Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Xiaomi do 1000zł, max 5 cali


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Black15

Black15

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 724 postów

Napisano 29 maja 2018 - 06:42

Moje wymagania:

  • Dużo pamięci min.32GB. Trwałość. Fajny design
  • Max 5 cali, dla mnie 5.5 to już przesada, przesiadam się z 4 cali, więc nie chce więcej niż 5.
  • Czyli albo Redmi 4x albo Redmi 5a. Jak doradzicie? 
  • Ktoś wie jak wygląda wytrzymałość z 4x?

I gdzie najlepiej to kupić? Trochę się już rozejrzałem po rynku xiaomi. polska dystrybucja trochę droższa, ale wole polski serwis i brak przygód z instalacją polskiego softu MIUI(chyba że nie do końca zrozumiałem co to wersja Global).



#2 Skairipa

Skairipa

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 01 czerwca 2018 - 08:10

No tak, zostają tylko te 2 modele do 5 cali, 4X i 5A. Więc pośród tych dwóch zdeycodowanie 4X jest lepszy, 5A ma 2GB ram i 16 GB wenętrznej, więc też powinien u Ciebie odpaść na przedbiegach :)

Co do wytrzyamłości... Smartfon jak smartfon, jeśli nim rzucisz rozbije się ekran zapewne. Nie posiada standardów pyło i wodoszczelności, więc na te sprawy też musisz uważać. Przy standardowym użytkowaniu nic mu się nie stanie, sam z siebie się nie rozleci, to nie jest już typowy Chińczyk.

Co do zakupu, nie obawiaj się innej niż polska dystrybucja, telefony które kupujesz w większych sklepach z dystrybucji europejskiej mają wgrany polski język oraz obsługę B20, to urządzenia w wersji global. Inne teraz ciężko znaleźć, jedynie u Januszy na allegro.

Ze sprawdzonych sklepów mogę Ci polecić sferis i proIine, ceny sporo niższe niż z oficjalki. Gwarancję również masz normalną, realizowaną w Polsce, tyle że nie w oficjalnym serwisie Xiaomi.



#3 Black15

Black15

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 724 postów

Napisano 01 czerwca 2018 - 08:58

No tak, zostają tylko te 2 modele do 5 cali, 4X i 5A. Więc pośród tych dwóch zdeycodowanie 4X jest lepszy, 5A ma 2GB ram i 16 GB wenętrznej, więc też powinien u Ciebie odpaść na przedbiegach :)

Co do wytrzyamłości... Smartfon jak smartfon, jeśli nim rzucisz rozbije się ekran zapewne. Nie posiada standardów pyło i wodoszczelności, więc na te sprawy też musisz uważać. Przy standardowym użytkowaniu nic mu się nie stanie, sam z siebie się nie rozleci, to nie jest już typowy Chińczyk.

Co do zakupu, nie obawiaj się innej niż polska dystrybucja, telefony które kupujesz w większych sklepach z dystrybucji europejskiej mają wgrany polski język oraz obsługę B20, to urządzenia w wersji global. Inne teraz ciężko znaleźć, jedynie u Januszy na allegro.

Ze sprawdzonych sklepów mogę Ci polecić sferis i proIine, ceny sporo niższe niż z oficjalki. Gwarancję również masz normalną, realizowaną w Polsce, tyle że nie w oficjalnym serwisie Xiaomi.

Zamówiłem na Komputroniku, ale ponoć nie mają na stanie i dopiero będą w next tygodniu. Te 100-120 zł w porównaniu do proline, nie robi mi takiej różnicy. 

 

Teraz mam zagwozdkę, bo premiera Mi8 oznacza że mi6 zaraz będzie przeceniony, ale wątpię, że zejdzie poniżej tysiąca, chyba że w next roku.



#4 franek82

franek82

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 04 czerwca 2018 - 10:53

Według mnie cena aż do takiego poziomu w najbliższym czasie nie zejdzie. Według mnie dobrym pomysłem w tym momencie będzie Honor 8 (wyświetlacz 5.2").



#5 bluesnake

bluesnake

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 07 czerwca 2018 - 07:04

Nie do końca dobrze podchodzisz do tematu. Rozmiar wyświetlacza to nie rozmiar rzeczywisty urządzenia. Decydujesz się na 4X, który ma 5", podczas gdy w tej cenie możesz pozwolić sobie na Redmi 5, który ma 5,7", a jest od 4X - cięższy o 7 gramów, węższy(!) o 1 mm szerszy o 2 mm i dłuższy o 11 mm - różnica kosmetyczna, a zyskujesz dużo więcej przestrzeni roboczej, lepszy aparat do selfie, lepszy procesor, CGGkosztem jedynie baterii.



#6 Black15

Black15

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 724 postów

Napisano 07 czerwca 2018 - 10:01

Nie do końca dobrze podchodzisz do tematu. Rozmiar wyświetlacza to nie rozmiar rzeczywisty urządzenia. Decydujesz się na 4X, który ma 5", podczas gdy w tej cenie możesz pozwolić sobie na Redmi 5, który ma 5,7", a jest od 4X - cięższy o 7 gramów, węższy(!) o 1 mm szerszy o 2 mm i dłuższy o 11 mm - różnica kosmetyczna, a zyskujesz dużo więcej przestrzeni roboczej, lepszy aparat do selfie, lepszy procesor, CGGkosztem jedynie baterii.

Chodzi mi o zasięg pracy jedną ręką,1,5 cm w góre(część ramki nad wyświetlaczem w 4x i te 5,5 milimetra) to już tworzy problem. Doszedł telefon i jest ok, więcej mi nie potrzeba.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL