dokupujesz dobry dysk PCIe NVMe x4 na system i pliki video, wiadomo im pojemniejszy tym lepiej.

SAMSUNG SSD 970 EVO 250 GB (MZ-V7E250BW) - 359zł

SAMSUNG SSD 970 EVO 500 GB (MZ-V7E500BW) - 589zł


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#3 Jeyjoker7

Jeyjoker7

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 marca 2019 - 03:53

https://www.notebook...w.318520.0.html

HP Omen 15-DC0012NW (4TW17EA) I5-8300H 8GB 1000GB GF-GTX1050TI W10 za 3649zł aktualnie. Jest opcja załatwienia rabatu od HP (voucher na 400zł) jeśli posiadałeś w rodzinie laptopa HP, można tez w trakcie dokupić taniej rozszerzoną gwarancje do 3 lat.

 

Do tego dokupujesz dobry dysk PCIe NVMe x4 na system i pliki video, wiadomo im pojemniejszy tym lepiej.

SAMSUNG SSD 970 EVO 250 GB (MZ-V7E250BW) - 359zł

SAMSUNG SSD 970 EVO 500 GB (MZ-V7E500BW) - 589zł

Absolutnie nie kwestionuje, gdyż to ja proszę o pomoc i zwracam się do Was z prośbą, ale czy do tego laptopa móglbyś jakiś krótki opis, co jak i czemu? Dlaczego postawił byś na niego? Wygląda przekozacko, to nie moge powiedzieć, martwi mnie tylko ze za ta cene nie ma w nim ssd.. jeżeli kupowałbym dla siebie, dla mnie to nie jest problem - tylko nie wspomniałem że ma to być laptop dla dziewczyny, najlepiej jakby nic nie trzeba było do niego dokladać ani z nim robić. Poza tym mam pytanie odnoszace się do "gamingu", laptop gamingowy chyba nada się do tych celów co podalem świetnie, co? Mocny procesor, ram i ssd chyba jest najważniejszy w szybkiej obsludze internetu i tak dalej, a to wszystko posiadaja właśnie laptopy gamingowe. Dobrze mówie, czy się mylę? A że gierki będą czasem odpalane, myśle ze nie jakieś super wymagające jak wiedźmin (choć jego optymalizacja jest świetna) czy inne znane produkcje, ale mimo wszystko lepiej kupić z osobną grafiką, zawsze moze się przydać i nigdy nic nie wiadomo. 


Absolutnie nie kwestionuje, gdyż to ja proszę o pomoc i zwracam się do Was z prośbą, ale czy do tego laptopa móglbyś jakiś krótki opis, co jak i czemu? Dlaczego postawił byś na niego? Wygląda przekozacko, to nie moge powiedzieć, martwi mnie tylko ze za ta cene nie ma w nim ssd.. jeżeli kupowałbym dla siebie, dla mnie to nie jest problem - tylko nie wspomniałem że ma to być laptop dla dziewczyny, najlepiej jakby nic nie trzeba było do niego dokladać ani z nim robić. Poza tym mam pytanie odnoszace się do "gamingu", laptop gamingowy chyba nada się do tych celów co podalem świetnie, co? Mocny procesor, ram i ssd chyba jest najważniejszy w szybkiej obsludze internetu i tak dalej, a to wszystko posiadaja właśnie laptopy gamingowe. Dobrze mówie, czy się mylę? A że gierki będą czasem odpalane, myśle ze nie jakieś super wymagające jak wiedźmin (choć jego optymalizacja jest świetna) czy inne znane produkcje, ale mimo wszystko lepiej kupić z osobną grafiką, zawsze moze się przydać i nigdy nic nie wiadomo. 

@FxJ 

 

Tutaj znalazłem coś takiego, co o nim powiesz? 

https://www.x-kom.pl...ml#Specyfikacja



#4 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 06 marca 2019 - 04:07

martwi mnie tylko ze za ta cene nie ma w nim ssd..

 

M.2 (SATA AHCI) - dyski montowane przez sklepy
M.2 (PCIe AHCI)
M.2 (PCIe NVMe x2)
M.2 (PCIe NVMe x4) - obsługiwane dyski SSD przez Omena

 

 

To wyłącznie zaleta, chcesz kupić z najtańszymi M.2 SATAczy dopłacić trochę do NVMe z 5 letnią gwarancją?

 

ale czy do tego laptopa móglbyś jakiś krótki opis

 

Podałem przecież link do testu tego modelu.

 

Dysk i pamięć RAM rozszerzona na profesjonalnej linii montażowej x-kom

 

Nie licz na NVMe.

 

laptop gamingowy chyba nada się do tych celów co podalem świetnie, co

 

Z taką baterią to świetnie się nadaje do pracy w łóżku nawet, tylko niech podstawkę (bez wentylatora) kupi do łóżka by nie zatykać kołdrą otworów wentylacyjnych przez które zaciąga powietrze.

 

https://youtu.be/hNyN6q9F0vs


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#5 Jeyjoker7

Jeyjoker7

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 marca 2019 - 04:25


 

Nie licz na NVMe.

 

Będzie to kolosalna różnica warta tylu pieniędzy? Nie pytam ironicznie, pytam - bo nie wiem, nigdy nie siedziałem w tym zbytnio.


 

Z taką baterią to świetnie się nadaje do pracy w łóżku nawet, tylko niech podstawkę (bez wentylatora) kupi do łóżka by nie zatykać kołdrą otworów wentylacyjnych przez które zaciąga powietrze.

 

 

Porównując te dwa laptopy, procesor jest ten sam, karta graficzna 1050 Ti w przypadku tego omena, ale znając jej użytkowanie ta 1050 i tak będzie nadto (aczkolwiek mimo to lepiej mieć w zapasie chociaż taką), pamieć w obu przypadkach 8 GB, rozdzielczości te same, dyski twarde te same. Acer z ssdkiem wychodzi 3800zł, Omen 4000 coś ponad. 

________________________________

Teraz mi powiedz, czy ten Acer spełni oczekiwania i sięnada - podpisałbyś sie pod tym wyborem, czy jednak mimo wszystko wybrałbyś Omena? Jeśli tak to czemu? Pozdrawiam ;]



#6 Gajwer

Gajwer

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 214 postów

Napisano 06 marca 2019 - 04:54

W domowych warunkach czy grach praktycznie różnicy wcale nie odczujesz. Za to w bardziej skomplikowanych programach już tak.

Jeżeli zależy Ci na lepszej kulturze pracy Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.

 

Do tego dysk SSD oddzielnie 

ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

 

Ewentualnie z już zamontowanym dyskiem.
Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050



#7 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 06 marca 2019 - 04:58

@UP bez systemu operacyjnego.

 

Dlaczego dyski SSD z M.2, PCI-E 3.0 x4 i NVMe to przyszłość? (artykuł PurePC.pl)

 

Omen 4000 coś ponad.

 

Czyli nie dzwoniłeś już żeby załatwić voucher ;) ?

 

wybrałbyś Omena? Jeśli tak to czemu? Pozdrawiam ;]

 

Nie wiem w co chce grać ale sama grafika jest wydajniejsza w grach o 25-34% (zależy od gry).


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#8 Jeyjoker7

Jeyjoker7

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 marca 2019 - 05:34

@UP bez systemu operacyjnego.

 

Dlaczego dyski SSD z M.2, PCI-E 3.0 x4 i NVMe to przyszłość? (artykuł PurePC.pl)

 

Czyli nie dzwoniłeś już żeby załatwić voucher ;) ?

 

Nie wiem w co chce grać ale sama grafika jest wydajniejsza w grach o 25-34% (zależy od gry).

Niestety nie łapie sie na voucher :/ A nawet jeśli, to ciężko miałbym jej wytlumaczyć i znajac ją pewnie nie będzie chciala sobie z tym komplikować :/ Jednakże bardzo doceniam twoje starania, gdybym to kupowąl dla siebie na pewno zdecydowalbym się na twoją opcje :P 

 

@Gajwer@FxJ 

 

 

Znalazłem jeszcze jednego, nawet w nizszej cenie a z identycznymi parametrami (większa pojemnosc dysku przy tym z niższa ceną) 

Co powiecie o nich? Warte uwagi? Który lepszy i dlaczego? 

A: (ten co wczesniej) https://www.x-kom.pl...ml#Specyfikacja

B: https://www.x-kom.pl...ml#Specyfikacja



#9 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 06 marca 2019 - 11:41

https://www.olx.pl/o...html#6c77caf4c6

https://www.olx.pl/o...html#6c77caf4c6

https://www.olx.pl/o...html#6c77caf4c6

https://www.olx.pl/o...html#9ae28c5a3c

 

Znajdziesz kod z uszkodzonego bez dzwonienia.


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#10 Gajwer

Gajwer

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 214 postów

Napisano 07 marca 2019 - 06:22

Wersja z systemem Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB/Win10 GTX1050

 

Jeżeli chodzi o te dwa modele to wybrałbym Acer. Jest jeszcze dostępna konfiguracja z jednym większym dyskiem SSD i możliwością zamontowania dodatkowego SATA.

Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS



#11 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 08 marca 2019 - 11:32

ASUS TUF Gaming FX504GD i5-8300H/8GB/1TB/Win10X

 

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/256/Win10 GTX1050 - fabryczny dysk SSD M.2 + miejsce na kolejny typu 2,5" SATA III (HDD lub SSD)
 
Te dwa mają matryce IPS i RAM w jednej kości 1x8GB + wolny slot na kolejną kość RAM 8GB (by mieć 16GB w Dual Channel).

Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL