Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Modernizacja kilkuletniej skrzynki (około 1000 zł)


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 diameqqq

diameqqq

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 26 czerwca 2018 - 04:31

Cześć, jestem zdecydowany na wymianę kilku podzespołów w mojej skrzynce. W związku z tym, że sam prawdopodobnie mógłbym coś zepsuć, to zwracam się do Was o pomoc.
Do działania popchnęło mnie niewyrabiające boxowe chłodzenie, z którym procek już spory czas się męczy - w stresie głośne i temperatury dochodzące do 70 stopni. 
Denerwujący jest również problem w grach z otwartym światem. Teoretycznie FPSy są wystarczające, a gra zacina przy wyskakujących nowych obiektach i obracaniu się postacią wokół własnej osi - doczytałem że to może być kwestia dysku, a mój obecny ma już sporo lat na karku, więc może gdzieś tu leży problem. 
Kiedyś mówiono mi, że aż żal tego procka nie kręcić, więc chciałbym w końcu tego dokonać. Oczywiście nie sam, zamierzam oddać go do jakiegoś serwisu w Poznaniu. Zakładam jednak, że ta płyta główna może być za słaba, więc liczę się z kupnem nowej.
Nie mam pojęcia co zrobić z pamięcią RAM, zdaję się tutaj na was. Jeżeli mogą mieć negatywny wpływ na wydajność w grach, to mogę również wymienić. 
Do tego mam zachciankę na dysk SSD - na system i jakieś dwa częściej pogrywane zabijacze czasu.
Póki co nie mogę sobie pozwolić na wymianę karty graficznej, pewnie gdzieś za pół roku zgromadzę jakieś dodatkowe środki na takie przywileje. 

Podsumowując:
- potrzebuję chłodzenie na procesor, które zastąpi boxowe
- płytę główną, na której będę mógł podkręcić procesor
- na pewno dokupienie dysku ssd, a być może (jeżeli ma negatywny wpływ na wydajność) wymianę obecnego hdd na jakiś bardziej z tego milenium. 
- wszystko inne co uznacie za konieczne

Podałem określoną kwotę, ale jeżeli będzie potrzeba to wydam tyle ile to będzie konieczne. Oczywiście w granicach zdroworozsądkowości, zważywszy na pozostałe podzespoły jakie pracują w skrzynce. Pod uwagę biorę tylko nowe części.

Poniżej mój obecny sprzęt:

- procesor - Intel Core i5 3570K @ 3.40GHz
- grafika - GTX 1050TI MSi 4GB
- płyta główna - ASUSTeK COMPUTER INC. P8P67 LE
- RAM - 8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 668MHz (9-9-9-24) GEIL
- dysk - 931GB Western Digital WDC WD10EARS-00MVWB0 
- zasilacz - Thermaltake SMART SE 530W
- obudowa - Zalman Z3 Plus 

Oczywiście podam wszelkie dodatkowe informacje, o których nie wspomniałem w tym poście. Jestem laikiem, więc bądźcie delikatni. W miarę swojej wiedzy i możliwości postaram się sprecyzować wszelkie kwestie.
Liczę na waszą pomoc bo samemu to raczej nie pyknie bigsmile.gif 



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 czerwca 2018 - 06:53

Chcesz kręcić to Fortis 3 ... Płytą aktualna powinna pozwolić na jakieś OC , ale nie gwarantuje ile bo to marną płyta ...
SSD jaka pojemność chcesz ?

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 diameqqq

diameqqq

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 26 czerwca 2018 - 07:01

Zdaję sobie sprawę, że to straszna budżetówka. Po prawdzie chciałem tylko wymienić chłodzenie i zobaczyć czy coś da się z tego procka wyciągnąć w tym setupie. 
Na SSD chciałbym położyć jedynie system, plus dwie gierki, którymi sobie zabijam czas. Myślę, że 256 gb styknie.

 

edit:

Większe zakupy typu nowy procek w miarę możliwości odsuwam na 2019.  


Użytkownik diameqqq edytował ten post 26 czerwca 2018 - 07:02


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 czerwca 2018 - 07:16

no to IRDM PRO 240gb od goodrama proponuje :P

popróbuj ile na twojej płycie zrobi ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 diameqqq

diameqqq

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 26 czerwca 2018 - 07:19

Jeszcze pierdółka na koniec. Pasta termoaktywna w fajnych proporcjach cena/jakość? :P



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 czerwca 2018 - 07:21

misiek{grizzly} aeronaut 1g za 16zł ?

Gelid GC extreme ?

to są dość porządniejsze pasty ...a nie kosztują jeszcze kroci .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL