Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 6000 przeznaczony do Adobe Premier Pro, Aida dla KreeSeek


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 KreeSeek

KreeSeek

    Widzę to.

  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 09 listopada 2018 - 10:16

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - +/- 6000zł

*Wymagania oraz zastosowanie - Montaż klipów z pomocą Adobe Premier Pro i Aidy

*Natywna rozdzielczość monitora - FHD/4K

*Których podzespołów potrzebuje Cała skrzynka (póki co, może się okazać, że jakieś podzespoły będą)

*Czy planujesz podkręcanie? - nope

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Dwa scenariusze:

1. NIe mam nic, potrzebuję całej skrzynki

2. Posiadam obudowę (standardowa midi atx) oraz dyski twarde na magazyn danych (to jeszcze potwierdzam)

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n.../info/59f94094/

 

Sprzęt składamy dla profesjonalisty zajmującego się montowaniem filmów, które od czasu do czas będzie chciał popracować z domu zamiast na wypasionym kompie w pracy. Zależy nam tylko na sprawnosci w tej dziedzinie. Będe mega wdzięczny za pomoc :)



#2 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 10 listopada 2018 - 12:57

https://www.morele.n.../info/de141cf0/


#3 KreeSeek

KreeSeek

    Widzę to.

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 10 listopada 2018 - 11:54

Hmm, z jakiegoś powodu moja odpowiedź zniknęła. Tak czy inaczej - dzięki za zestawik :)

Czy AMD faktycznie w tym wypadku będzie lepsze? Szczególnie zastanawia mnie grafika. Uprzedzony do tego producenta nie jestem, sam prywatnie używam Ryzena ;)

Zakładając, że mam obudowę i dyski twarde do czego warto by było dołożyć te kilka stówek?

#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 09:49

Coś się wczoraj działo na forum bo dużo odpowiedzi poznikało...
W każdym razie rx580 starczy na dłużej niż 1060 która za chwilę będzie karta bez wsparcia, to że nVidia szybko olewa poprzednie generację wiadomo już od dawna.
Napewno na zasilaczu można oszczędzić bo pysiek przesadził i wziąć Focusa plus 750w chyba że 650 pojawi się w dobrej cenie.
Wtedy starczy na mocniejsza grafikę ale czy ja wykorzystasz? Ogarniasz temat akceleracje GPU żeby się nie marnowała?
Jaką tą obudowę posiadasz?

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 KreeSeek

KreeSeek

    Widzę to.

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 11:14

Sprawa jest taka, że to nie komputer dla mnie. Składam go dla osoby, która na co dzień montuje pełnometrażowe filmy i programy dla popularnych stacji telewizyjnych i nie tylko. Tak słowem wyjaśnienia.

Zasilacz - rozumiem, wezmę to pod uwagę :)

Obudowa - no i właśnie to musi mi potwierdzić zainteresowany. Dlatego pisałem o dwóch scenariuszach ;)
Wydaje mi się, że to jest jakiś stary piecyk ("AA bo mam taką stara obudowę, powinna być ok." Zobaczymy czy ok) i jeśli tak jest to będę go odradzał. Ale może się mylę...

W takim układzie dopytam też o tę akcelerację GPU, na temacie montażu się nie znam, nie jestem pewien czy przy codziennej pracy się tego używa, dlatego dam jeszcze znać.
Dzięki, chłopaki, za pomoc ;)

#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 12:22

Jeżeli to stary piecyk to napewno wymiana dla zdrowia sprzętu . 

Akceleracja GPU generalnie jest używana , choć to zależy czy ktoś umie to ogarnąć i na jakim sofcie pracuje ... Jeżeli umie to ustawić i soft wspiera to wzrosty ogromne , W innym wypadku szkoda kasy żeby kupował nawet RX580 chyba że będzie jeszcze grał , bo tak to nie wykorzysta jej .


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 01:09

https://www.morele.n.../info/91e72cc7/

tutaj tak na serio, bez przeginania pały xD wyszło 5895zł  sprzęt który się nie zmarnuje tylko kwestia podkręcenia procesora i pamięci ram, ino można dołożyć do 2700X około 300zł który się sam podkręca i w zegar w zegar jest z 15% szybszy ale odpowiedz sobie sam na pytanie czy warto napewno ustawianie pamięci cię nie ominie a to już overclocking


Użytkownik fireworklaura edytował ten post 11 listopada 2018 - 01:23


#8 KreeSeek

KreeSeek

    Widzę to.

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 12 listopada 2018 - 08:37

A w razie czego bylibyście w stanie jakoś mi pomóc w OC? Tym, nigdy się nie zajmowałem, ostatnio próbowałem sobie prywatnie podkręcić tylko pamięć RAM. Ustawiłem predefiniowany profil XMP (moja pamięć RAM ma częstotliwość 3000MHz, a pracuje tylko z 2666. Profil XMP ustawił mi częstotliwość na 2900MHz) i już w tej sytuacji komputer zamiast normalnie się uruchomić to włączał się>wyłaczał>włączał...i tak z pięć razy zanim ostatecznie się uruchomił;)


Użytkownik KreeSeek edytował ten post 12 listopada 2018 - 08:39


#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 listopada 2018 - 09:02

jasne że postaramy się pomóc xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#10 garlic2

garlic2

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 14 listopada 2018 - 12:57

https://www.morele.n.../info/91e72cc7/

tutaj tak na serio, bez przeginania pałyxD wyszło 5895zł  sprzęt który się nie zmarnuje tylko kwestia podkręcenia procesora i pamięci ram, ino można dołożyć do 2700X około 300zł który się sam podkręca i w zegar w zegar jest z 15% szybszy ale odpowiedz sobie sam na pytanie czy warto napewno ustawianie pamięci cię nie ominie a to już overclocking

 

Wyjaśnij nam wszystkim po co mu zasilacz 750W, skoro ten ryzen z kartą graficzną przy maksymalnym obciążeniu nie pobierze nawet 300W. 

 

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n.../info/59f94094/

 

Chyba bardzo nie lubisz swojego kolegi, skoro chcesz mu zbudować zestaw na starej technologii. Mamy 9 generacje procesorów, a Ty chcesz złożyć zestaw za 6000 zł z 6 generacją? Chłopie..

 

Moja propozycja:

 

  • Intel Core i7-8700 
  • SilentiumPC Fortis 3 
  • AsRock Z370 Pro4
  • GoodRam 2 x 16GB 3000MHz
  • ZOTAC GTX1050Ti 4GB DDR5
  • Plextor M.2 M8Pe 256GB 
  • Plextor M.2 M8Pe 512GB 
  • Iridium PRO 240GB 
  • Toshiba P300 2TB 64MB 
  • Fractal Design Meshify C
  • Seasonic FOCUS Plus 550W 
wyjaśnienie dlaczego tak a nie inaczej:
  • 6 rdzeniowy / 12 wątkowy i7 z rodziny Coffee Lake dysponuje zintegrowanym układem graficznym, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie sprzętowej akceleracji Quicksync, która pozwala na dużo szybszy rendering za pomocą (CPU i integry), eksport i enkodowanie przy użyciu H264/H265/HEVC.
  • W zestawie nie bez powodu znalazły się trzy dyski SSD. Pierwszy o pojemności 256GB na NVMe pod system i cały soft. Kolejny o pojemności 512GB pod odczyt surowego (nieskompresowanego) materiału oraz zapis gotowego rendera. Dysk Goodrama na pliki tymczasowe, które program Adobe tworzy w locie, a więc tempy/media cache/preview. HDD na eksport gotowych projektów.
  • Za viewporty, podgląd sceny jak i rendering ( w zależności od silnika z jakiego korzystamy) odpowiada wydajna karta graficzna z 4GB pamięci.
  • Do dyspozycji 32GB RAM w dwóch kościach z opcją rozbudowy.
  • Całość zamknięta w bardzo dobrze wykonanej i wyciszonej obudowie Fractala wraz cichym i stabilnym zasilaczem od Seasonica z 10 letnią gwarancją.

Jak wiadomo modelowanie odbywa się na jednym rdzeniu i im wyżej jest on taktowany tym proces ten przebiega płynniej. W razie dużej potrzeby możesz zrezygnować np. z ssd i spróbować włożyć tam i7 8700k.


Użytkownik garlic2 edytował ten post 14 listopada 2018 - 01:00


#11 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 14 listopada 2018 - 07:14

@garlic2
8700/k<9700/k dlaczego? Bo lut, Quicksync to kolejna duperelka tylko po to żeby płacić za procesor 2500zl.. Zasilacz 750w..? Hm.. Bo może nie ma dostępnego 650w a 550w na kijową cenę na morele? Widzę że wiesz coś o Adobe ale nic nie wiesz o hardware dawanie pro4 do jakiego kolwiek proca powyżej 4 rdzeni jest samobójstem złóż lutowany 9700/k z płytą 700+ zł to pogadamy o Quicksync
@devtrack ciebie zaraz usunę
6 rdzeni gluta 8700 a 8 rdzeni z lutem 9700/k hm.....


#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 14 listopada 2018 - 07:19

Quicksync... Wszystko fajnie ale gdybyś znał Adobe to można zamiast tego użyć odpowiednio ustawionego wspomagania sprzętowego przez GPU i nawet lepszy rezultat zdobyć. A polecanie gluta do pracy to już nawet nie śmieszne a niedopuszczalne.

jlzqhakr0o4c.jpg


#13 fireworklaura

fireworklaura

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 14 listopada 2018 - 12:41

Liptinek czy inni pokazali to ale nikt nie wspomniał że można wesprzeć karta ktora jest o wiele mocniejsza żeby odciążyć procesor xD




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL