Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [3400zł] przeznaczony do [gier,rendering itp] dla [ŚlepyGracz]


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ŚlepyGracz

ŚlepyGracz

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 08 maja 2018 - 09:17

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 3400zł

*Wymagania oraz zastosowanie -Gry/stream i rendering

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje - Nie teraz

*Czy planujesz podkręcanie? -całkiem możliwe, ale tylko z czystej ciekawości.

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Tak, w sygnaturce

*Własna propozycja zestawu komputerowego - Ryzen 7 2700X, drugi komplet pamięci by mieć 16GB oraz GTX 1060 6GB. I tu nie wiem jaki model wybrać. Chciałbym by była w miarę cicha i chłodna. Ale wydajna, nie chcę najtańsze możliwej. Bo nie każdemu wszystko jedno. Co do samego CPU, raczej tylko sprawdzę jego potencjał OC, więc raczej będzie na stockowym zegarze. Mam nadzieję, że modernizacja będzie warta świeczki, gdyż. Obecna konfiguracja powoli zaczyna już mi nie wystarczać. Chciałbym by cały proces montażu renderingu nie trwał za długo i PC, był używalny jeszcze w trakcje tej czynności. Teraz po prostu się przy tym dławi W późniejszej fazie początek 2019 roku, ostaną mi już tylko dyski do wymiany m.2+ pojemny na SATA.


CPU: Ryzen 3 1200 3,1GHz @ 4.0GHz FAN: SPC Spartan LT HE1012,RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz

MOBO: MSI B350 Tomahawk, GPU: MSI GTX 650Ti Boost 2GB, SSD: ADATA SU800 128GB, HDD: WD Blue 500GB, PSU: Be quiet! Pure Power L8 600W

 


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 08 maja 2018 - 09:24

2700x + tomahawk z grzejącym się VRM to ja ci nie radzę łączyć xD

lepiej 2700 bez X i ukręcić tak żeby nie używać wysokich napięć ... ramy bym sprzedał i kupił odrazu 2x8 sensowne ... nowe LPX nie chcą trzymać parametrów bo robią je z jakichś śmieci . 

1060 - proponuje palita jetstream xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 ŚlepyGracz

ŚlepyGracz

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 08 maja 2018 - 11:07

2700x + tomahawk z grzejącym się VRM to ja ci nie radzę łączyć xD

lepiej 2700 bez X i ukręcić tak żeby nie używać wysokich napięć ... ramy bym sprzedał i kupił odrazu 2x8 sensowne ... nowe LPX nie chcą trzymać parametrów bo robią je z jakichś śmieci . 

1060 - proponuje palita jetstream xD

Kiego grzyba mam sprzedawać coś co działa LPXy miały swoje kaprysy, jednak po aktualizacji biosu, problemów brak. Różnica między prockami nie jest wielka. A 500Mhz różnicy. Nie bardzo kumam czemu wtedy mam brać tańszego i kręcić, skoro sekcja ,a się grzać (40-62 stopni). Jetstream hmm, trochę wielka jak na 1060tkę. Ale mi pasi. Tylko pytanie czy nie jest za ciężka i nie będzie opadać w slocie?


CPU: Ryzen 3 1200 3,1GHz @ 4.0GHz FAN: SPC Spartan LT HE1012,RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz

MOBO: MSI B350 Tomahawk, GPU: MSI GTX 650Ti Boost 2GB, SSD: ADATA SU800 128GB, HDD: WD Blue 500GB, PSU: Be quiet! Pure Power L8 600W

 


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 08 maja 2018 - 11:27

500mhz ... w max turbo które osiąga na niezbyt przyjemnych dla twojej płyty napięciach powyżej 1.4V . A jak masz bać się wykorzystywać pełne turbo proca albo je sobie ograniczać to po co dopłacać ? . ja ci radzę tańszy i ukręcić, chcesz 2700x - też OK , ale zrób UV lub przynajmniej ustaw na sztywno ROZSĄDNE napięcie. ...

masz 40-62c a masz tylko 4 rdzenie ... wyobraź sobie 2 razy większe obciążenie na niej ... conajmniej 3 testy gdzie 8 rdzeni dali + oc i jest powyżej 90c mogę ci pokazać ... a takie coś skraca płycie żywot .


jak będzie opadać na slocie to sobie z tym jakoś poradzisz . Niemal każda lepsza 1060 opada ... ale to też zalezy od obudowy i płyty ... więc kto wie jak będzie u ciebie . ja podwiesiłem na kablach od zasilania grafikę by nie opadała . 


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 08 maja 2018 - 11:29

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 ŚlepyGracz

ŚlepyGracz

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 10 maja 2018 - 05:07

przy tej kwocie co mi po oszczędności paru zł 2700X wydajnościowo jest lepszy. A OC, jak wspomniałem, robiłbym tylko z ciekawości, do codziennej pracy wystarczy mi to co ma do zaoferowania po wyjęciu z pudełka. Co do sekcji temperatury jakie na niej uzyskałem są maksymalnymi po dość sporym OC. Wiem To tylko 4 rdzenie. Ale maksymalnie wyżyłowane. Więc tak jak sugerujesz przy 2700X po prostu na stocku, Będe go pilnował z napięciami. Choć doinformowałem się, że wystarczy po prostu wymienić termopady na sekcji zasilania i mieć w jej okolicy wentylator, który ją schłodzi. myślę, że to co mam na chłodzenie CPU wystarczy. A co grafiki, moje przedłużki od zasilacza, są zbyt elastyczne, chyba, ze grafikę potrzymam na solidnej żyłce, to no będzie rzucać się zbytnio w oczy. Więc chyba zostaje mi tylko kwestia dysków. Wstępnie Rozmyślam nad Samsungiem 960 Evo 256GB i dale poszukam czegoś na dane. Ale to poza wstępnym budżetem.


CPU: Ryzen 3 1200 3,1GHz @ 4.0GHz FAN: SPC Spartan LT HE1012,RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz

MOBO: MSI B350 Tomahawk, GPU: MSI GTX 650Ti Boost 2GB, SSD: ADATA SU800 128GB, HDD: WD Blue 500GB, PSU: Be quiet! Pure Power L8 600W

 


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 10 maja 2018 - 06:19

rób co uważasz ... według mnie działasz bez sensu .

960 evo - ja ci tlc nie polecam , poszukaj coś na trwałym MLC .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL