Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Język programowania

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawidoo98

Dawidoo98

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 08:24

Cześć wszystkim,

zwracam się do Was z pytaniem, jaki język programowania najlepiej zacząć? Pytanie bierze się stąd ponieważ od października zaczynam studia i chciałbym choć trochę liznąć temat. Znam jedynie podstawy podstaw C++ i baz danych MS SQL. Jedna z osób poleciła mi język C# i też liczę na Waszą opinię, co o nim sądzicie. Każda rada od Was, będzie dla mnie wskazówką. Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam!

Użytkownik Dawidoo98 edytował ten post 18 lipiec 2018 - 08:25

#2 RafalFromPL

RafalFromPL

Advanced Member

• Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 08:40

Poniekąd sam już zacząłeś:) Jeśli znasz podstawy C++ i MS SQL i masz jakieś plany w tym kierunku, to możesz przecież już rozszerzać wiedzę i zacząć robić poważniejsze rzeczy. W programowaniu nie chodzi o to, żeby znać milion języków, ale żeby zrozumieć samą ideę programowania, ogólne przeznaczenie danego języka i tego, co będzie się chciało w przyszłości z nimi robić.

Jeśli znasz C++, to C#, JS, czy PHP też nie będzie problemem. Jeśli rozumiesz działanie MS SQL, to przejście na Postgresa czy MySQL/MariaDB też nie będzie problemem. Nie chodzi mi o to, że one są identyczne - broń boże. Różnią się i to znacznie, szczególnie gdy idziesz głębiej w las.

Jeśli chcesz się uczyć tylko z tego powodu, że taki język będzie na studiach, to lepiej sobie odpuść. Rozumiejąc same programowanie i tak przedmiot zaliczysz, a jeśli nie będzie potrzebny do niczego, to zmarnujesz tylko czas.

PC: ASUS H110M-D, i5 6700, 16GB DDR4, 500GB SSD+500GB HDD, ASUS GTX980, GNU/Linux openSUSE 15.0
Laptop: HP ProBook 6570b, i5 3230M, 12GB DDR3, 240GB SSD, GNU/Linux openSUSE 15.0

Mobilnie: Ulefone Power 3S, Android 7.1.1 / Lenovo K6 Power 16GB, Android 7.0 / Moto G 1gen, Android 5.1
/ Nokia 6310i

#3 Dawidoo98

Dawidoo98

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 10:50

Czyli nie ma znaczenia, że się uczę C++, mimo to, że jest przestarzały? Na ten czas wciąż mogę praktykować ten język? Mam rozumieć, że przy przesiadce na inny język, gdy będzie ona wymagana, to problemu nie będzie?

#4 adriann

adriann

Początkujący

• Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 07:45

Na studiach na pewno będziesz przerabiał C++ więc na pewno ci się przyda

#5 Finarfin

Finarfin

Forumowicz

• Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 08:51

Podstawy webu też można poznać - zawsze to ciekawy dodatek.
HTML/CSS/JS/PHP, mniej więcej w takiej kolejności. Znając C++ PHPa masz w małym palcu, a JS wpadnie przy okazji. Jedynie pobawić się HTMLem i CSSem, a to już łatwe tematy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL