Jump to content

  •         

Photo

Upgrade PC Faza II Obudowa, Chłodzenie, akcesoria 900PLN

rgb obudowa chłodzenie AiO

9 replies to this topic

#1 ŚlepyGracz

ŚlepyGracz

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 06 April 2018 - 05:11 PM

Witam noszę się zamiarem zmiany paru komponentów w moim PC. 

A mianowicie mam budżet ok 850-900zł
 
Chcę zmienić:
Obudowę
Chłodzenie
Wentylatory
 
Ponad to chcę dodać:
Oświetlenie LED RGB
Backplate na kartę graficzną
Przedłużki kabli od zasilacza w oplocie.
 
 
 
A więc mam kilka pytań:
1. Ze względu na brak białej wersji X70T postanowiłem zdecydować się na RG4TF (wiem, że budżetowa skrzynka. Ale odpowiada mi wizualnie) Chyba, że ta skrzynka to crap, i szukać innej?
2. Czy w cenie do 350zł jedynym słusznym AiO jest SPC Navis Pro, czy może w tej kwocie jest coś lepszego?
3. Chcę koniecznie wymienić wentylatory na chłodnicy, nie wyglądają zbyt dobrze.Zamierzam Wybrać Thermaltake Riing 12 LED RGB. Z początku chciałem Corsair LL120, Ale stać mnie tylko na 2szt. A bez kontrolera, nie zadziałają. Wiem, że te co wybrałem mają słabszą wydajność, lecz cenowo, wypadają dla mnie dość korzystanie, chcę przeznaczyć na wentylatory max 200zł. I cały czas szukam czegoś z rgb, macie może jakiej propozycje?
4. Na moją kartę graficzną (obecnie GTX 650Ti Boost), nie znalazłem backplate'u. Więc po prostu zrobię go sam z plexi, więc tu pytanie, w jaki sposób go wtedy zamocować, zrobić otwory w miejscu gdzie przechodzą śruby od radiatora, i wtedy jednocześnie tymi samymi śrubami montować jedno i drugie. Czy może przykleić w jakiś sposób. Bo nie widzi mi się go tylko położyć z wierzchu?
5. czy w cenie Aurory II, jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę?
 
Wiem, że wydawanie połowy wartości obecnej konfiguracji, na kwestie nie związaną z wydajnością, może wydawać się, dla wielu nie co dziwne. Ale pod koniec roku procesor zamienię na mocniejszy i również będę robił OC i wskoczy także drugi komplet pamięci oraz GTX 1060 6GB

CPU: Ryzen 3 1200 3,1GHz @ 4.0GHz FAN: SPC Spartan LT HE1012,RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz

MOBO: MSI B350 Tomahawk, GPU: MSI GTX 650Ti Boost 2GB, SSD: ADATA SU800 128GB, HDD: WD Blue 500GB, PSU: Be quiet! Pure Power L8 600W

 


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 06 April 2018 - 05:45 PM

@ŚlepyGracz

1. a może inwin 303 ci się spodoba ? tylko trzeba by tam dołożyć minimum po 2 wentylatory na górę i po 2 na dół żeby to nie był piekarnik . Ewentualnie wyszedł biały Fractal Meshify C i to jest super obudowa . 

2. Lepiej w AiO się nie pakuj tylko pomyśl o jakimś solidnym powietrznym np Cryorig H5 / R1 które są w wersjach z białymi plastikami i wyglądają całkiem zacnie . 

 

1.to podstawa- dla tych co uważali na fizycę - woda ma dużo wyższą pojemność cieplną i przez to wolniej się nagrzewa i dużo wolniej chłodzi ... z tego powodu standardowe procedury testowe z nagrzewaniem 15 do góra 30 minut nie sprawdza się w wypadku AiO o chłodnicach większych niż 120mm i zawyża ich wydajność , bo temperatury jeszcze by wzrosła . Z tego właśnie powodu znaczna większość testów to głupoty na które nawet nie powinniśmy zwracać uwagi a te chłodzenia wcale nie są aż tak wydajne jak się mówi . Z tego samego powodu po dłuższym obciążeniu posiadacz może się ździwić mając na przykład 50 stopni na pulpicie :P
2.Gwarancja takich chłodzeń obejmuje CHŁODZENIE , nie uszkodzenia sprzętu w razie awarii np rozszczelnienia pompy lub węża .
3.AiO przez brak przepływu powietrza w okolicach procesora powoduje znacznie mocniejsze nagrzewanie się zwłaszczaVRM {sekcji zasilania} ,pamięci ram w mniejszym stopniu i ewentualnie dysku m.2 jeżeli mamy nad portami PCI jak np w msi x370 sli plus .
4.ŻADNE AIO nie będzie bezgłośne , dźwięk pompki jest nie do uniknięcia , kwestia tylko jak bardzo będzie nam przeszkadzał ten charakterystyczny dźwięk.
5.Dla zachowania wydajności konieczność stosowania wentylatorów o wysokim ciśnieniem statycznym na dość wysokich obrotach .
6.Zamontowanie takiego chłodzenia na przodzie wprowadza spore ilości dodatkowego ciepła do środka obudowy i podgrzewa również kartę graficzną
7.Istnieje dość spore ryzyko zapowietrzenia się układu co powoduje większą głośność - charakterystyczne bulgotanie , i skraca żywotność chłodzenia .
8.Odparowywanie cieczy pomimo zamkniętego układu , a po odparowaniu zbyt dużej ilości jeżeli nie dolejemy{co nie wiele AiO umożliwia} to zatrzemy pompę .
Podsumowując : Chłodzenia te nie są warte swojej ceny , są ryzykowne i mogą spowodować sporo problemów , schłodzić samo CPU ale kosztem reszty zestawu oraz nie nadają się dla wymagających ciszy . Główną ich zaletą jest łatwiejszy montaż i design , mimo to nie polecam stosować tego typu chłodzeń w domowych PC . Nadają się raczej do PC pokazowych lub dla testerów sprzętu gdzie często zmieniany jest procesor / platforma .
 
Przykłądy "konkretnie" wadliwych AiO :
-DeepCool MaelStrom 240T- zaciera się pompa
-Be Quiet SilentLoop - cała seria - pernamentnie się zapowietrzają i trzeba często zmieniać płyn bo inaczej szybko je zajedziemy , oraz nie może pracować na innych niż maxymalne obroty pompy - trzeba koniecznie podłączać pod 12V - najlepiej na sztywno z zasilacza . 
-Rajintek Tritton - cała seria- pęka blokopompka , najczęściej po 150 godzinach pracy .
-Corsair H110i GT - pod wpływem ujemnej temperatury pękały uszczelki bloku i dochodziło do wycieku . Wystarczyło że chłodzenie przeleżało kilka dni na magazynie .
-EKWB Predator - cała seria - plaga wycieków i padających nawet po miesiącu pomp .
 
Taki "skrót" O AiO z mojej strony - mam nadzieje że odwiedzie cię od tego głupiego pomysłu . 
 
i masz lekki problemik przy rozbudowie - aktualna rewizja LPX w ogóle nie chcę na 3000mhz chodzić xD , więc pewnie okaże się że lepiej sprzedać co masz i kupić jakiś fajny komplet 2x8 :P

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 ŚlepyGracz

ŚlepyGracz

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 06 April 2018 - 11:48 PM

 

@ŚlepyGracz

1. a może inwin 303 ci się spodoba ? tylko trzeba by tam dołożyć minimum po 2 wentylatory na górę i po 2 na dół żeby to nie był piekarnik . Ewentualnie wyszedł biały Fractal Meshify C i to jest super obudowa . 

2. Lepiej w AiO się nie pakuj tylko pomyśl o jakimś solidnym powietrznym np Cryorig H5 / R1 które są w wersjach z białymi plastikami i wyglądają całkiem zacnie . 

 

1.to podstawa- dla tych co uważali na fizycę - woda ma dużo wyższą pojemność cieplną i przez to wolniej się nagrzewa i dużo wolniej chłodzi ... z tego powodu standardowe procedury testowe z nagrzewaniem 15 do góra 30 minut nie sprawdza się w wypadku AiO o chłodnicach większych niż 120mm i zawyża ich wydajność , bo temperatury jeszcze by wzrosła . Z tego właśnie powodu znaczna większość testów to głupoty na które nawet nie powinniśmy zwracać uwagi a te chłodzenia wcale nie są aż tak wydajne jak się mówi . Z tego samego powodu po dłuższym obciążeniu posiadacz może się ździwić mając na przykład 50 stopni na pulpicie :P
2.Gwarancja takich chłodzeń obejmuje CHŁODZENIE , nie uszkodzenia sprzętu w razie awarii np rozszczelnienia pompy lub węża .
3.AiO przez brak przepływu powietrza w okolicach procesora powoduje znacznie mocniejsze nagrzewanie się zwłaszczaVRM {sekcji zasilania} ,pamięci ram w mniejszym stopniu i ewentualnie dysku m.2 jeżeli mamy nad portami PCI jak np w msi x370 sli plus .
4.ŻADNE AIO nie będzie bezgłośne , dźwięk pompki jest nie do uniknięcia , kwestia tylko jak bardzo będzie nam przeszkadzał ten charakterystyczny dźwięk.
5.Dla zachowania wydajności konieczność stosowania wentylatorów o wysokim ciśnieniem statycznym na dość wysokich obrotach .
6.Zamontowanie takiego chłodzenia na przodzie wprowadza spore ilości dodatkowego ciepła do środka obudowy i podgrzewa również kartę graficzną
7.Istnieje dość spore ryzyko zapowietrzenia się układu co powoduje większą głośność - charakterystyczne bulgotanie , i skraca żywotność chłodzenia .
8.Odparowywanie cieczy pomimo zamkniętego układu , a po odparowaniu zbyt dużej ilości jeżeli nie dolejemy{co nie wiele AiO umożliwia} to zatrzemy pompę .
Podsumowując : Chłodzenia te nie są warte swojej ceny , są ryzykowne i mogą spowodować sporo problemów , schłodzić samo CPU ale kosztem reszty zestawu oraz nie nadają się dla wymagających ciszy . Główną ich zaletą jest łatwiejszy montaż i design , mimo to nie polecam stosować tego typu chłodzeń w domowych PC . Nadają się raczej do PC pokazowych lub dla testerów sprzętu gdzie często zmieniany jest procesor / platforma .
 
Przykłądy "konkretnie" wadliwych AiO :
-DeepCool MaelStrom 240T- zaciera się pompa
-Be Quiet SilentLoop - cała seria - pernamentnie się zapowietrzają i trzeba często zmieniać płyn bo inaczej szybko je zajedziemy , oraz nie może pracować na innych niż maxymalne obroty pompy - trzeba koniecznie podłączać pod 12V - najlepiej na sztywno z zasilacza . 
-Rajintek Tritton - cała seria- pęka blokopompka , najczęściej po 150 godzinach pracy .
-Corsair H110i GT - pod wpływem ujemnej temperatury pękały uszczelki bloku i dochodziło do wycieku . Wystarczyło że chłodzenie przeleżało kilka dni na magazynie .
-EKWB Predator - cała seria - plaga wycieków i padających nawet po miesiącu pomp .
 
Taki "skrót" O AiO z mojej strony - mam nadzieje że odwiedzie cię od tego głupiego pomysłu . 
 
i masz lekki problemik przy rozbudowie - aktualna rewizja LPX w ogóle nie chcę na 3000mhz chodzić xD , więc pewnie okaże się że lepiej sprzedać co masz i kupić jakiś fajny komplet 2x8 :P

 

 

Czekaj czekaj sugerujesz mi że mogę mieć problem z pamięciami, z tego co widzę w biosie idą spokojnie na 3000MHz. W kwestii obudowy przemawia do mnie, jak już Fractal, ale front ma jaki ma. Mnie osobiście nie przypadł do gustu.

Co do AiO, bardzo fajnie poruszyłeś wszystkie kwestie. Odnoszę jednak wrażenie, że jesteś do tego rozwiązania bardzo negatywnie nastawiony. Ja rozumiem, i zdaję sobie sprawę, iż pompka może się zatrzeć, że ciesz paruje, że to nie jest najcichsze rozwiązanie. O ile z tym ostatnim, nie wiele idzie zrobić. To w przypadku usterki, chyba jest od tego gwarancja. (Z resztą zrobiłbym jak z zasilaczem, gdzie wysłałem go przed końcem gwarancji na serwis by go zweryfikowali. I Be quiet, nie robił problem, ba jeszcze mi wrzucili komplet śrub, rzepy, i jakieś inne pierdoły.) Co do grzania się sekcji, u mnie jest z tym spokój i wydaje mi się iż wentylator na tyle obudowy sobie z tym poradzi. Mimo iż ponoć B350 Tomahawk słynie z tego, że sekcja lubi być dość ciepła. 

 

Tak jak już wspomniałem kwestie wydajności, zostawiam sobie na później, (to kwestia lepszej karty,cpu i ramu) teraz zajmę się wyglądem. Bo w dogodnej chwili gdy kupię resztę, chcę to po prostu zamknąć w ładnie wyglądającej obudowie i mieć przy tym chłodzenie, które poradzi sobie z OC. Owszem to co mam radzi sobie z OC Ryzena 3 1200 na 4GHz. Ale umówmy się, że to nie jest szczególny wyczyn. Pry czym powyżej 60 stopni. Ten 100mm wentylatorek, Za bardzo wkręca się na obroty. 

 

Czy Wybiłeś mi pomysł na AiO w zestawie, cóż, skoro są modele, takie których mam się wystrzegać, biorę to pod uwagę. Ale odnośnie Navis Pro, muszę przyznać, że ludzie chwalą je sobie, ma sporo rekomendacji. mi tylko nie pasują tam wentylatory, które moim skromnym zdaniem powinny u mnie w jakiś sposób wyglądać. Oczywiście, nie kosztem tego, że będą za słabe, więc rozpatrzę też zakup AF120.

 

A czemu nie chłodzenie powietrze, bo po prostu znudziły mnie duże ciężkie kloce, to było fajnie gdy miałem intela i miałem NH-D14. Nie dość że nieporęczne w montażu, to jeszcze delikatne jak cholera. I wtedy nie miałem zbytnio wyjścia by schłodzić wydajny procek po OC. Teraz gdy zdecydowałem się na Ryzena zauważyłem, że nawet stockowy cooler sobie radzi pod obciążeniem (pomijam już wtedy spory hałas). W typowe LC się nie chcę bawić, ponieważ, aż tyle kasy nie mam, a po drugie, jest przy nim bardzo dużo roboty, i sam (stan fizyczny, patrz nick/avatar) nie dałbym rady.

 

 

A co do reszty moich pytań poza AiO i obudową, jesteś w stanie mi doradzić?

 

 

 

CPU: Ryzen 3 1200 3,1GHz @ 4.0GHz FAN: SPC Spartan LT HE1012,RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz

MOBO: MSI B350 Tomahawk, GPU: MSI GTX 650Ti Boost 2GB, SSD: ADATA SU800 128GB, HDD: WD Blue 500GB, PSU: Be quiet! Pure Power L8 600W

 


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 07 April 2018 - 06:43 AM

Sugeruję to że kupiłeś lpx jak jeszcze była stara rewizja i działały , we wrześniu wyszła nową i już na 3000 nie idą za piernika .
Nie dość że Aio - same w sobie waldiwe i bez sensu to jeszcze chińskie ;7 - odpuść , kiedyś za tą radę podziękujesz . Starałem się być obiektywny i opisałem różne aspekty mimo że wiem że to poprostu nie ma sensu w normalnym domowym użytku i jest skierowane do innego klienta .
Niestety wentylatory RGB nie mam obeznania to nie chce się wypowiadać . Aurora 2 pewnie ma jakieś alternatywy , ale nie znam ich ,a sama aurora sprawuje się dość fajnie ;) backplate na śruby się nie uda bo oeiginalne mają taką długość że jak dasz backplate jeszcze to ich nie dokręcisz .
A przedłużki kabli bardzo fajne ma bitfenix ;7

Edited by _VeV_, 07 April 2018 - 06:44 AM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 posts

Posted 07 April 2018 - 08:18 AM

Co do oświetlenia RGB można spojrzeć na rozwiązania Corsaira, mają całe zestawy od pasków poprzez wentylatory RGB razem z kontrolerami, kompatybilne ze sobą, spójne, lecz drogie.
https://youtu.be/-SmmHS3Wjoo

#6 ŚlepyGracz

ŚlepyGracz

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 07 April 2018 - 02:20 PM

Co do oświetlenia RGB można spojrzeć na rozwiązania Corsaira, mają całe zestawy od pasków poprzez wentylatory RGB razem z kontrolerami, kompatybilne ze sobą, spójne, lecz drogie.
https://youtu.be/-SmmHS3Wjoo

 

O tak takie chciałem jednakże 2szt, osobno bez kontrolera, nie zadziała :-(


CPU: Ryzen 3 1200 3,1GHz @ 4.0GHz FAN: SPC Spartan LT HE1012,RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz

MOBO: MSI B350 Tomahawk, GPU: MSI GTX 650Ti Boost 2GB, SSD: ADATA SU800 128GB, HDD: WD Blue 500GB, PSU: Be quiet! Pure Power L8 600W

 


#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 07 April 2018 - 02:38 PM

@ŚlepyGracz a może poprostu dowolne wentylatory + nakładki phanteks Halos RGB ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#8 ŚlepyGracz

ŚlepyGracz

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 07 April 2018 - 02:42 PM

Sugeruję to że kupiłeś lpx jak jeszcze była stara rewizja i działały , we wrześniu wyszła nową i już na 3000 nie idą za piernika .
Nie dość że Aio - same w sobie waldiwe i bez sensu to jeszcze chińskie ;7 - odpuść , kiedyś za tą radę podziękujesz . Starałem się być obiektywny i opisałem różne aspekty mimo że wiem że to poprostu nie ma sensu w normalnym domowym użytku i jest skierowane do innego klienta .
Niestety wentylatory RGB nie mam obeznania to nie chce się wypowiadać . Aurora 2 pewnie ma jakieś alternatywy , ale nie znam ich ,a sama aurora sprawuje się dość fajnie ;) backplate na śruby się nie uda bo oeiginalne mają taką długość że jak dasz backplate jeszcze to ich nie dokręcisz .
A przedłużki kabli bardzo fajne ma bitfenix ;7

 

No okej, skoro AiO, jak twierdzisz to zły pomysł a donormalnego LC brakuje mi przynajmniej tych 1200zł. W takim radzie co klasycznego poradzisz w przedziale ok 200zł, co wejdzie do RG4TF. Patrząc na to że wskoczy później coś w stylu 7 1700(OC ale bez szaleństw, bo to jednak tylko B250). Co Aurory to jeszcze zauważyłem Bitfenix Alchemy 2.0 co do . Co do pamięci. Ja owe kupiłem w styczniu. I z początku, owszem coś tam z nimi było, ale po aktualizacji Biosu startują normalnie 3000MHz z resztą sam zobacz. https://imgur.com/a/FoaMo i jeszcze https://imgur.com/a/z5K05 Co do przedłużek upatrzyłem https://www.morele.n...cmbo-bw-903431/

 

Co do backplatetu, ciekawi mnie czy dałoby się go przytwierdzić w miarę stabilnie na cienkich samoprzylepnych termopadach, by za bardzo nie ingerować w kartę. Bo z tego co zauważyłem, większość śrub do radiatorów ma tę samą długość. A te 2-3mm jednak robią sporą różnicę


CPU: Ryzen 3 1200 3,1GHz @ 4.0GHz FAN: SPC Spartan LT HE1012,RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz

MOBO: MSI B350 Tomahawk, GPU: MSI GTX 650Ti Boost 2GB, SSD: ADATA SU800 128GB, HDD: WD Blue 500GB, PSU: Be quiet! Pure Power L8 600W

 


#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 07 April 2018 - 03:02 PM

Do 200zł chyba z takich raczej ładnych to będzie Cryorig H5 - nawet bęzie biały jak weźmiesz wersję universal . Tylko pamiętaj że może być trzeba domówić zestaw montażowy pod Am4 u producenta gdyby nie było w zestawie , ale będzie to darmowe więc no problem . 

Z pamięciami masz w takim razie zarąbisty fart bo ja od września ani 1 osoby nie spotkałem co by działały od strzała ...

Samoprzylepne ... Możei jakiś pomysł . 

Przedłużki - phanteks nie wpadł mi do głowy ale fajny pomysł :]

Choć ja sugerował bym serio poszukać innej obudowy niż ta tandetna rg4 ... może Masterbox 5 od cooler mastera ? tylko znajdź wersję z MESH z przodu a nie plastikiem , albo jeszcze czegoś innego poszukam ...


Edited by _VeV_, 07 April 2018 - 03:06 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#10 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 posts

Posted 07 April 2018 - 06:41 PM

@ŚlepyGracz z tego co zauważyłem to większość osób ma niechęć do AIO, w sumie coś w tym jest, tego nie rozbierzesz, a Customowe, możesz rozebrać i oczyścić bez zbędnych kombinacji jak by to było w przypadku AIO, a kiedyś chyba BlackWhite rozbierał AIO po ileś czasu i pokazywał, ale nie pamiętam czy to był Black czy nie, bo dawno to widziałem.

 

AIO tak jak ktoś kiedyś napisał, ma największy sens dla kogoś kto testuje różne podzespoły, wtedy odpina tylko pompę zmienia procesor czy płytę i przykręca, na pewno łatwiejsze niż męczenie się z ciężkimi chłodzeniami, szczególnie jeśli nie jest to na testbenchu, gdzie mamy swobodny dostęp do wszystkiego od każdej strony, tylko normalnie w obudowie, gdzie jest do tego niewygodnie.

 

 

O tak takie chciałem jednakże 2szt, osobno bez kontrolera, nie zadziała :-(

Niestety plus tego rozwiązania Corsaira to kompatybilność wiesz, że kupując cały zestaw, nie będzie problemu, że coś nie będzie z czymś działało. 

Minus duża cena: http://www.morele.ne.../info/dc5c05a5/ wyszło 1200 biorąc 6 wiatraków, ale za to dostajemy na prawdę konkretne podświetlenie, po tym co widziałem na filmach to robi wrażenie, oczywiście jeśli ktoś lubi takie LED-y, ja osobiście lubię i dodatkowy plus, jeśli mamy kolejne rzeczy od Corsaira jak np klawiatura czy mysz, tym też możemy sterować z jednego programu, co jest niezwykle pomocne, gdy nie musimy mieć oddzielnych programów do każdego peryferia. Jednak jak zawsze takie udogodnienia kosztują i to nie mało, a to czy warto, to musi każdy sam sobie odpowiedzieć.

Czy da się taniej? Tak wystarczy się znać na elektronice i programowaniu, zrobić sobie samemu paski i wentylatory podświetlane RGB i napisać do tego program sterujący wszystkim, a dodatkowo może nawet odczytujący temperatury i na pewno nie będzie to kwota 1200 zł a znacznie mniejsza i to o wiele mniejsza. A czy to trudne? Pewnie jak ktoś umiałby coś takiego poskładać i napisać program to raczej nie. Jednak o ile paski LED-owe czy wentylatory podświetlane można zrobić amatorsko z douczeniem się na szybko w internecie, to napisać program trzeba już wiedzieć jak. Oczywiście można wykorzystać kolegę programistę zawsze.

DIY zawsze ma plus niskiej ceny w porównaniu do podobnych gotowych produktów,bo tu odejmujemy część wartości produktu, która jest płaceniem za logo firmy i inne pierdoły.A Corsair się ceni, choć jakby nie patrzeć 1200 zł jest to kwota do przeżycia, jeśli komuś na prawdę zależy, na pewno nie zbankrutujemy przez to.





Reply to this topic



  



Also tagged with one or more of these keywords: rgb, obudowa, chłodzenie AiO

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL