Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Komputer znacznie zwolnił z dnia na dzień.

komputer spowolnienie pracy

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 GetFreaky1999

GetFreaky1999

Forumowicz

• Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 08 maj 2018 - 07:27

Witam, od jakiegoś czasu sporo zwolnił mi komputer. Komp ma około 2 lata ale starałam się nie instalować śmieci i usuwać to co niepotrzebne. od Od kilkunastu dni zauważalnie dużo wolniej się uruchamia, często po pojawieniu się pulpitu trzeba czekać kilka ładnych minut zanim pojawią się wszystkie ikony, a one potrafią kilkukrotnie znikać i się pojawiać jedna po drugiej jakby cały czas się odświeżały tylko w spowolnionym tempie. Im dłużej komputer jest włączony tym lepiej działa ale problemy nadal występują jak np. otwieram jakiś folder albo chcę przenieść większą ilość plików, ogólnie włączanie czegokolwiek trwa niemiłosiernie długo, nawet naotworzenie się obrazka jpg. trzeba czekać kilka sekund bo nie pojawia się od razu. Praca w programach graficznych również jest utrudniona nawet przy małych formatach plików. Ogólnie widać sporą różnicę między działaniem komputera jak był czysty, a jak jest teraz ale nie robiłam na nim nic wymagającego i ponad połowa miejsca na dysku jest niewykorzystana.
Przy startupie nic się nie uruchamia poza Realtek Semiconductor i Intel USB 3.0 Minitor (cokolwiek to jest).
Ponadto prawie codziennie używam CCleanera, defragmentuję dyski, czyszczę przeglądarkę, skanuję antywirusem i ręcznie usuwam śmieci więc nie wiem co może być przyczyną tego wyraźnego spadku tempa pracy komputera. Średnia temperatura CPU i GPU to około 40-50 stopni.
Nie chcę robić reinstala chociaż podejrzewam, że to najlepiej by go wyczyściło ze wszelkich ukrytych
 śmieci ale nie mam aktualnie chęci i czasu na robienie kopii wszystkich ważnych plików, save'ów z gier itp. a potem instalowania i ustawiania wszystkiego na nowo więc mam nadzieję, że problem uda się rozwiązać bez tego. Mogę tylko jeszcze dodać, że pasta na procesorze nie była wymieniana od złożenia kompa bo sama się na tym nie znam i nie chciałabym czegoś zepsuć więc nie ruszałam ale nie wiem czy to coś zmienia. 
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

SPECYFIKACJA:
Windows 7 x64
Intel i7-6700
Gtx 1070
Dysk SSD na system i 2TB zwykły
16GBRamu
Płyta głowna MSI B150 PC Mate

Użytkownik GetFreaky1999 edytował ten post 08 maj 2018 - 07:37

#2 DELTONES

DELTONES

Advanced Member

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 08 maj 2018 - 07:51

Sprawdzałaś menadżerem co Ci obciąża PC? 

#3 GetFreaky1999

GetFreaky1999

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 08 maj 2018 - 08:38

Nie, a na co mam zwrócić uwagę jak włączę menadżera?

#4 DELTONES

DELTONES

Advanced Member

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 09 maj 2018 - 01:33

Może masz coś w tle włączonego i zjada Ci zasoby zobacz gdzie masz największy procent obciążenia.

#5 GetFreaky1999

GetFreaky1999

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 11 maj 2018 - 12:32

Może masz coś w tle włączonego i zjada Ci zasoby zobacz gdzie masz największy procent obciążenia.

Nic takiego nie zauważyłam, wszystko mam powyłączane, przy startupie nic, a zużycie procesora tylko przy włączonej przeglądarce to mniej niż 20% a samo uruchomienie komputera trwa z 10 minut bo po pojawieniu sie pulpitu nic nie ma i każda ikona pojawia sie jedna po drugiej w ślimaczym tempie i tak pare razy

Użytkownik GetFreaky1999 edytował ten post 11 maj 2018 - 12:36

#6 DELTONES

DELTONES

Advanced Member

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 11 maj 2018 - 01:02

hmm to niestety nie wiem co jest grane :/

#7 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 11 maj 2018 - 03:58

Opisane przez ciebie problemy mogą wskazywać na problem z dyskiem lub pamięciami. Wypadało by zrobić testy obu podzespołów. System ze śmieci możesz oczyścić za pomocą jakiegoś programuCClyner np. Zainstaluj sobie również jakiś program do monitorowania zasobów. Odpal go na starcie popracuj tak kilka godzin i daj tu SS. Polecam HWiNFO64

#8 marcin878787

marcin878787

Advanced Member

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 11 maj 2018 - 07:12

Witam.Przyznam, że podobny problem występuje dosyć często na forach pomimo względnie dobrego sprzętu.

Ja sam siedzę na phenom 2 x4 925, jednak na szybkość korzystania z przeglądarki jak i samego systemu nie mogę narzekać.

Tym bardziej mnie dziwią tego typu problemy.

Zastosuj się do tego tematu i tutaj podaj do wglądu powstały log - > LINK

Na bieżąco także obserwuj wykorzystanie zasobów w monitorze zasobów.

Użytkownik marcin878787 edytował ten post 11 maj 2018 - 07:13

Ze względów bezpieczeństwa nie używaj konta z pełnymi uprawnieniami administratora. Niezapmnij także o automatycznych aktualizacjach systemu jak i programach.

Na co uważać podczas pobierania i instalowania oprogramowania - > http://www.fixitpc.p...y-na-co-uważać/

Polecam także programy f.lux i DimScreen które niwelują zmęczenie oczu.

#9 Kiebab

Kiebab

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 16 maj 2018 - 05:45

Polecam po prostu zrobić format, a nie bezsilnie szukać przyczyny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 marcin878787

marcin878787

Advanced Member

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 18 maj 2018 - 10:24

Format to obejście, a nie rozwiązanie problemu. Często jest robiony w nadziei, że jest to lekarstwo na wszelkie problemy z komputerem / systemem.
Jednak rzeczywistość pokazuje, że nie do końca tak jest w sytuacji gdy problem jest po stronie sprzętu ( częsta sytuacja na forach ).
Jest to częsta praktyka serwisów, bo zwyczajnie nie mają czasu, aby tracić czas na doszukiwanie się problemu po stronie systemu.
W takich sytuacjach jak ta w pierwszej kolejności pod lupę jest brany dysk twardy.

GetFreaky1999 pokaż smart dysku jak i jego benchmark wykonany najlepiej w trybie awaryjnym bez obsługi sieci, aby test był bardziej wiarygodny wykluczając jego obciążenie przez system.Możesz użyć np. hd tune.

Ze względów bezpieczeństwa nie używaj konta z pełnymi uprawnieniami administratora. Niezapmnij także o automatycznych aktualizacjach systemu jak i programach.

Na co uważać podczas pobierania i instalowania oprogramowania - > http://www.fixitpc.p...y-na-co-uważać/

Polecam także programy f.lux i DimScreen które niwelują zmęczenie oczu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputer, spowolnienie, pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL