Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 6000 zł przeznaczony do gier w 4K, przechwytywania video w 4k, edycji i montażu video streamowania na mixer.com i youtube.pl


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kotecek_PL

Kotecek_PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 20 września 2018 - 05:27

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera -

7000zł. 99 gr. ( w tytule błędnie podane 6.000

 

*Wymagania oraz zastosowanie -

Rozgrywka w 4K, Przechwytywanie video oraz Streamowanie, Edycja i rendering video/zdjęć, utrzymywanie2 serwerów do Minecraft,

(Mafia III, GTA V,Wolfenstein the new colosus oraz rozmaite najnowsze produkcje.

*Natywna rozdzielczość monitora -

3840x2160 16:9 60 HZ + 1920x1080 16:9 60 HZ

 

*Których podzespołów potrzebuje

CPU, Mobo, Ram, Skrzynia, i chłodzenie na CPU oraz zasilacz.

 

*Czy planujesz podkręcanie? - 

nie

 

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - (HDD, obudowę, zasilacz -> dokładny model)

Blu Ray Rom, Dvd rom z nagrywarką, Good Ram iridium Pro 2x w Raid 0, Crucial MX 100, 2x HDD wd blue 2 tb. Nvidia GTX 1070,gainward która będzie zastąpiona w dalekiej przyszłości RTXem . Windows 10

Obecnie posiadam obudowę Zalman z3 plus, tam mam problem z napędami, nie mogę wsunąć ich do obudowy tak jak to powinno wyglądać bo kabel zasilający mobo na to nie pozwoli

 

*Własna propozycja zestawu komputerowego -

 

Brak, zastanawiam się poważnie nad zwiększeniem budżetu i stawieniem czegoś na procesorach I9., na upartego powinno się udać w kwocie 7.000 8.000 tym bardziej że dyski napędy i gpu odpadają .


Użytkownik Kotecek_PL edytował ten post 20 września 2018 - 05:27


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 20 września 2018 - 06:28

Te całe i9 i x299 to największe niewypał Intela od dobrej dekady... Ani nawet o tym nie myśl. Jeżeli Rendering, stream i serwery bierzesz na poważnie to pomyśl o Tr4... Np taki treadrippery 1920x - 12 rezeniowy mocno już potaniał i to 1700zl... Jeżeli to ci mało to można nawet i do 32 rdzeni na te platformę ale wtedy koszta do przewidzenia.
Zalman z3 do tego typu sprzętu się nie nadaje, zbyt mały i zbyt piekarnik. Poprosru by smierdxialo plastikiem jakbyś intensywnie go używał.
Define s / entho pro m proponuję sobie obczaić :)

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Kotecek_PL

Kotecek_PL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 22 września 2018 - 03:11

jednak będę uparty na tego I9, to tak w ramach ciekawości, nigdy nawet nie stałem obok PC z I9, takie moje muszę mieć bo tak

Na razie poczekam aż premierę będzie miała i9 9900k i zobaczę co się będzie działo z cenami 7900X



#4 Kotecek_PL

Kotecek_PL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 25 września 2018 - 07:15

do jakiej kwoty warto licytować tą akukcję ?

 

https://allegro.pl/m...7577576721.html



#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 września 2018 - 07:29

jak masz tak się wygłupiać to poluj na starszą i dużo bardziej dopracowaną x99 i 5960/6950 ... x299 i i9 to marnowanie kasu


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 Kotecek_PL

Kotecek_PL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 02 października 2018 - 10:35

widzę że z pomocą ciężko, jesteście zniechęceni do x99 jak black do zalmanów z3 :D

 

To tak, procek mam i mobo mam z tej akucji https://allegro.pl/m...WJiYjU5NDc3Mw==

 

3220 zł łącznie z przesyłką cena bardzo spoko jak za ten zestaw mi się wydaje, ten cooler wydaje mi się śmieciowy, te ramy też podobno można lepsze, oraz Lepiej stawiać do tego rtxa 2080 czy 1080 TI według was ? bo jak patrzę na testy wydajnościowe to sam nie wiem.MSI x99 reider wygląda bardzo spoko. No i ramy, pasowało by coś w 4 kościach bo jest wsparcie dla cztero kanałowej obsługi kości ramu czy jak to tam tłumaczyć ten quad czanel więc co dać najlepiej ?


Użytkownik Kotecek_PL edytował ten post 02 października 2018 - 10:36


#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 października 2018 - 07:01

Do X99 nie jest tu nikt zniechecony bo to droga ale dobra platforma... To x299 jest syfem.
Na X99 generalnie ciężko kupić syf płytę bo jeacze wtedy się tak nie wyglupiali i ten rider nie jest wcale zły.
Z quad Channel masz w pełni rację, pasuje 4 kości.
A wyżej gość pomieszal bo to płyta x299 a nie X99. Chcesz kupować syf to ja w tym nie biorę udziału... Ta platforma to niewypał. Słabsze w takt od poprzedników bo mieszkali w strukturze cache i połączeniach rdzeni, grzeją się jak szalone i glut + chory pobór prądu, tragiczne płyty i szalone ceny. Sorki ale nwert nie jeden fan Intela się z tego x299 śmieje...

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL