Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [6500] przeznaczony do [gier,grafiki, animacji... ] dla [Dottyy]


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dottyy

Dottyy

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 12:25


*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - maksymalnie 6500 zł

*Wymagania oraz zastosowanie - Chciałbym żeby system był w cenie komputera. Komputer do gier, grafiki, animacji, obróbki zdjęć.

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje Potrzebuje cały komputer bez peryferii

*Czy planujesz podkręcanie? - Nie

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Nie mam nic, to mój pierwszy komputer

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.komputro...show/vEkOmWQdKP Próbowałem coś zrobić na podstawie filmów na YouTube, ale nie zmieściłem się w kwocie, myślałem że to dobry zestaw.

Przy okazji czy to chłodzenie AIO da się zamontować w tej obudowie? Niby jest tyle miejsca, ale wolę się spytać.

#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 07:04

Odrobinę lektury - https://pastebin.com/R0mxMrD3
Aio sobie wybij z głowy.
A zestaw jest naprawdę słaby... Zbiór mitów i patologii rynkowych.
Proc na glucie, badziew ssd, badziew płyta, mocno nieopłacalny zasilacz, masakra obudowa i zbyt wolne ramy.
Więc odpowiedź na podstawowe pytanie :
Maxymalna opłacalność czy maxymalna wydajność?

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Dottyy

Dottyy

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 07:31

Po poczytania o tym aio chyba faktycznie nie warto, ale skoro reszta zestawu też jest generalnie słaba to co powinienem wziac?

#4 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 08:00

Proponuję zestaw na TR 1920X za tą kaskę o ile starczy


#5 Dottyy

Dottyy

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 08:10

Wolałbym na intelu, ale się nie znam xD. Poczekam co jeszcze musze zmienić to zobacze.

#6 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 08:27

Sam vbt używa TR do pracy z rxem 580 🤣 jest tak wielo zadaniowy że to można nazwać dość poważna już stacją roboczą, na Intelu kupisz max 9700k za tą kasę


#7 Dottyy

Dottyy

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 08:48

Czyli jednak ryzen lepszy niż Intel w takiej kwocie?

#8 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 08:50

https://www.morele.n.../info/2816b7c4/
Za taką kasę to można się połasić o hedt amd, masz monitor 1080p więc rx 570 8gb idealnie

Użytkownik fireworklaura edytował ten post 21 listopada 2018 - 08:50


#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 09:19

Wszystko fajnie tylko jedno ale, do Tr4 jednak by pasowało 4 kości ram. Chyba że szybko myśli dołożyć :)

jlzqhakr0o4c.jpg


#10 Dottyy

Dottyy

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 09:33

Wszystko ok ale jeszcze muszę doliczyć do tej kwoty Windowsa

#11 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 12:44

https://www.morele.n.../info/70e344c9/
To tutaj z 4x4gb jak nie zamierza dokładać ale za to już 570 który ma 4gb vram bo za 4x4 chcą dość dużo :[
Używaj nie akywowanego, ponieważ też działa a ciężko będzie ucinac teraz na czymś :/ tym bardziej z myślą o 9700k w tej kasie
Ten 8700 też Ci z systemem wyszedł ponad budżet :[ weź wersję Oem może taniej wyjdzie ale nie musisz teraz możesz kiedy indziej dokupić

Użytkownik fireworklaura edytował ten post 21 listopada 2018 - 09:55


#12 Dottyy

Dottyy

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 01:54

Ten poprzedni zestaw mi się podoba ale morele daje informacje, że są niekompatybilne. Już mogę dać tyle bez systemu, ale nie wiem co tam nie gra

#13 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 02:09

Wszystko jak najbardziej do siebie pasuje, 2x8gb 3200 tańsze pod warunkiem że dołożysz kolejne za nie długo bo TR lepiej działa z 4 kośćmi w quad channel


#14 Dottyy

Dottyy

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 02:41

Powiedzmy że zrozumiałem 😁. Czyli pierwszy zestaw ale ramy
4x4gb?

#15 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 02:51

https://www.morele.n.../info/71ea2dc0/


#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 06:32

a teraz powiedz mi gdzie morele widzi tutaj niekompatybilność xD

https://www.morele.n...-750fx-1483364/można sięzastanowić nad dopłatą do zasilacza 750w na przyszłość jako że różnica to niecałe 50zł ... ale jak dasz 650w też będzie , TR4 aż tak astronomicznie prądu nie biorą , ihmo 750w na przyszłośc uzasadnione .


jlzqhakr0o4c.jpg


#17 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 07:09

Różnica to 45zlxD 650w powinien kosztować ok 350zl a 550 300


https://www.morele.n.../info/1a889507/

Proszę


Użytkownik fireworklaura edytował ten post 21 listopada 2018 - 07:07


#18 Dottyy

Dottyy

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 22 listopada 2018 - 01:09

Dzięki wielkie za pomoc
Teraz jeszcze pytanie, chciałbym zmienić ta obudowę, żeby było okno na boku, szukać po tych samych wymiarach czy jak?

#19 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 22 listopada 2018 - 02:12

https://www.morele.n.../info/03938697/
I wyszło 50zl taniej 6719zl


#20 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 22 listopada 2018 - 05:02

albo do define S dokupić okno - define S tempered glasss kit , nna morele 120zł .


jlzqhakr0o4c.jpg


#21 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 22 listopada 2018 - 06:47

Taniej wyjdzie mb500 i tak ponad budżet jest zestaw a to pewnie typ co lubi ledziki


#22 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 22 listopada 2018 - 07:06

mb500 te chłodzenie chyba nie wejdzie , ale sprawdź dla pewności 


jlzqhakr0o4c.jpg


#23 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 22 listopada 2018 - 07:09

No to lipka


#24 devtrack

devtrack

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 listopada 2018 - 04:53

Odrobinę lektury - https://pastebin.com/R0mxMrD3
Aio sobie wybij z głowy.
A zestaw jest naprawdę słaby... Zbiór mitów i patologii rynkowych.
Proc na glucie, badziew ssd, badziew płyta, mocno nieopłacalny zasilacz, masakra obudowa i zbyt wolne ramy.
Więc odpowiedź na podstawowe pytanie :
Maxymalna opłacalność czy maxymalna wydajność?

 

Na ile wiarygodna według Ciebie jest osoba, która stawia spację przed i po kropce?



#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 listopada 2018 - 04:55

Zadam inne pytanie , wolisz kogoś kto pięknie pisze puste słowa czy osobę u której merytoryka jest ponad formę ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#26 devtrack

devtrack

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 listopada 2018 - 04:57

Uważam, że jeśli ktoś nie potrafi spędzić minuty nad sprawdzeniem pisowni swojej wypowiedzi to bardzo wątpliwe, że spędził wystarczająco dużo czasu w danej dziedzinie, by móc traktować jego słowa jako znaczące.



#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 listopada 2018 - 05:28

@devtrack masz prawo do swojego zdania , ale uwierz że jest masa ludzi którzy zwracają uwagę na merytorykę przekazu , nie na pierdoły bo forum nie jest ich całym życiem i piszą w przerwie w pracy , w autobusie ... I wobec takich ludzi jest to niesprawiedliwa ocena . To forum informatyczne , nie forum dziennikarskie więc stawiam przekaz ponad formę . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#28 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 02 grudnia 2018 - 06:48

@Dottyy @_VeV_ 

jak kupujesz aio za 50zł to tak nie warto :), ale jak kupisz za około 600-700zł to naprawdę warto :) bo ja mam ciszę i spokój :), no ale za to na samo AIo wywaliłem 600zł + wentylatory czyli 900zł :)

i nie żałuję bo cichutko jest :) Po drugie dają gwarancje ci na 5 lat więc wystarczy że w biosie pobawisz się napięciami, pompka ci padnie po 4 latach i masz nowe aio z nową gwarancją bądź zwrot kasy :)

 

@Dottyy

tutaj moja propozycja :) https://www.morele.n.../info/cc092809/


Użytkownik akakak123 edytował ten post 02 grudnia 2018 - 07:04

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#29 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 grudnia 2018 - 08:07

Wady aio wynikają prosto z jego zasady działania i budowy. Nie zależnie ile wydasz to nadal będzie aio. https://pastebin.com/R0mxMrD3 odrobina informacji do poczytania dla autora.

jlzqhakr0o4c.jpg


#30 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 02 grudnia 2018 - 10:54

@_VeV_ Będę się odnosił do każdego punktu po kolei

 

1. Bzdury jego poziom wiedzy fizycznej zatrzymał się na przyrodzie w podstawówce Poczytaj o "efekcie Mpeby" to ten efekt odpowiada za to że np w chłodnicy w samochodach też jest woda W skrócie woda ma dużą pojemność cieplną przez co długo się nagrzewa, jednak woda która jest cieplejsza szybciej się schładza. Ot taka ciekawostka która pierwszy argument rozwala w pyłek 

2. W chłodzeniach używana jest woda destylowana czyli pozbawiona elektronów, więc jest mała szansa że coś ci się stanie jak pęknie pompka. 

3. Jak się kupuje gównianą płytę z gównianymi radiatorami to tak może to być problem 

4. No jak się kupuje AiO za 100-200zł to czego się dziwić że pompka jest głośna jak odkurzacz. Ja mam AiO za 600zł i pompka jest nie słyszalna 

5. W tych droższych AiO są takie wentylatory dodawane 

6. Dlatego obudowy za 100zł nie są przystosowane do AiO. Tylko takie za około 250zł w z wyż i to nie wszystkie i producenci takich obudów raczej proponują montowanie AiO na tyle bądź górze obudowy 

7. To wystarczy pomyśleć i kupić AiO z długą gwarancją i przed zakończeniem jej zmienić napięcia w BIOSIE i zepsuć pompkę  Och nowe AiO albo zwrot pieniędzy 

8. Dlatego kupuje się AiO z możliwością dolewania i po problemie (Wydaje mi się że i tak zamiast tego lepiej zrobić to co jest w punkcie 7 )

 

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#31 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2018 - 06:09

1. O efekcie pojemności cieplnej wody tez wspomniałem.
2. Woda destylowana... Mieszając się z kurzem itd traci właściwości o czym już nie jeden się przekonał.
4.nie zwracasz na nią uwagi nie jest równe nieslyszalna :)
5. Dodawane są, niekoniecznie odpowiednie. Patrz na przykład be quiet które dodaje pure wings które mają na radiatorach tragiczną wydajność. Albo wcześniejsze produkty corsair zanim zaczęli dawać serię ml wentylatorów.
8. Większość aio dolewek nie oferuje. I mało kto na to patrzy jak kupuje ...

Co by nie mówić to wiedza o budowie, zastosowaniu i działaniu aio wśród kupujących jest na tragicznym poziomie.

jlzqhakr0o4c.jpg


#32 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 03 grudnia 2018 - 11:26

@_VeV_

1. Tak ale nie wspomniał o tym że woda szybciej traci ciepło niż je zyskuje. Przez co argument 1 jest bez sensu który on tam podał

2. Dlatego powinno się utrzymywac PC w czystości. Ja swojego czyszczę z kurzu raz na miesiąć

4. U mnie HDD jest głośniejszy od pompki, jak HDD wyłączyłem raz bo nie chciał mi się włączać system z SSD to pompki nie słyszałem w ogóle 

5. Dlatego się patrzy co kupuje, bo bequiet sam w sobie jest nie udaną konstrukcją. Tak poza tym kij we wcześniejsze produkty teraz prawie każdy do tych wyższych półek daje nie najgorsze wentylatory np: NZXT czy Fractal

8. Dlatego patrzy się znowu co się kupuje, więc jak ktoś się nie zna to niech lepiej się spyta kogoś niż samemu składać 

 

 

Tutaj się zgodzę, bo wiele ludzi widzi AiO za 200zł i je kupuje a tutaj się zgodzę że o wiele lepszym wyborem było by zwykłe chłodzenie powietrzem, Dobre AiO zaczyna się zazwyczaj od 500zł + 


Użytkownik akakak123 edytował ten post 03 grudnia 2018 - 11:27

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#33 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 03 grudnia 2018 - 09:46

Według mnie aio czy to za 500zl czy 1000zl nie ma sensu, jak ktoś się chce bawić w wodę to niech złoży custom loop bo tyle kosztuje prawdziwe wodowanie, nie zgodzę się bo jaki jest sens podejmowania się ryzyka i kupowania ścierwa z słabej jakości pompką oraz braku możliwości zmiany plynu skoro mamy takie kobyły powietrzne że mają taką samą wydajność bez zabawy np ta wielka nocutra czy ninja 5 od scythe..
Wkładanie na chłopski rozum wody do elektroniki wiąże się z pewnym ryzykiem oraz odpowiedzialnością, wiadome jest ze po roku dwa trzeba wymienić ten płyn napewno zmieni swoje właściwości z czasem nie po to wydajemy gruby szmal żeby wrzucić takie aio, gdzie nie każe aio to pozwala, dlatego custom loop jest prawdziwym wodowaniem, oczywiście każdy wyciek obejmuje gwarancja tylko w przypadku chłodzenia nie sprzętu, wymiana płynu, konserwacja to podstawa, dlatego dla amatora domownika to za dużo pierdolenia się, aio powstawało z myślą o test benchach dla testerów to szybkiej zmiany łatwego składania a nie użytku domowego takie moje zdanie
A jakie pompki prymitywne, awaryne jakiej beznadziejnej jakości i chinszyzny czasem wkładają do aio i wiadomo w jakim celu nie można zmienić płynu by wywalić takie urządzenie stracić hajs i żeby pompka się zatarła, nie bez powodu pompka do customa kosztuje swoje i jest oddzielnie montowana oraz nie zajmuje mało miejsca..


#34 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2018 - 10:17

może przegięta odpowiedź , ale też uważam że jak już woda to custom loop . będzie kosztował , będzie wymagał dbałości ale będzie tego wart .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL