Jump to content

  •         

Photo

Sli na mobo nie obsługującego SLI


2 replies to this topic

#1 Kotecek_PL

Kotecek_PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 posts

Posted 29 July 2018 - 07:15 PM

Czy ktoiś próbował połączyć mostkiem SLI 2 karty graficzne zielonych na płycie głównej nie obsługującej SLI albo obsługującej wyłącznie crossfire ?

wiem że to nie zadziała ale szukam gdzieś jakiegoś pseudonaukowego testu by się przekonać co się wtedy stanie, czy może nie przyniesie to żadnego efektu albo czy może będzie gorzej niż bez mostka oraz czy może to jakoś uszkodzić GPU ?

 

chciałem to sam sprawdzić ale nie mam mostka SLI .



#2 TitoBandito

TitoBandito

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1582 posts

Posted 31 July 2018 - 09:13 AM

Możesz wsadzić 2 karty 2 Nvidii do płyty nie obsługującej SLI, ale nie aktywujesz wtedy trybu SLI. Jedna karta będzie odpowiadała za grafikę, a drugą możesz ustawić aby sprzętowo obsługiwała PhysX. Inaczej się nie da.


TitoBandito.png

#3 Kotecek_PL

Kotecek_PL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 61 posts

Posted 31 July 2018 - 03:30 PM

a, czyli nic nie przyniesie żadnego efektu, normalnie mam 2 GPU GTX 1070 Gainward 8 GB i GTX 670 EVGA 4 GB, 670 jest ustawiona dla physx ale tak naprawdę to mam tylko 1 grę która potrafi to wykorzystać, Mafia 2. Nieco mnie dziwi że Mafia 3 już nie działa w ten sposób ale III jest jakby upośledzone względem poprzednika w niektórych aspektach technologicznych.

 

Próbowałem to kiedyś też wykorzystać do przechwytywania video w OBS, ustawiłem w zakładce wyjście z GPU 0 na GPU 1, faktycznie dzięki temu w grach podczas nagrywania nie ma spadku klatek bo pracuje nad tym drugie GPU ale jakoś mam wrażenie że 670 nie daje sobie rady z przechwytywaniem video w 4K 60 FPS i zapisywaniem pliku wyjściowego w FHD 60 FPS 





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL