Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Raijintek Leto Pro RGB

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 MisiekPL

MisiekPL

Advanced Member

• Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 05:14

Witam.
Poszukuję chłodzenia wymienionego wyżej w temacie.
Skąd można byłoby je nabyć (poza morele.net które nie wie czy będzie je jeszcze mieć w sprzedaży) i jakie są opinie na jego temat?
Ewentualnie jakie inne chłodzenie polecacie ?

#2 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 6235 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 05:22

jakie opinie ... między ferą a spartanem wydajność tyle że ładniejsze ... montaż pod am4 debilny bo obrócony o 90 stopni wentylatorem od karty graficznej .

Chcesz designerskie to wygrywa raczej , chyba że gdzieś jest promo na arctica 33 eSport One w interesującym cię kolorze . Jak nie to masa alternatyw choć nie takich ledowych xD

POTRZEBUJESZ POMOCY ? PISZ PW , Nie odpowiadam na spam

CPU: Intel I5 4670k Cooler: Scythe Mugen 5 PCGH  MOBO: Asrock Fatal1ty B85 Killer  GPU: XFX RX470 RS RAM: Goodram Play 8GB 1600mhz cl11+ HyperXfury 2x4gb 1866mhz  SSD : Samsung 850EVO 250gb HDD: Seagate 1Tb {st1000dm003} HDDv2 Seagate 250gb {st3250310AS} PSU: Seasonic Focus Plus 550w CASE: Corsair 200R

#3 Mis456

Mis456

Advanced Member

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 07:32

W jego cenie znajdziesz Scythe Kotetsu Mark II, który będzie lepszym wyborem ale bez LEDów

#4 MisiekPL

MisiekPL

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 07 kwiecień 2018 - 08:43

Rozumiem. A co sądzicie o tym:

http://www.morele.ne...0pc-r1-1685498/

Ogólnie poszukuję czegoś co mogło by utrzymać temp. na 8600k.
I czy chłodzenie wodne które znalazłem jest już wypełnione cieczą czy też muszę dołożyć "grosza" do tego interesu ?

#5 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 6235 postów

Napisano 07 kwiecień 2018 - 08:59

chcesz utrzymać temp na 8600k ... po 1 skalp - taka dobra rada na przyszłość . A potem mugen 5 i lecisz z OC .

AiO się nie tyka ... pisze o tym już któryś raz - czemu tak trudno załapać ?

1.to podstawa- dla tych co uważali na fizycę - woda ma dużo wyższą pojemność cieplną i przez to wolniej się nagrzewa i dużo wolniej chłodzi ... z tego powodu standardowe procedury testowe z nagrzewaniem 15 do góra 30 minut nie sprawdza się w wypadku AiO o chłodnicach większych niż 120mm i zawyża ich wydajność , bo temperatury jeszcze by wzrosła . Z tego właśnie powodu znaczna większość testów to głupoty na które nawet nie powinniśmy zwracać uwagi a te chłodzenia wcale nie są aż tak wydajne jak się mówi . Z tego samego powodu po dłuższym obciążeniu posiadacz może się ździwić mając na przykład 50 stopni na pulpicie :P
2.Gwarancja takich chłodzeń obejmuje CHŁODZENIE , nie uszkodzenia sprzętu w razie awarii np rozszczelnienia pompy lub węża .
3.AiO przez brak przepływu powietrza w okolicach procesora powoduje znacznie mocniejsze nagrzewanie się zwłaszczaVRM {sekcji zasilania} ,pamięci ram w mniejszym stopniu i ewentualnie dysku m.2 jeżeli mamy nad portami PCI jak np w msi x370 sli plus .
4.ŻADNE AIO nie będzie bezgłośne , dźwięk pompki jest nie do uniknięcia , kwestia tylko jak bardzo będzie nam przeszkadzał ten charakterystyczny dźwięk.
5.Dla zachowania wydajności konieczność stosowania wentylatorów o wysokim ciśnieniem statycznym na dość wysokich obrotach .
6.Zamontowanie takiego chłodzenia na przodzie wprowadza spore ilości dodatkowego ciepła do środka obudowy i podgrzewa również kartę graficzną
7.Istnieje dość spore ryzyko zapowietrzenia się układu co powoduje większą głośność - charakterystyczne bulgotanie , i skraca żywotność chłodzenia .
8.Odparowywanie cieczy pomimo zamkniętego układu , a po odparowaniu zbyt dużej ilości jeżeli nie dolejemy{co nie wiele AiO umożliwia} to zatrzemy pompę .
Podsumowując : Chłodzenia te nie są warte swojej ceny , są ryzykowne i mogą spowodować sporo problemów , schłodzić samo CPU ale kosztem reszty zestawu oraz nie nadają się dla wymagających ciszy . Główną ich zaletą jest łatwiejszy montaż i design , mimo to nie polecam stosować tego typu chłodzeń w domowych PC . Nadają się raczej do PC pokazowych lub dla testerów sprzętu gdzie często zmieniany jest procesor / platforma .

Przykłądy "konkretnie" wadliwych AiO :
-DeepCool MaelStrom 240T- zaciera się pompa
-Be Quiet SilentLoop - cała seria - pernamentnie się zapowietrzają i trzeba często zmieniać płyn bo inaczej szybko je zajedziemy , oraz nie może pracować na innych niż maxymalne obroty pompy - trzeba koniecznie podłączać pod 12V - najlepiej na sztywno z zasilacza . 
-Rajintek Tritton - cała seria- pęka blokopompka , najczęściej po 150 godzinach pracy .
-Corsair H110i GT - pod wpływem ujemnej temperatury pękały uszczelki bloku i dochodziło do wycieku . Wystarczyło że chłodzenie przeleżało kilka dni na magazynie .
-EKWB Predator - cała seria - plaga wycieków i padających nawet po miesiącu pomp .

CPU: Intel I5 4670k Cooler: Scythe Mugen 5 PCGH  MOBO: Asrock Fatal1ty B85 Killer  GPU: XFX RX470 RS RAM: Goodram Play 8GB 1600mhz cl11+ HyperXfury 2x4gb 1866mhz  SSD : Samsung 850EVO 250gb HDD: Seagate 1Tb {st1000dm003} HDDv2 Seagate 250gb {st3250310AS} PSU: Seasonic Focus Plus 550w CASE: Corsair 200R

#6 MisiekPL

MisiekPL

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 08:55

Vev bez urazy ale na co mi te wszystkie info z którego i tak większości nie kumam i nie zamierzam robić, np. Skalpowac (zbyt ryzykowne by robić to samemu a tym bardziej dac komuś by zrobił to za ciebie). Zadałem proste pytanie na które tak naprawdę nie otrzymałem prostej odpowiedzi tylko jakiś artykuł niczym z czasopisma.
Dzięki ale nie musiałeś się tak rozpisywać...
Tak poza tym z twojej wypowiedzi można wywnioskować tylko jedno - po co wgl produkuja te chłodzenia wodne skoro i tak większości są one wadliwe...
Nie ukrywam. Też się obawiam niektórych z przykrych rzeczy jakie mogą mnie spotkać z tym.
Z mojego doświadczenia wiem że takie rzeczy jak skalpowanie, osiąganie jak najniższych temp itp są mi po prostu zbędne. Nie jestem na tyle maniakalny by katować swoj sprzęt 24/7.
Obecnie korzystając ze swojego zestawu który jest niemal stockowy i część podzespołów znajduje sie na tzw czarnej liscie korzystam już 7 lat, to jestem zadowolony.
A dlaczego pytam właśnie o chlodzenie. Zamierzam zmienić sprzęt na coś przyszlosciowego co znów posłuży mi przez kolejne lata. Trzeba iść z duchem czasu.

#7 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 6235 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 09:23

Wyjaśniłem dlaczego Aio nie brać a tobie jeszcze źle ? Te chłodzenia też mają swoje zastosowania ale przez to że wielu podoba się ich design to są nadużywane i trafiają do osób do których nigdy nie powinny . Nie jesteś maniakiem i nie chcesz skalpować to się na Intelu przejedziesz tak jak ja prędzej czy później . Trzeba było brać coś lutowanego jak się boisz . Vbt ci oskalpuje i da jeszcze na to gwarancję ale bierze znacznie więcej niż inni . Mi skalpować patrykIT. NIE namawiałem nigdzie byś sam to robił . Bez skalpowania chłodzenie będzie się zwyczajnie nudzić , bo przewodnictwo cieplne tego gówna co Intel ładuje pod ihs jest za małe i bardzo łatwo o sytuację gdzie masz wysokie temperatury i zimne chłodzenie .
Ja cię właśnie nie rozumiem . Narpierw piszesz że boisz się skalpować i chcesz coś co posłuży lata a bierzesz glutka - to jest strzał w kolano , skoro wiedziałeś że tak będzie to po co ci to było ? Nie ma na rynku procesorów z lutowanym ihs ? Są , ryzeny + x99 i byś miał jeszcze rozwój na lata w wypadku am4 ...
Otrzymałeś odpowiedz ale nie chcesz jej przyjąć do wiadomości . Z tekstu wywnioskować można bez problemu jaka jest sytuacja ... Może wreszcie zalapiesz jak na spokojnie to przeczytasz jeszcze raz + to co napisałem teraz .

#8 MisiekPL

MisiekPL

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 12:05

Każdy bierze to na co go stać i co mu się podoba. Nie muszę czytać ponownie Twojej wypowiedzi by stwierdzić że źle skumałem. Masz chęć, to skalpuj. Ja tego robił nie będę. Jestem zadowolny z tego co dostaje stockowo bez żadnych większych ingerencji z mojej strony. Nigdy nie przejechałem się na intelu natomiast z amd było wręcz odwrotnie...

#9 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 6235 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 12:26

@MisiekPL To teraz będzie pierwszy raz :P

Jak nie chcesz pozwolić sobie pomóc to nie, nic na siłe ... chłodzenie już ci poleciłem porządne - Mugen 5 ... ale bez skalpu i tak jego pełnej wydajności w życiu nie zobaczysz bo wada fabryczna proca ci na to nie pozwoli .

Bierze się to co pasuje do twoich potrzeb ... nie chcesz skalpować , i chcesz na lata - glut do tego nie pasuje - więc zawiedziesz się niemal na pewno i to tylko kwestia czasu .

ja przejechałem się zarówno na amd jak i na intelu i mam już wywalone , podstawa to dobrać pod swoje potrzeby - nie ma co się napalać na firmę bo obie robią w ciula . Choć w ostatnim czasie intel bardziej ... ale pewnie za jakiś czas będzie zamiana ról .

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 08 kwiecień 2018 - 12:25

#10 Nehero

Nehero

Forumowicz

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 02:25

Tak poza tym z twojej wypowiedzi można wywnioskować tylko jedno - po co wgl produkuja te chłodzenia wodne skoro i tak większości są one wadliwe...

po to aby zarobić, po co Chiny produkują wiertarki wkrętarki inny tego typu sprzęt, który po włączeniu od razu się zaczyna palić i jest do wywalenia? Po to, że kupi to nieświadomy człowiek i na nim zarobią, tu jest podobnie.

Z tego co zauważyłem przy LC jest o tyle prościej, że większość możesz rozkręcić i oczyścić, a tutaj? Wszystko jest scalone ze sobą, rozebrać się da, pytanie czy da się złożyć? Tak jak patrzyłem to na wielu innych forach mają takie samo zdanie co _VeV_, popatrz, popytaj i to samo Ci powiedzą.

Już lepiej składać LC, przynajmniej będziesz miał wybór w lepszych częściach, które będą sprawiały mniej problemu.

Ale nie znam się na LC, jest to poniekąd moje gdybanie, choć też jak spojrzysz na LC to dostajesz je w częściach, więc normalnym jest, że masz większą ingerencję w to, co się będzie znajdowało w tym zestawie, jakie rurki, złączki, pompy, rezerwuar, a kończąc na samym płynie, który jak czytałem nie każdy jest dobry i są też te, które tworzą gluty zapychając wszystko.

Obejrzyj film Liptona na temat podkręcania i7-8700K i ich temperatur, to jest nowy film, niedawno wrzucony. Wniosek jaki podał jest taki, że są różne wersje, jedne grzeją się bardziej, jedne mniej, a różnice potrafią sięgać nawet 12 stopni jak wyszło mu w teście. Kolejny wniosek to, że nawet po OC nie musi być skalp, lecz trzeba pamiętać, że było to na nowym procesorze, trzeba pamiętać, że glut wyschnie jak każdy inny, tak jak glut między IHS a chłodzeniem CPU.

A gdzie delidować? VBT PC Coffee za 150 zł z gwarancją na 1 rok, a ryzyko? no hmmmm zawsze jest ryzyko? Jeśli robi to ktoś doświadczony to jest niskie, poza tym VBT PC widziałem, że już wiele procesorów skalpował, czy po w oddzielnych odcinkach, czy budując zestawy dla widzów.

Ale to Twoja decyzja, nikt Cie nie zmusi, ale lepiej skalpować, szczególnie jak podkręcasz.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL