Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z nagłym resetowaniem się komputera

komputer reset

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 connor3234

connor3234

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 05:22

Cześć. Zwracam się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z nagłym resetowaniem się komputera. 

Wszystko zaczęło się od jakieś większej aktualizacji WIN10 jakiś czas temu (ok. 2miesiące), coś się zrypało, system nie chciał wstać nawet, okazało się że coś sie stało ze sterownikiem karty sieciowej na USB. Karta oczywiście poleciała do kosza, system działa.... Prawie.... Resetuje się.

Odbywa się to nagle, niezależnie od obciążenia kompa, czy to przeglądam internet i czy gram w jakąś grę, bez żadnej znanej mi przyczyny komp się nagle restartuje jakbym fizycznie wcisnął reset na obudowie. Najlepsze jest to że dzieje się to jednorazowo po uruchomieniu sprzętu, tzn. włączę PC-ta, działam sobie coś, następuje reset i mam spokój do momentu aż kompa nie wyłączę i nie włączę go ponownie np. następnego dnia.

Zasilacz testowałem takim śmiesznym testerkiem do tego, wg. niego wszystko jest w porządku z napięciami.
System był przeinstalowywany na nowo jakiś miesiąc temu także jest świeży (w miarę ale nic nie ląduje na dysku systemowym) a problem dalej.

Chwilowo, bo na dosłownie tydzień, pomogła aktualizacja sterownika karty dźwiękowej, ale po tygodniu znowu reset.
Pasta na procesorze wymieniona jak i na chipsetach, ogólnie komp działa stabilnie i nie ma innych bolączek jak ten reset.

W dzienniku zdarzeń ta sytuacja opisana jest jako Kernel-Power 41 (63).

Bardzo proszę o pomoc bo już męczę się z tym strasznie a nie wiem co mogę z tym zrobić. Poniżej pełna specyfikacja kompa, link do screena z dziennika zdarzeń.

 

https://imgur.com/WdXVX4Q

 

Zalman ZM500-GS

ASRock FM2A75 Pro4

AMD APU A8-6600K

 

ASUS Strix GeForce 1060 O6G

2x Kingston KVR16N11S8/4

WD2500YS-01SHB0
WD10EURX-73C57Y0
SSD 650 120GB
SSD 850 EVO 250GB

 



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 05:25

najprawdopodobniej albo windows 10 albo zasilacz ...

narpierw reinstalacja windowsa - nie pomoże to sprawdź z innym zasilaczem . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 connor3234

connor3234

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 05:34

System tak jak pisałem był reinstalowany na czysto po tym jak pojawił się problem, nic to nie dało, co do zasilacza to niestety nie mam możliwości dorwania innego na dłuższy okres czasu a nie jestem w stanie wymusić tego resetu w żaden sposób, czasami komp chodzi cały dzień i resetu nie ma



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 05:36

memtestem przejechałeś ram ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 connor3234

connor3234

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 06:40

Tak, 0 błędów

https://imgur.com/poH2jK2

Reset właśnie przed momentem, jedyne co się działo to youtube i przeglądanie forum

https://imgur.com/rvi1I5d



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 06:42

a temperatury procesora jak wyglądają i grafiki ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 connor3234

connor3234

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 06:43

spoczynek czy zwykła praca to 36-42 stopnie, obciążenie to 55-60 stopni



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 07:13

to nic nadzwyczajnego ... bez innego zasilacza nwm czy dojdziemy do problemu ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 connor3234

connor3234

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 07:16

to się tylko pojawia pytanie czemu reset jest jednorazowy? problem z zasilaczem chyba powodowałby notoryczne resety albo występowały by pod obciążeniem, a tu reset pojawia się jednorazowo po każdorazowym włączeniu kompa, czasem 5 minut, czasem parę godzin zanim nastąpi



#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 10 kwietnia 2018 - 07:52

kto wie co mu strzela ... ale skoro nie ram to było by to najlogiczniejsze wytłumaczenie że z jakiegoś powodu załącza zabezpieczenie i restart . 


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputer, reset

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL