Jump to content

  •         

Photo

i5 4690k + maximus VII ranger - warto?


14 replies to this topic

#1 mari100

mari100

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 posts

Posted 02 April 2018 - 03:35 PM

Witam,

Mam możliwość zakupu procesora i5-4690k + płyty głównej Asus Maximus VII Ranger za 800zł, warto ?

"Oferuję do sprzedaży płytę głowną ASUS MAXIMUS VII RANGER wraz z procesorem Intel I5 4690K, a więc z odblokowanym mnożnikiem. Procesor jest po tzw. skalpowaniu, ma wymieniony oryginalny TIM między rdzeniem a IHSem. Obecnie jest tam Coollaboratory liquid ultra (płynny metal)."

Także procesor jest oskalpowany, nie przyklejony IHS więc gościu sprzedaje razem, żeby już nie wyciągać procesora. Nie wiem czy warto za tą cenę wziąć ten zestaw ? :)



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 02 April 2018 - 03:47 PM

proc był oskalpowany , płytka super ... może i warto się skusić ... 800zł to poniżej wartości rynkowej 


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Finarfin

Finarfin

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 183 posts

Posted 02 April 2018 - 06:05 PM

Dalej mam i5-4690k... gdy potrzeba mogę podkręcić do 4500mhz, ale póki co nie było takie potrzeby. Procesor świetny, jak dla mnie bomba oferta.



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 02 April 2018 - 06:14 PM

ja mam 4670k i jakby był oskalpowany od razu to może i by mi tak nie zalazł za skórę ... a tak to nie jest dobrze .Choć sztuka fajna , ale ciężko już wykorzystać jej potencjał . 


Edited by _VeV_, 02 April 2018 - 06:15 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 mari100

mari100

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 45 posts

Posted 03 April 2018 - 01:42 PM

Hey,
Podesłał mi gość zdjęcie tego procesora: http://wrzucacz.pl/d...d/9571522759265
Wszystko jest chyba okey ? Nie wyciągany z płyty, bo oskalpowany i nie przyklejony ten IHS



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 03 April 2018 - 01:52 PM

jest krzywo lekko ten IHS , ale to nie ma znaczenia skoro nie jest przyklejony ... tylko uważać by nie ukruszyć rdzenia :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 mari100

mari100

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 45 posts

Posted 03 April 2018 - 02:10 PM

jest krzywo lekko ten IHS , ale to nie ma znaczenia skoro nie jest przyklejony ... tylko uważać by nie ukruszyć rdzenia :]

Da się w jakiś sposób ukruszyć rdzeń w takim wypadku ? ;)



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 03 April 2018 - 02:31 PM

jak odbezpieczysz socket i spróbujesz wyjąć za ihs który nie jest przyklejony to jest to możliwe xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 posts

Posted 03 April 2018 - 02:35 PM

jak odbezpieczysz socket i spróbujesz wyjąć za ihs który nie jest przyklejony to jest to możliwe xD .

Why? :o Bo nie mogę sobie tego wyobrazić

#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 03 April 2018 - 03:13 PM

wystarczy że próbując wyciągać proca pociągniesz za nieprzyklejony IHS , uderzyw rdzeń i może być różnie ... dlatego pamiętaj żeby wyciągać proc trzymając PCB ... wtedy nic nie uszkodzisz , a IHS może być krzywo troszkę , byle by się nie ruszał , ale to o ile w miarę poprawnie go umieścimy to nie problem - będzie go trzymać zapinka socketu za te "skrzydełka" po bokach IHS . 


http://i68.tinypic.com/2ql62z9.png

na fioletowo zaznaczyłem rdzeń , ciągnąc tak jak wskazują czerwone linie czyli za IHS jak sam widzisz możesz zderzyć się z rdzeniem . ciągnąc zgodnie z żółtymi liniami czyli wyjmując za PCB jesteś bezpieczny .

Najlepiej wogóle nie przesuwać IHS po procu tylko poprostu podnieść go do góry przed wyciąganiem proca z socketu itd .


Edited by _VeV_, 03 April 2018 - 03:05 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#11 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 posts

Posted 03 April 2018 - 03:22 PM

A no teraz to widzę, choć sam rdzeń nie jest jakoś przesadnie kruchy, ale wiadomo młotkiem walić nie wartoxD



#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 03 April 2018 - 04:23 PM

@Nehero ja miałem athlona XP 1700+ - to była ta seria co nie dawali tam IHS , i jakoś nie ukruszyłem ... choć wielu ukruszyło . Uważaj to nic stać się nie powinno . Napewno nie przewoź kompa z nieprzyklejonym IHS , chyba że zdejmiesz ihs i chłodzenie na czas transportu . Generalnie poprostu uważaj . I nie licz że starczy ci to na kolejne pare lat bo 4 rdzenie już teraz powoli umierają w grach ... mam 4670k to dokładnie wiem jaką wydajność to oferuje , ale 800zł dobra cena . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 posts

Posted 03 April 2018 - 05:06 PM

Przy płytach głównych od laptopów jak pracuje to tam rdzeń jest cały czas odsłonięty i jedyne co to wybuchł tylko procesor nic więcej, no i dziś pożar od baterii :D, więc baterie niebezpieczne są :D

 

Tak na prawdę wydaje mi się, że gdyby pozbyć się IHS ze wszystkich Coffee i stworzyć fajne chłodzenie, to Coffee byłby normalnym procesorem, po prostu raz na jakiś czas sami byśmy zdejmowali i zmieniali pastę jak to robimy przy chłodzeniu i IHS, tylko bezpośrednio rdzeń chłodzić, bez żadnych przejściówek, klejenia i innych dupereli. Bo w sumie cały problem jest taki, że zanim to ciepło dotrze do IHS a potem do radiatora to chwila mija i ma większą drogę do przebycia to ciepło.

Wtedy by nie było płaczu na żadne z tych procesorów, a przynajmniej nie taki jak jest teraz, a szkoda bo pod względem wydajności te procesory są super i to nie ulega wątpliwości.

 

A 4 rdzenie wiadomo powoli odchodzą, choć jeśli komuś nie zależy na ultra wydajnościto jak najbardziej używane mogą być i będą jeszcze trochę.

Bo na 4 rdzeniach nadal pogramy, jedynie z mniejszą wydajnością.


Edited by Nehero, 03 April 2018 - 05:07 PM.


#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 03 April 2018 - 05:23 PM

tak , ale rdzeń kaby / coffe jest taki mały ze bez IHS to tylko chłodzenie wodą wchodzi w grę ... tu jest właśnie problem ... IHS musi być by rozbić ciepło na większą powierzchnię . 


Edited by _VeV_, 03 April 2018 - 05:24 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#15 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 posts

Posted 03 April 2018 - 06:09 PM

Wielkość punkt styku jest takim samym problemem w przypadku IHS, czyli radiator z małym punktem styku, bo inny i tak nie ma sensu ale rozchodzący się zaraz w większą powierzchnię jako brył skąd wiatraki by chłodziły, przy dobrym ciekłym metalu, oraz radiatorze z dobrze przewodzącego metalu, uzyskalibyśmy lepsze efekty, lub chłodzenie wodne, tak czy siak efekt byłby lepszy lub taki sam jak od razu po skalpie tylko mielibyśmy bezpośredni dostęp do rdzenia bez ponownego sklejania i rozklejani, czyli dalsze wymiany sami możemy robić, a powinien być lepszy z racji, że wszystko by szło od razu na radiator omijając pastę pomiędzy rdzeniem i IHS i samym IHS.





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL