Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Problem z trottlingiem (chyba)

pc trottling scinanie gry filmy

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nlvg

Nlvg

Advanced Member

• Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 30 październik 2018 - 11:08

Witam, najpierw wypiszę swoją specyfikację.

i5 4590

gtx 1060 armor 6gb OC (lecz nie podkrecany jeszcze)\

2x4GB ramu 1600hz (kolejne 8gb juz do mnie jedzie)

msi b85 g43

dysk ssd 240

hdd 1t

chlodzenie obecnie stokowe (cooler jedzie juz razem z pamieciami)

Wiec tak, zawsze mialem problem z lekkim trottlingiem lecz nie przeszkadzalo mi to bardzo gdyz nie gralem w zbyt wymagajace gry. Ostatnio nabylem monitor 144hz i bardzo duzo gram w PUBG, gdzie efekt trottlingu jest niesmowicie przeszkadzajacy. Mam takze wrazenie ze ostatnio trottling pojawia sie duzo czesciej, np: nie jestem w stanie obejrzec filmu na netflixie gdyz (gubi fps'y?)

Jetsem zielony w temacie komputerow i nie mam pojecia jak sobie z tym poradzic, wiec pisze tutaj. Moze byc to problem steroewnikow? Moze to zle ustawienie renderowanie 3D w ustawieniach Nvidi? Moze ktos mi pomoc jak sobie z tym poradzic? Moze ktos mial kiedys problemy takie jak ja?

Mam jeszcze pytanie, jakie sterowniki powienien miec miec zainstalowany kumpuer po formacie? Obecnie mam pobrane tylko i wylacznie sterowniki od GPU, dzwiekowe i chyba LAN, nic wiecej.

Jeszcze jedno, jako ze mam dwa monitory to mogę smialo kontrolowac (menadzera zadan) podczas grania. Czy moj procesor podczas grania w pubg powienien byc Obciazony/wykozystywany w 100%? taka mam wartosc poczas grania. Takze w komputerze mam obecnie 8BG ramu, podczas grania jest wykozystywanie ok 3,5 GB, a moj mendzer pisze ze jest to 80% z calego ramu? Jak to rozumiec?

Przeprszam z klopot i z góry dziękuje za pomoc!

#2 HAL900

HAL900

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 4831 postów

Napisano 31 październik 2018 - 12:14

O jakim trotlingu mówisz ?

#3 Nlvg

Nlvg

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 31 październik 2018 - 12:23

termicznym, mowie o trottlingu termicznym. jako ze lepsze chlodznie dopiero do mnie jedzie to zastanawiam sie czy moge jakos odciązyc komputer przez wylaczenie zbednych aplikacji czy tez zmienic/wylaczyc jakies opcje.

#4 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 6481 postów

Napisano 31 październik 2018 - 07:21

Ale karty cxy procesora?

#5 Nlvg

Nlvg

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 31 październik 2018 - 04:20

Nie mam pojecia, nie wiem nawet czy jest to trottling (lecz tak obstawiam). Ale ostatnio sprawdzam temp. CPU i nie przekracza 80*C także chyba jest cos nie tak z karta graficzna.

#6 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 6481 postów

Napisano 31 październik 2018 - 04:54

80c na procu to niemało ,a le nie powód do trottlingu .

#7 HAL900

HAL900

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 4831 postów

Napisano 31 październik 2018 - 06:09

Nie mam pojecia, nie wiem nawet czy jest to trottling (lecz tak obstawiam). Ale ostatnio sprawdzam temp. CPU i nie przekracza 80*C także chyba jest cos nie tak z karta graficzna.

trotting objawia sie spadkiem zegara

Co do wydajości ten konfig powienien starczyć na 80 fps a cpu load nie powinien byc 100%

Może masz po prostu za duze wymagania.Aby mieć 144 fps w pubg to trzeba mieć nowe i7 albo i5 od intela;)

#8 Nlvg

Nlvg

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 31 październik 2018 - 06:55

Obecnie mam stale 100-130fps (gdy zostaje mniej niz 70 graczy), lecz mi fpsy nie spadaja, nie mam pojecia jak to opisac. Powiedzmy ze na kazde 30sec podczas gry jest ok 3sec w których komputer "gubi" fpsy. Tak jakby z wyswietlanych 100 klatek co trzecia przepadala...

#9 marcin4313

marcin4313

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 10:57

Spróbuj zaaktualizowa sterowniki do karty graficznej może to pomoże, na pewno nie jest to kwestia temperatur procesora bo żeby wystąpił trottling procesora to musiała by byc dużo wyższe temperatury na procesorze. Winy bym raczej szukał po stronie karty graficznej.

#10 gavron7

gavron7

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 01:20

.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pc, trottling, scinanie, gry, filmy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL