Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Monitor do filmów/gier


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fnkiuu

Fnkiuu

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 30 stycznia 2019 - 02:25

Witam serdecznie, mianowicie potrzebuje zmienić monitor na nowy. Mam stary który chciałbym zatrzymać jako 2 monitor i ma on wejście hdmi. Mam kartę graficzną gtx 1080 aorus i muszę znaleźć jakis z wejściem na displayport.

Rozważalem aby pójść w coś jak lg 29um69g w proporcjach 21:9, następnym nad jakim się zastanawiam to MSI Optix 27" MAG271C I jeszcze Monitor AOC Q3279VWFD. Tylko ten msi już trochę droższy. Zależy mi na wielkości aby filmy się fajnie oglądało i przyjemnie grało się w gry.

Procesor dokładnie nie pamiętam jakąś i5 3 letnia.

Najwięcej gram w gry typu lol, metin2 a od czasu tylko do czasu w Cs. Tak to RPG różne

Użytkownik Fnkiuu edytował ten post 30 stycznia 2019 - 02:45


#2 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 30 stycznia 2019 - 06:10

3 letnia i5 to pewnie skylake do 4 rdzeni polecam moinotor wqhd zwyż ponieważ odciazysz wyższa rodzialka procesor i zyskasz na czasie nie będziesz musiał zmienić tak szybko platformy 



#3 Fnkiuu

Fnkiuu

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 30 stycznia 2019 - 07:36

A mógłbyś dać jakiś przykład? Byłbym wdzięczny w miarę do 1.1k max

#4 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 30 stycznia 2019 - 08:08

https://www.x-kom.pl...ASABEgL1HvD_BwE

Nie stety ale to jest najtańsze wqhd va 144hz... 27 cali..



#5 Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 01 lutego 2019 - 11:32

AOC C24G1 https://www.x-kom.pl...ved-czarny.html najtaniej z ekranem VA i 144 hz


:)


#6 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 01 lutego 2019 - 12:47

@krzystof Nowak full HD po to by zmieniał platformę szybko ? Bez sensu rusz głową to jest 4 rdzeniowa i5 nie 6 rdzeniowy nowy procek


#7 Skairipa

Skairipa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 05 lutego 2019 - 05:34

Wg mnie 144 Hz nie jest Ci do niczego potrzebne, LOL i metin aż takiego odświeżania nie wymaga, o ile komp nawet tyle wyciągnie FPS.
21:9 też za bardzo nie skorzystasz, z tego co wiem to LoL nie wspiera takiej rozdzielczości, grożą nawet za to bany.
Filmy w większości produkowanie są w standardzie 16:9, więc też 21:9 mija się z celem.
WQHD jak najbardziej, przy 27 calach FullHD może być nieco za małe, jeśli to zakup na lata. Jakość też będie lepsza w wyższej rozdzielczości. Tylko tutaj znowu jest trudno o wysokie odświeżanie w niskim budżecie, zostają te zakrzywione, z kiepskimi kątami widzenia.
AOC Q2790PQU -- to fajny 27 calowiec, cenowo 1369 zł w sferisie najniżej. IPS, regulacja wysokości, obrotu i kąta pochylenia, niski czas reakcji - 4 ms, wysoka jasność, redukcja migotania i światła niebieskiego.


#8 bluesnake

bluesnake

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 14 lutego 2019 - 07:40

Zgadzam się ze Skairipa, odradzałbym kombinację VA + 144Hz z uwagi na to, że oglądanie wydaje się dla Ciebie równie ważne, jak samo granie. Bardziej optymalne moim zdaniem byłoby dobre 75Hz z matryca IPS - np. IIYAMA ProLite XUB2792QSU-B1, oczywiście z 1440p. Świetne kolory, bardzo dobry design, technologie ochrony oczu, 3 lata gwarancji, niski pobór mocy.



#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 lutego 2019 - 04:44

nie rozumiem skąd ten pomysł ... VA przecież oferuje bardzo dobrą jakość obrazu , nieporównywalną do TN i wcale nie tak daleką od IPS a np czerń ma lepszą niż IPS ...


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL