Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

P5Q PRO + x5460, płyta nie startuje

ASUS P5Q PRO xeon x5460 Q6600

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakonstg

jakonstg

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 czerwca 2018 - 10:24

Dobry wieczór. Przychodzę tutaj z prośbą o jakąkolwiek poradę, związaną z próbą odaplenia tego sprzętu. A więc, posiadam asusa p5q pro, e8500, 6 gb ramu, gtx 560 i zasilacz chieftec’a 650 wat. Ostatnio postanowiłem zainwestować w xeona, takiego jak w temacie. Kupiłem procesor, zaktualizowałem bios z dodatkowymi microkodami i przystąpiłem do wymiany komponentu. Myślałem, że wszystko bez problemu zadziała, ale niestety. Pcet nie wstaje. Włącza się na 10 sec., następnie wyłącza i ponownie uruchamia się, stojąc już i nic nie pokazując na ekranie. Podejrzewałem, że pobrałem jakiś inny bios, w którym może coś brakuje. Po znalezieniu jeszcze dwóch dostępnych przystąpiłem do flashowania, ale znów bez skutku. Postanowiłem zadzwonić do sprzedającego by zadać mu kilka pytań, związanych właśnie z tym procesorem i czy może posiada taką płytę. Mówił, ze procesor jest sprawny i nawet testował go na tej samej płycie przed sprzedażą, co potem potwierdziło się, gdy procesor włożyłem do płyty g33m-dsr2. Sprzedający zaproponował pomoc w odnalezeniu problemu. Przekładaliśmy kości biosu, zmienialiśmy ramy, wkładaliśmy inne xeony np.e5450, bez skutku. Ostatnią próbą było włożenie quada q8300, by sprawdzić, czy po prostu płyta nie ma problemu z odczytem 4 rdzeniowców. Też nie wstała. Zrezygnowałem z niej, korzystając do tego czasu z g33m, aż do dzisiaj, kiedy w ręce wpadł mi na moment q6600. I co? Płyta ruszyła. Z dobrym nastawieniem włożyłem xeona, lecz na xeonie dalej to samo. Nie mam już pomysłów. Może ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać? Wymiana płyty nie zbyt wchodzi w grę, ponieważ mam niestety inne wydatki. Za jakąkolwiek pomoc serdecznie dziękuje.
Zapomniałem dodać, że procesor ma założonego moda i wycięte w odpowiednich miejscach dwie wypustki, by pasował do socketu 775.

#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 czerwca 2018 - 11:22

Może proc padnięty a może poprostu wymaga nowszego / odowanego biosu ... Np z dogranymi mikrokodami pod xeony .

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 jakonstg

jakonstg

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 czerwca 2018 - 11:32

Może proc padnięty a może poprostu wymaga nowszego / odowanego biosu ... Np z dogranymi mikrokodami pod xeony .

Proc działa, właśnie piszę z komputera, gdzie on jest zamontowany z małym OC. Co do biosu to wgrywałem tylko i wyłącznie najnowszy możliwy z mikrokodami. Zrobiłem nawet sam takiego biosa, dodając po prostu do niego mikrokody i dalej nic. Też nie wspomniałem dlaczego chcę ją "wskrzesić". Chciałbym podkręcić procesor, ponieważ trafiłem na dobrą sztukę z serii SLBBA. Na przyszłość już podam. Wersja Q6600 to L740A522.


Użytkownik jakonstg edytował ten post 02 czerwca 2018 - 11:34


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 czerwca 2018 - 08:48

To kurcze nie wiem ...

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ASUS, P5Q PRO, xeon, x5460, Q6600

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL