Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 2900 zł przeznaczony do gier, pracy


82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 30 marca 2018 - 12:35

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 2900 zł

*Wymagania oraz zastosowanie - Gry, praca

*Natywna rozdzielczość monitora - 1x 1440x900, 1x 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje CPU, GPU, MOBO, Obudowa, HDD, SSD, PSU, RAM

*Czy planujesz podkręcanie? - Możliwe.

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Nie posiadam.

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n.../info/06fbe070/



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 marca 2018 - 01:26

nie radzę czegoś takiego . zejdź do 1050 bez TI , zauważalnie tańsza a niewiele słabsza . i ryzen 1600 + 1 kość 8gb pod łatwiejszą rozbudowę . 


jeszcze wadliwe LPX od corsair ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 30 marca 2018 - 02:29

Dlaczego ramy wadliwe? Chyba tylko pod ryzena ;) 1050ti kupuję za jakiś czas, na razie będę na integrze od intela. Dlaczego jedna kość? Wystarczy włączyć pierwszy lepszy benchmark na youtube żeby zobaczyć różnicę pomiędzy dual channel a single. Gdy wybiorę ryzena wtedy przekroczę budżet o jakieś 300 zł, zakładając, że biorę 1050ti i ramy w dualu.



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 marca 2018 - 02:42

Dlaczego ? bo nie trzymają parametrów ... odkąd wyszła we wrześniu tamtego roku nowa rewizja tych LPX to 3000mhz od strzała jest na nich cudem ...

Dlatego 1 kość , że i tak przy 1050ti i tak nic nie da dual a ryzen ma problemy na 4 kościach z wysokim taktowaniem ram + jednocześnie jest na to mocno wrażliwy , lepiej teraz 1 i przejść na 2 kości i mieć wzrost zarówno z ilości pamięci jak i duala niż 2x4 teraz - 2x4 potem i miec problem z 4 kośćmi bo 2666 góra wtedy pójdzie i zamiast zyskiwać z duala to przez prędkość tracić :P Dual pomoże ci dopiero gdy to proc będzie limiterem a nie grafika czyli w 1080p od 1070TI w górę {zakładając maxymalne wykorzystanie grafiki a nie zaniżanie ustawień i np granie na średnich} 

weź sobie 1050 bez TI , różnica 10-15% a 300zł do tyłu ... 1 kość ram też będzie nieco tańsza ... także wcale nie dołożysz znowu tyle jak pomyślisz logicznie .


https://www.morele.n.../info/e5d7252d/ - albo w sumie nawet nie , ryzen + 1050ti wejdzie w 3000zł , napiszesz do działu handlowego morele i przy farcie może opuszczą do 2900 ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 30 marca 2018 - 02:43

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Mis456

Mis456

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 31 marca 2018 - 08:52

W zestawie wyżej może zastanowić się nad alternatywną budą - SPC RG4TF także jest bardzo dobrym wyborem w tej cenie



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 marca 2018 - 09:47

@Mis456 zgadza się , rg4 to OK buda , jeszcze jest oberon pro od modecooma . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 31 marca 2018 - 10:51

Śmiech na sali co tutaj wypisujecie, czysty fanboizm. Brać teraz GPU 2GB VRAM to głupota, nie wspominając już o single channel > dual channel, bo będzie "pod lepszą rozbudowę". Wszystkim co szukają tutaj pomocy polecam wybrać inne forum. Pewnie i tak zaraz ten post zniknie, ale co mi tam :)



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 marca 2018 - 11:07

@Zawik dual nic nie pomoże jeżeli to nie proc będzie ograniczeniem , co w tym takie trudne do zrozumienia ? 

masz rację , lepiej wziąć GPU z większym Vram , ale rynek oszalał - 800zł za 1050ti ? Na szczeście to powoli opada . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 01:00

@Zawik Pamiętaj, że nie dysponujesz budżetem pozwalającym Ci wybrzydzać, a 2900 jest to jednak skromny budżet, jeśli myślimy składać komputer z nowych części.
Poza tym @_VeV_ złożył Ci zestaw z 1050Ti i 1x8GB, za jakiś czas dołożysz 2 kość. Uwierz mi lepiej mieć 1x8GB i móc dołożyć kolejne 8GB niż mieć 2x4GB i się zablokować.

Gdyby chcieć na siłę iść w Intela to minimalny sensowny wybór to i5-8600K, niżej bym nie schodził, i5-8400- bubel bez możliwości podkręcania, i3-8100- 4 rdzenie czyli też bezsens na obecne czasy, 6 rdzeni i 16GB to optymalna konfiguracja. 8GB RAM to minimum ale dołożyć do 16GB trzeba.
Jak zobaczysz to i7-8700K dostając 2 rdzenie pokazał i7-7700K, gdzie jego miejsce, czyli w domu starców. Na obecną chwilę i7-8700k deklasuje i7-7700K i zostawia go daleko w tyle a dostał tak na prawdę tylko 2 dodatkowe rdzenie.

Do tego mając i3-8100 i chcąc w przyszlości mieć wydajniejszą kartę, nie wykorzystasz jej potencjału, a pamiętaj, że 1050 Ti to karta na chwilę, więc za jakiś czas aby utrzymać te średnie fps jak wyjdą bardziej wymagające gry trzeba będzie ją zmienić tylko, że przy i3-8100 nie masz pola manewru.
Już nie wspominam o obecnych grach z kiepską optymalizacją gdzie modliłbym się, aby nawet taka 1050Ti wystarczyła.ł
Gdybym miał osobiście na to patrzeć to nawet 4GB VRAM-u jest mało czasami, a są gry które spokojnie wyciągają więcej niż 6GB VRAM, czyli dopiero 1070 jest kartą, która ma wystarczającą ilość VRAM-u, gdzie na pewno nie zostaniemy za szybko ograniczeni.

Bierz r5-1600 i gtx 1050Ti oraz 1x8GB, a potem dołożysz drugą kość i będziesz miał dual-channel.


Do tego dual najwięcej daje przy APU, gdzie wzrost wydajności względem single channel jest kosmiczny.

Śmiech na sali co tutaj wypisujecie, czysty fanboizm. Brać teraz GPU 2GB VRAM to głupota, nie wspominając już o single channel > dual channel, bo będzie "pod lepszą rozbudowę". Wszystkim co szukają tutaj pomocy polecam wybrać inne forum. Pewnie i tak zaraz ten post zniknie, ale co mi tam :)

To nie jest benchmark.pl gdzie za taki komentarz poszedłby bez ostrzeżenia ban, a uwierz mi z takimi jak Ty, piszącymi takie komentarze jak ten zacytowany, to tam się nie patyczkują, ban leci bez ostrzeżenia.

Użytkownik Nehero edytował ten post 01 kwietnia 2018 - 01:07


#10 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 09:25

Uwierz mi lepiej mieć 1x8GB i móc dołożyć kolejne 8GB niż mieć 2x4GB i się zablokować.

Przecież jak kupię 2x4 gb to zostają mi jeszcze dwa sloty, także mogę kupić znowu potem 2x4 gb :) Warto dodać, że dual będzie lepszy pod integrę, na przeczekanie. Może się jeszcze przekonam i kupię jedną kość, ale muszę mieć jakieś sensowne argumenty.

 

i5-8400- bubel bez możliwości podkręcania, i3-8100- 4 rdzenie czyli też bezsens na obecne czasy

Nawet nie skomentuję.

 

Do tego mając i3-8100 i chcąc w przyszlości mieć wydajniejszą kartę, nie wykorzystasz jej potencjału

Ten procek jest polecany w praktycznie każdym zestawie, nawet do 3500 zł. Gdybym miał możliwość pomiędzy 5 1600 a i3 8100 to wybrałbym ryzena, tylko że wtedy nie zmieszczę się w budżecie (pomijając zestaw który mi nadesłaliście). Poza tym zdecyduję się chyba na 1060 3 gb, w końcu i tak gpu kupuję później. Podany zestaw przez @_VeV_ jest dobry, ale zależy dla kogo. Osobiście nie jestem przekonany co do single channel, ale obudowę zmieniłbym na RG4T, zasilacz na 400W bo i tak będzie zapas, SSD na ADATA 920 (nie wiem co to za SSD który podał, a opinii jest mało o nim) Wszystko według własnych preferencji.

 

Bierz r5-1600 i gtx 1050Ti oraz 1x8GB, a potem dołożysz drugą kość i będziesz miał dual-channel.

Może bym wziął jakbym kupił wszystko od razu, a tak to gpu i hdd kupuję później.

 

To nie jest benchmark.pl gdzie za taki komentarz poszedłby bez ostrzeżenia ban, a uwierz mi z takimi jak Ty, piszącymi takie komentarze jak ten zacytowany, to tam się nie patyczkują, ban leci bez ostrzeżenia. 

Widzisz, tam reprezentują przynajmniej jakiś poziom, a nie tylko tak jak tutaj polecają ryzena "bo jest na przyszłościowej platformie am4 i jest na lata" i "intel to bubel". Dlatego byłem też przygotowany z góry na bana. Myślałem że coś się zmieniło, Wasz fanboizm trochę się ograniczył, jednak nieco się myliłem. Ban leci bez ostrzeżenia czemu myślisz? Bo tam jest nowy wpis co kilkanaście minut, a u Was parę wpisów na dzień. Gdybyście mieli choć trochę bardziej porównywalny ruch to wystawialibyście bany od razu, uwierzcie mi. Ale nie macie, i zastanówcie się co jest tego przyczyną.
Mój post wyżej nie dotyczy tego wpisu w którym aktualnie piszemy, a wszystkich innych. Całokształt forum jest słaby i pewnie to widzicie, choć nie wiem, bo jesteście ciągle zapatrzeni w waszego Ryzena. Wczoraj blacku miał streama i co nieco o was poopowiadał. W sumie jak widać mówił prawdę ;)
Kłócić się dalej nie chcę, bo jak widzę to nie ma sensu. :P

Z mojej strony to tyle, może wybiorę single channel, ale jeszcze dla upewnienia popytam paru ludzi. Poczekam jeszcze na tańsze płyty pod coffee lake i wtedy kupię b360.



#11 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 10:27

@Zawik Rób jak chcesz ale i3-8100 bardzo szybko Cie ograniczy, popatrz na testy i wykorzystanie tego CPU bardzo szybko wchodzi na 80% przy 1060 3GB czyli zbyt dużego pola do popisu nie ma.
Nie napisałem, że Intel to bubel, więc czytaj dokładniej napisałem, że gdybym miał brać Coffee Lake to brałbym minimum i5-8600K czyli coś co mnie nie będzie ograniczało za bardzo oraz AsRock Z370 Pro 4 plis skalp, nie chcesz Ryzena okej zaraz Ci przygotujemy ofertę pod Coffee Lake jak sobie życzysz, nic na siłę, tylko co wolisz i3-8100 i3-8350K, i5-8400 czy i5-8600K????
Bez karty graficznej zmieścisz się nawet z i7-8700.
A po co nam ruch? Można w spokoju podyskutować.


Edit: prosze Twój Coffee Lake jak sobie życzyłeś http://www.morele.ne.../info/7fdb23a8/
Potem dokładasz dysk SSD GoodRam Iridium Pro ile tam chcesz GB, drugą taka samą kość RAM 8GB, i kartę graficzną, wybór masz od 1050Ti do 1080Ti, bo ten procesor starczy do każdej, choć do FullHD przystopowałbym przy 1070Ti.

Użytkownik Nehero edytował ten post 01 kwietnia 2018 - 10:51


#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 11:22

pro 4 + OC to długo ta sekcja nie wytrzyma , msi tomahawk to najtańsza cokolwiek warta z370 ...


@Zawik jest jeszcze na czym oszczędzać , więc ryzen 1600 wejdzie w 3000zł . 

zasilacz można XFX TS 450w za 157zł i już 100zł znajdujemy , rg4 skoro tak ci pasi ten chińczyk , płyta ab350m pro 4 tańsza o 50zł a tylko przechodzisz na mATX i tracisz 1 USBalbo nawet za 199 wyglądająca jak wyglądająca bo to PCB z a320, ab350m bez dopisków - sekcja ta sama co wwyższych modelach więc przy oc różnic zero ale wyposażenie biedniejsze i 2 sloty ram .


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 11:23

@Zawik Rób jak chcesz ale i3-8100 bardzo szybko Cie ograniczy, popatrz na testy i wykorzystanie tego CPU bardzo szybko wchodzi na 80% przy 1060 3GB czyli zbyt dużego pola do popisu nie ma.
Nie napisałem, że Intel to bubel, więc czytaj dokładniej napisałem, że gdybym miał brać Coffee Lake to brałbym minimum i5-8600K czyli coś co mnie nie będzie ograniczało za bardzo oraz AsRock Z370 Pro 4 plis skalp, nie chcesz Ryzena okej zaraz Ci przygotujemy ofertę pod Coffee Lake jak sobie życzysz, nic na siłę, tylko co wolisz i3-8100 i3-8350K, i5-8400 czy i5-8600K????
Bez karty graficznej zmieścisz się nawet z i7-8700.
A po co nam ruch? Można w spokoju podyskutować.


Edit: prosze Twój Coffee Lake jak sobie życzyłeś http://www.morele.ne.../info/7fdb23a8/
Potem dokładasz dysk SSD GoodRam Iridium Pro ile tam chcesz GB, drugą taka samą kość RAM 8GB, i kartę graficzną, wybór masz od 1050Ti do 1080Ti, bo ten procesor starczy do każdej, choć do FullHD przystopowałbym przy 1070Ti.

Składam komputer za max. 3000 zł. Chyba źle zrozumiałeś, bo w tych 3k musi się zmieścić gpu, ssd i hdd. Dlatego na początku nadesłałem zestaw do oceny :) 8700 wsadzę jak będę upgrade robił, z i3 8100.



#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 11:25

1 kość ram z prostego powodu ... ryzen przy 4 slotach powyżej 2666 bardzo ciężko uzyskuje a rozsądna rozbudowa biorąc teraz 2x4 to potem kolejne 2x4 i mamy już 4 kości ... lepiej mieć 1x8 i dokladając kolejną zyskać oprócz ilości duala niż stracić przez prędkości bo ryzen jednak jest czuły na szybkość ram i te 2666 to minimum do niego .Poza tym 1x8 jest taniej niż 2x4 więc kolejna oszczędność . 


http://www.morele.ne.../info/deddb284/ - także gdzie się nie da ? 3150 , pewnie jeszcze uda mi się coś zejść a jeszcze zawsze można pisać do działu handlowego o rabat to z 50zł może chociaż dostaniesz ...

Można ram 2666 - koło 20zł oszczędności i podkręcić na 2933/3066 bo zwykle się udaje ... obudowę też można szukać inną tańszą np modecoom oberon - też fabryka SAMA czyli SPC . Tą ab350m bez pro można wziąć godząc się z jej gorszym wyposażeniem i już jest 3000 . W sumie może GPU też uda się gdzieś taniej upolowac i kupić w innym sklepie


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 01 kwietnia 2018 - 11:29

jlzqhakr0o4c.jpg


#15 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 11:46

Składam komputer za max. 3000 zł. Chyba źle zrozumiałeś, bo w tych 3k musi się zmieścić gpu, ssd i hdd. Dlatego na początku nadesłałem zestaw do oceny :) 8700 wsadzę jak będę upgrade robił, z i3 8100.

A okej bo potem przeczytałem, że gpu później i zrozumiałem, że 3k bez gpu ale okej.

Porównanie i3-8100 do Ryzena R5 1600 abstrahując od tego co jest bublem a co nie, wygląda tak oba procesory mniej więcej mają taką samą wydajność, w niwktórych grach będzie to przewaga i3-8100, lecz wykorzystanie procesora i3-8100 oscyluje zwykle w granicach 60-80% przy GTX 1060 3GB, r5 1600 nie przekracza 50% trzyma się 30%-50%, wniosek? Do I3-8100 nie włożysz wydajnej karty i będzie trzeba zmieniać procesor, przy r5 1600 spokojnie można celować do gtx 1080 i monitora 2560x1440 bez zmiany procesora, taka jest różnica. Chyba że celujesz w matrycę z odświeżaniem 144HZ to wtedy ten Ryzen będzie złym pomysłem, lecz przy matrycy 60-100Hz Ryzen wystarczy.

Lecz decyzja należy do Cb, chcesz i3-8100 to go weźmiesz, ja swoje stanowisko przedstawiłem i dla mnie schodzenie poniżej i5-8600K to bez sens, ale to Twoje pieniądze i Ty podejmujesz decyzje.

#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 12:07

ryzen starczy na pewno na sporo dłużej i będzie znacznie łatwiejszy do rozbudowy , wyżej post pisałem jak to można ogarnąć bo jest jak najbardziej realne w tym budżecie .


jlzqhakr0o4c.jpg


#17 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 02:37

Kolega ogólnie pisze, że gadamy głupoty, więc najlepiej będzie jeśli włączy testy na yt i zobaczyc wykorzystanie w % i3-8100 i wszystko stanie się jasne dlaczego to słaby procesor.

Druga kwestia, za jaki czas chcesz robić modernizację? Bo jeśli za niedługo, to nie opłaca się robić zestawu na przeczekanie.

Trzecia kwestia, można spojrzeć na używane procesory Intela 2 gen, które wydajnością nie ustępuje obecnym jeśli chodzi o tańsze procesory, a pozwalają na więcej z racji możliwości kręcenia, do tego są lutowane i w ogólności tańsze przez co można pozwolić sobie na lepszą grafikę.

#18 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 03:21

Kości biorę dual channel, dlatego że planuję rozbudowę za parę lat. Ryzen 5 1600 odpada, ponieważ nie ma zintegrowanej grafiki. Pisałem wcześniej, że ten SSD również odpada, biorę SP920. Zasilacz jak już to XFX Core Pro, a nie TS.



#19 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 04:17

Na parę lat zestaw i3-8100 + 1050 Ti to na prawdę słaba opcja, biorąc pod uwagę, że jeśli weźmiemy wymagającą grę to już nie jest za ciekawie.

Składając zestaw na lata kupuje się raz a dobrze, albo kupuje się mocny procesor i potem operuje jedynie kartą graficzną.

To co Ty robisz to kupujesz słaby procesor oraz kartę dobrą na ten moment, ale do wymiany za ten powiedzmy rok, ale w tym momencie ogranicza Cie procesor, 

Zobacz to:

Spoiler
pamiętając, że to wszystko dzieje się w 1080p, w bardziej wymagających grach i3-8100 wysiada totalnie już teraz.

 

Chcesz zestaw na parę lat to albo zwiększ budżet i jeśli nie chcesz Ryzena to celuj w i7-8700, albo szukaj w używkach.

za 2900 da się kupić dobry zestaw, ale nie na parę lat z myślą o grach. 

 

Ale rób jak chcesz, kolejny raz powtórzę i3-8100 to nie jest procesor do rozbudowy komputera za parę lat, to jest procesor na teraz.

Pooglądaj testy na yt to zobaczysz jak bardzo ograniczonym procesorem jest i3-8100.

Wystarczy dopłacić 1000 zł i masz procesor, który pozwoli Ci na więcej, pozwoli Ci na więcej i nie będzie przyczyną bottlenecka w grach.

A z zakupem komputera nie ma co się spieszyć.

Kolejny test:

Spoiler
pokazujący dobitnie, że i3-8100 to nie jest procesor na kilka lat, 1070Ti i i3-8100 też wysiada.

Czyli wniosek 1060 to jest max dla tej i3-ki.

 

Przemyśl swój zakup, abyś nie żałował, że nie dopłaciłeś do czegoś lepszego co faktycznie pozwoli Ci kilka lat się cieszyć.


FG42 (01 kwietnia 2018 - 06:55 ):
Wstawiłem filmiki w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 01 kwietnia 2018 - 06:55


#20 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 04:38

Właśnie mój zamysł jest taki, że najpierw kupię i3 8100 + 1050ti/1060 3gb, później i5 8400 bądź od razu i7 8700 i 1070. Nie jestem jakimś zapalonym graczem, szczerze to chcę coś lepszego od mojego aktualnego sprzętu (i3 3110m + hd graphics 4000), gdzie nawet CS GO tnie oraz pulpit czasami z włączoną przeglądarką :P Gierki są sprawą drugorzędną, na pierwszym stawiam komfort pracy. Czyli SSD obowiązkowo + jakiś cichy zasilacz by się przydał. Myślę, że to mi wystarczy na spokojnie. Gry jakie będę grał to fifa 18, cs:go, gta 5. To wszystko z tych nowszych (pomijając cs'a). Resztę będę grał w np. Amnesia The Dark Descent lub jakieś horrory, gry indie. Gry będą pewną formą relaksu po pracy.



#21 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 05:37

Ale ts to następca serii core ....
Takim kombinowaniem wyjdzie ci tylko drożej ostatecznie bo zamiast zestawu gdzie zmienisz przez kolejne 4 lata wyłącznie grafiki wyjdzie ci że zmienisz wszystko .
Za ile masz ten sp920 ? Bo żeby się nie okazało że przepłacisz . Dobry ssd ale jak masz 100 dopłacać to przy 120gb może to zepsuć cała opłacalność jak ten bitwit za 150 to już mlc

jlzqhakr0o4c.jpg


#22 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 06:00

Dopłata 60 zł do adaty. Jednak jest to sprawdzony dysk, nie wiem jaki jest ten BIWIN co podałeś.



#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 06:28

60zł to by było 210zł ... to tyle jeszcze ok , bo to naprawdę dobry dysk. Bitwin to chinol , ale jest na trwałych kościach MLC . a to najważniejsze aktualnie przy tych pojemnościach . bo 128gb z powodu limitiu ilości kości i tak nie będzie demonem , może udawać w benchmarkach przez duży cache ale po jego zapełnieniu i tak wyjdzie ... a taki cache przy tych dyskach to góra 6gb . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#24 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 06:39

Słuchaj @_VeV_ jeśli kolega nie chce Ryzena to raczej go nie przekonamy, a widać, że jest nastawiony na Intela, a AMD chyba nie znosi.

Jeśli na 100% odpada AMD, to wystarczy mu pomóc dobrać dobrze Intela. Niestety nie przekonasz wszystkich do AMD.

 

@Zawik Jeśli AMD odpada w 100% to zastanów się chociaż nad i3-8350K, przy dobrym chłodzeniu i oskalpowaniu i podkręceniu, wyprzedzi i zostawi w tyle i3-8100.

Niestety jak widzisz i3-8100 jest najsłabszym możliwym Intelowskim procesorem z Coffee Lake i to, że go polecają to na pewno nie dla tego, że jest super tylko dlatego, że pasuje cenowo i tyle.

Wystarczy, że będziesz świadomy, iż takiego procesora nie możesz pozostawić samego sobie, bo pasta pod IHS wyschnie i będzie problem, zresztą to dotyczy też i3-8100, lecz w mniejszym stopniu, bo go nie podkręcasz, ale skalp tak czy siak prędzej czy później, będziesz musiał zrobić na każdym Coffee Lake.



#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 06:58

dalej 4 rdzenie ... szkoda nawet się wygłupiać . jak już ma byc intel to 8400 i nie schodzić niżej bo tylko stracimy kasę bo długo nie pochodzi to w grach , mam 4 rdzenie i już widzę co się dzieje w forzie 7 czy bf1 .

najtańsza cokolwiek warta płyta pod coffe to tomahawk z370 od msi ... taniej nic nie polecam . 


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 01 kwietnia 2018 - 06:59

jlzqhakr0o4c.jpg


#26 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 07:04

Dlaczego AMD nie znoszę?:lol: Przecież Wam mówiłem, że 5 1600 nie kupię ze względu na to, że nie posiada zintegrowanego układu graficznego. Obojętne, czy to będzie Ryzen czy Intel, ważne aby było najlepsze w swoim budżecie. Na początku proponowali mi 3 1200, lecz długo nie musiałem szukać żeby stwierdzić, że i3 jest 100x lepsze. 1300x również odpada, pewnie tak samo jak 1400. Gdyby 5 1600 miał igpu, spoko, nie ma problemu. Tylko że ta i3 bije te wszystkie ryzeny na głowę (pomijając 5 1600)



#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 07:07

1300x to to samo co 1200 tylko wyższe takty na start ...

kup że chłopie ryzena i jakąś tanią używaną kartę typu gtx260 na start ... wyjdziesz 100 razy lepiej niż bawić się w i3 i tracąc kasę na robienie platformy 2 raz potem . 


jlzqhakr0o4c.jpg


#28 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 08:18

dalej 4 rdzenie ... szkoda nawet się wygłupiać . jak już ma byc intel to 8400 i nie schodzić niżej bo tylko stracimy kasę bo długo nie pochodzi to w grach , mam 4 rdzenie i już widzę co się dzieje w forzie 7 czy bf1 .

najtańsza cokolwiek warta płyta pod coffe to tomahawk z370 od msi ... taniej nic nie polecam . 

Dobra zapomniałem, że to ma 4 rdzenie, ale i5 8400 znów 4 liter nie urywa, jednak w grach nadal liczy się taktowanie, a ten skurczybyk pod tym względem jest cienki.

 

Dlaczego AMD nie znoszę?:lol: Przecież Wam mówiłem, że 5 1600 nie kupię ze względu na to, że nie posiada zintegrowanego układu graficznego. Obojętne, czy to będzie Ryzen czy Intel, ważne aby było najlepsze w swoim budżecie. Na początku proponowali mi 3 1200, lecz długo nie musiałem szukać żeby stwierdzić, że i3 jest 100x lepsze. 1300x również odpada, pewnie tak samo jak 1400. Gdyby 5 1600 miał igpu, spoko, nie ma problemu. Tylko że ta i3 bije te wszystkie ryzeny na głowę (pomijając 5 1600)

Dobra masz racje, przeoczyłem ten fakt, mój błąd.

Ja bym czekał na Ryzeny Refresh i zobaczył jak w praktyce wyjdzie ich podbicie taktowań i porównanie z Intelem, wtedy może coś zmieni się bardziej na korzyść AMD, a grafikę tak jak pisze @_VeV_ można kupić byle jaką, byle by była, a i tak będzie lepsza od integry. Lecz póki co cierpliwie bym czekał.

Bo tutaj wszystko kręci się w okół taktowań.



#29 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 09:33

Szkoda zachodu... przepraszam, ale wiadomości typu "kup ryzena i tyle" mnie po prostu śmieszą. O ile z Nehero byłem w stanie w miarę "normalną" dyskusję poprowadzić, tak z VeV (a w zasadzie pieterman09) nie. Czysty fanboizm. Przez takich ludzi właśnie każdy ma takie zdanie a nie inne o ryzenie. Dla Ciebie intel to "bubel" i potwierdziłeś swój fanboizm do ryzena na niejednym z forów. PCFormat to tak samo zepsute forum jak to forum, właśnie przez takich ludzie jak ty. Pomijając fakt, że każdy złożony dla Ciebie komputer na platformie opartej o Intela to szajs. Śmiech na sali.



#30 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 10:08

@Zawik słuchaj nikt Ci tu nie każe kupować Ryzena pamiętaj, że ostateczną decyzję Ty podejmujesz.

O ile ja osobiście nie mam nic do Coffee Lake to niestety nie kupiłbym ich z racji tego, że posiadają gluta pod IHS, można się kłócić jak wiele zmienia ta pasta.

Jedno jest pewne, wymaga ingerencji w procesor, czyli zdjęcie IHS i zmiana pasty i nałożenie ponowne IHS, tak poza tym Coffee Lake są super procesorami, wydajne, więc trafiające w gusta większości użytkowników domowych.

AMD a raczej Ryzeny, bo poprzednie generacje AMD to pomyłka, też nie są idealne, co prawda mają lutowany IHS, przez co nie czeka nas skalp, mają dobry stosunek ceny do wydajności, bo w sumie R5 1600 już pozwala grać we wszystko na ultra w maksymalnie rozdzielczości 2560x1440, lecz jeśli ktoś szuka potwora wydajnościowego to Ryzeny zawiodą, a swój głos zabiorą Coffee, które są jedynymi konsumenckimi procesorami zdolnymi wyciągnąć maksimum z kart graficznych.

 

Osobiście staram się nie wtaczać w wojny "gangów", dla mnie zarówno Ryzeny jak i Coffee Lake-i mają swoje zalety i wady, a to co bym wybrał, zależało by od tego czy wystarczy mi wydajność Ryzenów, czy potrzebowałbym największej możliwej wydajności w segmencie konsumenckim.

A krótko wojna się toczy o to, iż fani Coffee powiedzą, że wydajnieszy, a fani Ryzenów, że chłodzniejszy.Każdy z nich będzie miał trochę racji, ale w ogólny rozrachunku zajmą identyczne miejsce w tabeli, bo ostatni głos, to głos kupującego.

Do tego alternatywa dla Coffee Lake to X99,X299,X399(choć ten w grach wymięka, choć przy 4K nie wiele odbiega od Intela), więc jest w czym wybierać, choć X99,X299 to raczej docelowo myślenie o SLI pod gry.

 

Gdybym miał powiedzieć dlaczego wybrałbym Ryzena, a nie Coffee budując tani zestaw, tak do 6k z maks GTX 1070Ti/1080, odpowiedź byla by prosta, bo Ryzen zapewni mi wystarczającą wydajność, a przy tym jest tańszy i nie trzeba ładować jak dobrze pamiętam 150 zł w skalp, dopiero składając coś z 1080Ti, Ryzen byłby mimo wszystko wątpliwym wyborem, choć przy 1080Ti, to nawet i7-8700K wysiada, na obecną chwilę nie ma procesora, który ujarzmi w pełni tej karty graficznej.

 

Czy Coffee jest tak zły jak mówią? Nie, cała afera idzie o gluta, co przekłada się na temperatury i to jest fakt, lecz jeśli ktoś będzie świadomy tego i będzie dbał o ten procesor plus będzie miał szczęście i nie trafi na wyjątkowo nieudany egzemplarz, to w sumie nie widzę powodów dla których Coffee miałby być bublem.

Choć biorąc pod uwagę, że duża cześć użytkowników nie wie za wiele o komputerach i po prostu złoży komputer przez sklep, to nie wiedząc o tej wadzie Coffee, po prostu strzeli sobie w nogę.

Nie ma co ukrywać Coffee nie jest dla użytkowników zupełnie nie świadomych, którzy po prostu zaniedbają ten procesor.

 

A co gdybym szukał full wydajności? Kłania mi się platforma X99, jest droższa i to o wiele, a nawet piekielnie droga, lecz nie wiele odbiega wydajnościowo od Coffee Lake, a do tego ma więcej zastosowań plus SLI, gdzie takie połączenie X99 + SLI miażdży każdego Coffee o ile gra będzie obsługiwała SLI.

 

 

W skrócie Ryzeny to procesory dla osób, które chcą grać na ultra w maks 2560x1440, lecz nie interesuje ich super fps w granicach 144+, a zarazem nie chcą się interesować za bardzo komputerami, czyli sklep im złoży i to sobie będzie działało.

Coffee Lake dla osób, które chcą wyciągnąć maksimum z karty kupić matrycę z odświeżaniem 144Hz i cieszyć się rozrywką w jak najwyższym fps możliwym do osiągnięcia, a na obecną chwilę pozwalają na to albo Coffee albo X99,X299 z SLI, Ryzeny tutaj oddają pole.

 

Podsumowując to który procesor zostanie wybrany zależy od osobistych preferencji samej osobistej osobistości kupującego i nikogo więcej. A zdanie wszystkich innych w tym momencie ma tylko pokazać plusy i minusy danej platformy.

 

Swoje stanowisko przedstawiłem tutaj chyba bardzo dokładnie.

A jakie jest Twoje @Zawik?



#31 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 10:32

@Zawik ja fanboizm ? nie przesadzasz trochę ?Może i jestem nadgorliwy w pomocy, ale nazywanie mnie fanbojem jest trochę nie w porządku . każdy komputer złożony na intelu ... jakoś nie pamiętam bym powiedział złe słowo o X99 albo 2500k/2600k ... skylake też nie miałem żadnego problemu polecać . Zdecydowanie słowa fanboj ostro nadużywasz . Zepsute forum to jest benchmark , dlaczego ? bo nie ma tam żadnej dyskusji . Nie da się powiedzieć nic innego niż "wyźsi " - mam na myśli kajtka i endurka , nie zgódź się z nimi choć 2 razy i leci ban ... zgłoś się z problemem z glutem - usuną post i ban bo im to nie na rękę przy polecaniu zestawów . Podstawa for to dyskusja , a przy takiej radykalizacji jakBenchmark nie ma o tym mowy , techlipton był super ale do wakacji ubiegłych - potem zaczęło się pierniczyć . Tutaj też jeszcze pamiętam jak z rok temu było , ludzie mieli różne zdania ale nikt nikogo nie szkalował i nie wyzywał tylko normalnie się rozmawiało , dzieliło poglądami i czasem nawet wspólnie je weryfikowało . Teraz ludzie jak akakak , melisa , MiK , DarkRaven, Johnyi pewnie jeszcze inni których nie pamiętam wyparowali , został tylko zdegenerowany hal .Black jak czasem wpadnie to można z nim podyskutować na poziomie. Jestem tu już dość długo na forum , mam sporo doświadczenia - może tu leży problem że niektóre sprawy odbieram inaczej ... Pamiętam starą ekipę i tęsknię za tymi czasami . Widzę że masz o mnie złą opinię , ale sądzę że znasz mnie za mało by ją zweryfikować . Nehero zna mnie trochę bardziej , bo nie raz już dyskutowaliśmy .

 

Dla mnie też coffe mają swoje zalety , ale zupełnie nie nadają się do tanich zestawów i to wynika z jakości i cen płyt pod nie . Niestety . 

też do 5-5.5K bym został na ryzenie , wyżej bym 8600k/8700k+ skalp tylko bardzo uważając z płytami bo nawet za 750zł można kupić bubla z przegrzewającym się VRM albo kapryśnym biosem a powyżej 9k to już tylko TR4/X99 - głównie ze względu na ilość linii PCI-E .

 

A na bazie swoich doświadczeń dobrze wiem jak wygląda glut dla nieświadomej osoby , sam sobie zdegradowałem cpu licząc że jak nie będe sprzętu mocno obciążał to te 2-3 tygodnie przeciągnę skalp ... robił 4.8ghz na 1.315 , teraz na 1.35 nie jest jeszcze stabilny a chłodzenie mam za słabe by testować wyżej ... został na 4.4 ghz - kiedyś 1.16V a teraz 1.18V no i trzeba przemęczyć aż znajdą się fundusze na przesiadkę , raczej nic z glutem już nie zaryzykuje chyba że okazja po skalpie {bez czekania , odrazu po zakupie}


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 01 kwietnia 2018 - 11:19

jlzqhakr0o4c.jpg


#32 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 10:48

@_VeV_ TR4 do gier to już bardziej 15k+ jak składasz SLI pod 4K w innym wypadku Intel jedzie TR4 jak chce, a różnice w fls sięgają nawet kilkudziesięciu procent.
Popatrz na testy w full hd i QHD: https://youtu.be/Q-CWC-QF7yM a zrozumiesz dlaczego only UHD dla TR4.
Przy X99 z tego ci widziałem to niestety jest nawet różnica pomiędzy tskim i7-6850K a i7-6950X w grach na korzyść tego droższego. Jednak okazuje się, że wyśrubowane specyfikacje i7-6950X coś dają w grach więcej porównując do i7-6850K :( :)

Pozwoliłem sobie się zabawić i wstępny zestaw pod jedną kartę przy X99 wygląda tak: http://www.morele.ne...y/info/83677a29 w sumie poza chłodzeniem wodnym customowym i braku FE niczego mu nie brakuje. :D
Ręka świerzbi, aby obmacać takiego potwora :) W tym momencie każdy Ryzen czy Coffee Lake może iść się schować.

Użytkownik Nehero edytował ten post 01 kwietnia 2018 - 10:58


#33 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 11:01

dają ,ale nie rdzenie a większy cache xD ... 8 rdzeni w grach wciaż się marnuje .Teraz masz rację , ale pod TR4 też wyjdzie ryzen 2 , refresha z tego co wiem to ominą. TR4 będzie rozbudowa , x99 jest martwe i tylko xeony wielordzeniowe kiedyś więc do gier średni upgrade . Też SLI to 2x16 czyli 32 linie PCI minimum , 6800k ma 28 i dlatego różnica występuje do 6850k - bo poza 40 liniami i wyższymi taktami z pudełka różnic między nimi NIE ma . 

Fanbojów to na benchmarku dopiero mają , i Nehero przekonał się o tym bo sam sprawdził xD


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 01 kwietnia 2018 - 11:02

jlzqhakr0o4c.jpg


#34 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 11:02

Ale zobaczymy co z tym TR4 będzie, a X99 martwe, ale na obecną chwilę nie nic lepszego, a i sądzę, że jeszcze trochę pobędzie na top 1 procesorów pod SLI, nie chcąc pakować się w piekarniki i9. A nie wiadomo jeszcze co z SLI będzie.

#35 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 11:04

x299 to niewypał po całości , bez wodowania proca + VRM ograniczamy się do zaledwie 5 płyt ... a może i mniej . proce powyżej 10 rdzeni też są poza naszym zasięgiem bo grzeje się to jak głupie nawet po skalpie - taka nieudana architektura .

X99 to najlepsze co na tą chwilę jest , co jest aż ironiczne bo powoli kończą jego produkcję wcisnając ludziom ulepy na x299 ... 


jlzqhakr0o4c.jpg


#36 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 02 kwietnia 2018 - 08:54

dają ,ale nie rdzenie a większy cache xD ... 8 rdzeni w grach wciaż się marnuje .Teraz masz rację , ale pod TR4 też wyjdzie ryzen 2 , refresha z tego co wiem to ominą. TR4 będzie rozbudowa , x99 jest martwe i tylko xeony wielordzeniowe kiedyś więc do gier średni upgrade . Też SLI to 2x16 czyli 32 linie PCI minimum , 6800k ma 28 i dlatego różnica występuje do 6850k - bo poza 40 liniami i wyższymi taktami z pudełka różnic między nimi NIE ma . 
Fanbojów to na benchmarku dopiero mają , i Nehero przekonał się o tym bo sam sprawdził xD


Różnica 6800K do 6850K jest oczywista, lecz pisałem o różnicy 6950X do 6850K gxzie ta różnoca też występuje, podobno niewielka, ale jest.

Fanbojów mają, lecz drugi problem to brak umiejętności argumentowania dlaczego i7-8700K a X370 czy X99 nie. No o dziwo mają problem nawet z X99, który według ich jest gorszy niż Z370.

#37 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 kwietnia 2018 - 11:23

@Nehero oni mają z wszystkim problem , wadliwe LPX problemu nie widzą , pogorszenia jakości corsair mimo że ostatnio RM bardzo często piszczą też nie widzą ... ale itak nic nie zrobi , to grupa zamknięta wzajemnej adoracji .


jlzqhakr0o4c.jpg


#38 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 06:58

Chyba jednak zdecydowałem się na 5 1600 po dzisiejszym filmie Liptona :D Wypisałem sobie zalety obu procesorów i Intel wygrywa tylko tym, że jest trochę więcej fps w grach.
Ryzena dorwę za 550 zł.
Oto mój proponowany zestaw: https://www.morele.n.../info/ab98db70/
Pamięci w dualu, ponieważ nie planuję rozbudowy w najbliższym czasie. Pure Power 10, ponieważ jest najcichszy w tym budżecie.
Mogę na przeczekanie wybrać kartę HD6450?

@Zawik ja fanboizm ? nie przesadzasz trochę ?Może i jestem nadgorliwy w pomocy, ale nazywanie mnie fanbojem jest trochę nie w porządku . każdy komputer złożony na intelu ... jakoś nie pamiętam bym powiedział złe słowo o X99 albo 2500k/2600k ... skylake też nie miałem żadnego problemu polecać . Zdecydowanie słowa fanboj ostro nadużywasz . Zepsute forum to jest benchmark , dlaczego ? bo nie ma tam żadnej dyskusji . Nie da się powiedzieć nic innego niż "wyźsi " - mam na myśli kajtka i endurka , nie zgódź się z nimi choć 2 razy i leci ban ... zgłoś się z problemem z glutem - usuną post i ban bo im to nie na rękę przy polecaniu zestawów . Podstawa for to dyskusja , a przy takiej radykalizacji jakBenchmark nie ma o tym mowy , techlipton był super ale do wakacji ubiegłych - potem zaczęło się pierniczyć . Tutaj też jeszcze pamiętam jak z rok temu było , ludzie mieli różne zdania ale nikt nikogo nie szkalował i nie wyzywał tylko normalnie się rozmawiało , dzieliło poglądami i czasem nawet wspólnie je weryfikowało . Teraz ludzie jak akakak , melisa , MiK , DarkRaven, Johnyi pewnie jeszcze inni których nie pamiętam wyparowali , został tylko zdegenerowany hal .Black jak czasem wpadnie to można z nim podyskutować na poziomie. Jestem tu już dość długo na forum , mam sporo doświadczenia - może tu leży problem że niektóre sprawy odbieram inaczej ... Pamiętam starą ekipę i tęsknię za tymi czasami . Widzę że masz o mnie złą opinię , ale sądzę że znasz mnie za mało by ją zweryfikować . Nehero zna mnie trochę bardziej , bo nie raz już dyskutowaliśmy .

 

Dla mnie też coffe mają swoje zalety , ale zupełnie nie nadają się do tanich zestawów i to wynika z jakości i cen płyt pod nie . Niestety . 

też do 5-5.5K bym został na ryzenie , wyżej bym 8600k/8700k+ skalp tylko bardzo uważając z płytami bo nawet za 750zł można kupić bubla z przegrzewającym się VRM albo kapryśnym biosem a powyżej 9k to już tylko TR4/X99 - głównie ze względu na ilość linii PCI-E .

 

A na bazie swoich doświadczeń dobrze wiem jak wygląda glut dla nieświadomej osoby , sam sobie zdegradowałem cpu licząc że jak nie będe sprzętu mocno obciążał to te 2-3 tygodnie przeciągnę skalp ... robił 4.8ghz na 1.315 , teraz na 1.35 nie jest jeszcze stabilny a chłodzenie mam za słabe by testować wyżej ... został na 4.4 ghz - kiedyś 1.16V a teraz 1.18V no i trzeba przemęczyć aż znajdą się fundusze na przesiadkę , raczej nic z glutem już nie zaryzykuje chyba że okazja po skalpie {bez czekania , odrazu po zakupie}

Z fanboizmem w 100% nie przesadzam, widać to po Twoich postach na 1 rzut oka :) Poza tym to reszta to w większości prawda co napisałeś.

@Nehero, 8 generacja Intela jest bardzo udaną generacją, gdyby nie fakt, że posiadają "gluta" i właśnie o to się boję.
Jak to będzie wyglądało na 5 1600 z temperaturami na stockowy coolerze?


Użytkownik Zawik edytował ten post 05 kwietnia 2018 - 07:48


#39 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 08:09

Zawik

 

Jak już kupisz amd dawaj na sparing ;)


Spoiler


W skrócie Ryzeny to procesory dla osób, które chcą grać na ultra w maks 2560x1440

1 i najważniejszeto rozdzielczość siedzi na gpu a nie cpu wiec pogra tak samo na 360p jak i 8 Kw przeciwieństwie do detali


Użytkownik FG42 edytował ten post 05 kwietnia 2018 - 09:08


#40 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 08:10

Chyba jednak zdecydowałem się na 5 1600 po dzisiejszym filmie Liptona :D Wypisałem sobie zalety obu procesorów i Intel wygrywa tylko tym, że jest trochę więcej fps w grach.
Ryzena dorwę za 550 zł.
Oto mój proponowany zestaw: https://www.morele.n.../info/ab98db70/
Pamięci w dualu, ponieważ nie planuję rozbudowy w najbliższym czasie. Pure Power 10, ponieważ jest najcichszy w tym budżecie.
Mogę na przeczekanie wybrać kartę HD6450?

Z fanboizmem w 100% nie przesadzam, widać to po Twoich postach na 1 rzut oka :) Poza tym to reszta to w większości prawda co napisałeś.

@Nehero, 8 generacja Intela jest bardzo udaną generacją, gdyby nie fakt, że posiadają "gluta" i właśnie o to się boję.
Jak to będzie wyglądało na 5 1600 z temperaturami na stockowy coolerze?

Jak posiadacz Intela może być fanboyem AMD?:E

 

Wiesz zawsze można działać bez IHS, wtedy żaden glut Cie nie ogranicza, choć wymaga to przeróbek płyty, aby chłodzeniem się dostać, no i zdjęcia IHS i utraty gwarancji, choć jeśli komuś by nie zależało na gwarancji i chciał się pobawić, to na pewno uzyska lepsze efekty.

Płyty główne od laptopów przynajmniej DELL-a, nie wiem jak innych nie posiadają IHS-ów, masz goły rdzeń i wszystko działa jak należy, więc IHS nie musi być, jest to forma ochronna no i ułatwia odprowadzanie ciepła, choć nie w tym przypadku jak widać :D

 

Wiesz cały problem z Coffee jest taki, że mają tego gluta, lecz z drugiej strony musiałbyś mieć pecha, aby zakup takiego np. i7-8700K miał być złym wyborem, o ile będzie się o niego dbało, to nie powinno nic się dziać. Inna kwestia to mały wybór płyt, polityka Intela, nowa generacja= nowa płyta i nie ma mowy o nowym procesorze bez nowej platformy.

Teraz pewnie jak wyjdzie 9 gen procesorów, to trzeba będzie mieć Z390, bo pewnie Z370 będzie "za słabe".

 

Sumarycznie tutaj gorsze są te dwie rzeczy, a glut tylko pogarsza sprawę. Co innego gdyby Intel prowadził politykę AMD w sprawie płyt, no i same płyty były by wzorowe, to gluta można by przeżyć jako jedyną wadę. Ale jak na jeden plus- wydajność, te kilka minusów, źle stawia Coffee.

Teraz patrząc na dane takiego nowego Ryzena 2700 i jego boost do 4,1GHz, to gdyby dało się podkręcić do chociaż 4,4GHz to osiągamy poziom procesorów X99 po ostrym OC, i I7 8700 bez K podczas boost-u, więc ta różnica do i7-8700 by malała, teraz pytanie czy może np. pamięci można by obsługiwać szybsze niż 3466 jak dobrze pamiętam, co teraz na FlareX chyba jest realnym OC jak dobrze pamiętam. Plus dodatkowe jakieś technologie co AMD chyba zaimplementowało.

Ciekawy jestem jak blisko dojdzie do Coffee teraz.



#41 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 08:24

No i wtedy sie obudziłeś

Ryzen to syf i tyle .10 % wiekszy zegar da 10% wieksze fps a do x 299 to daleko daleko


https://youtu.be/BHdIKLr-qxE?t=129

Tak to wyglada po odfiltrowaniu z bajek w maksymalnym dzisiejszym depnieciu co średniej dla intela nie oddaje



#42 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 08:24

Yez ale ta zasada tyczy się najbardziej UHD.
Przy 2K procesor ma jeszcze wiele do powiedzenia. Posiadasz i7-8700 i o tym nie wiesz, że Ryzen nie wyciągnie 144 fps przy 2K, a i7-8700K tak? I co procesor nie ma znaczenia? Dopiero przy 4K różnica między tymi procesorami będzie znikoma, a przy 8K będzie jeszcze mniejsza, a przy 16K, pewnie nie rozpoznasz, który to intel, a ktory AMD.

Jak tak lubisz sparingi na procesor to zamiast z prawie 2 razy tańszym, spróbuj sparingu z droższym, wtedy zrozumiesz, że i7-8700 to słaby procesor.


FG42 (05 kwietnia 2018 - 09:10 ):
Nie cytuj filmików.

Użytkownik FG42 edytował ten post 05 kwietnia 2018 - 09:09


#43 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 08:28

500zł to 10% dzisiejszego zestawu do grania .To jest pitolenie 3 po 3

I5 8400 kosztuje tyle samo co 1600 a jest całe tony fps z przodu ;)



#44 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 08:34

Szkoda tylko, że nie potrafi trzymać swojego magicznego boostu.
Jak tak lubisz fps spróbuj połaczenia 6950x + 2x Geforce Titan X, dopiero poczujesz co to znaczy moc.
I zamiast marnych 144 fps będziesz mógł cieszyć się 200 fps w 2K.
Bo widzę, że masz obsesję na punkcie fps. Ale okej masz prawo do tego, tylko nie każdy ją ma, pamiętaj.

Użytkownik Nehero edytował ten post 05 kwietnia 2018 - 08:35


#45 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 08:42

Magiczny boost to jest w twojej głowie i to starczy z nadmiarem.Widze ze pochodzisz z magicznego discorda bo tylko tam można te bzdury przeczytać

Te cpu toście co najwyżej tam widzieli przez ekranmonitora  xD

Ale znacie sie tam nawszystkim uch uch .Pewnie jak widzisz światełko na niebie to tez mówisz że ufo odwiedziło ziemiexD

 

https://youtu.be/-Gpb0juLVlI?t=202

Zawik

Tak wyglada fps w batmanie na ryzenie jak wszystko jest właczone

50 fps to jest to co możesz liczyć przy jeździebatmobilem.Ta gra nie jest bardzo szybka ale jest już za wolno;)



#46 Zawik

Zawik

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 09:05

Jak posiadacz Intela może być fanboyem AMD?:E

A czemu nie? Łatwo stwierdzić fanboizm, skoro w każdym poście odnośnie zestawu komputerowego umieszcza Ryzena i pisze, że nie warto intela bo to "bubel". Trochę śmieszne to :D Nie trzeba mieć procesora AMD żeby być ich fanboyem tak btw. :)

Chyba jeszcze przemyślę zakup tego ryzena, bo się jeszcze okaże, że jak wydam 300 zł mniej to uzyskam więcej fps :D



#47 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 09:26

Magiczny boost to jest w twojej głowie i to starczy z nadmiarem.Widze ze pochodzisz z magicznego discorda bo tylko tam można te bzdury przeczytać

To widać, że jesteś ślepy, jeśli nie widzisz, iż nie korzystam z discorda, ani nawet w sumie nie korzystałem. No ale przecież wiesz wszystko lepiej co ja robie, a co nie. Więc może daruj sobie takie teksty na poziomie podstawówki. Bo zaczynasz przeginać z osobistymi wyjazdami.

A czemu nie? Łatwo stwierdzić fanboizm, skoro w każdym poście odnośnie zestawu komputerowego umieszcza Ryzena i pisze, że nie warto intela bo to "bubel". Trochę śmieszne to :D Nie trzeba mieć procesora AMD żeby być ich fanboyem tak btw. :)

Chyba jeszcze przemyślę zakup tego ryzena, bo się jeszcze okaże, że jak wydam 300 zł mniej to uzyskam więcej fps :D

Szczerze? Rób co chcesz to Twoje pieniądze i Twoja odpowiedzialność, chcesz Intela to bierz Intela, chcesz Ryzena to bierz Ryzena. Znasz już wady i zalety obu platform, więc nasza pomoc w tym momencie się skończyła co do wyboru platformy.

To czy będziesz zadowolony zależy od tego czego oczekujesz, szukasz najwydajniejszej platformy na teraz, lecz bez możliwości upgradu- czyli jeśli będziesz chciał kupić kolejną generację czeka Cie wymiana również płyty, jeśli tak to bierz Intela.
Chcesz wystarczającą platformę do grania nawet w 2K, ale z możliwością dołożenia 2 gen, na obecnych płytach to bierz Ryzena.

Użytkownik Nehero edytował ten post 05 kwietnia 2018 - 09:32


#48 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 09:28

Tylko tam spotkałem te bzdury wiec tam to przeczytałes i tam siedzisz

 

I im przekaz co to było i nie jest od pół roku tym ludziom z mała wiedzą i wielka wyobraźnią

 

Wersja
7B46vA1
Data publikacji
2017-10-30
Rozmiar pliku
6.72 MB
Opis
- Fix throttling issue when use 8700 cpu to run Prime95 burning test.
- Improve memory compatibility.
- Enhance Game boost function.
- Fix monitor is not able to turn on after resume from S3 mode via lan wake up event.
- Update Intel ME for security vulnerabilities
Wersja
7B46vA0
Data publikacji
2017-08-30
Rozmiar pliku
6.69 MB
Opis
New BIOS Release

 

:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:

 

 

Ci podkresle abyś wiedział bo pewnie nie kumasz :idea:



#49 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 09:30

Niestety , do fanboja AMD mi daleko ... . Czy fanboj potrafił by krytykować FXy , glut w APU i inne wpadki amd i wychwalać jednocześnie świetne sandy i x99 ? no sorki ale przesadzasz . Ryzeny polubiłem , ale też nie odrazu ... potrzebowałem 3 miesięcy by się do nich przekonać , to dobre procesory - nie IDEALNE , bo takich już nie ma na rynku ... ale bardzo opłacalne . Niech intel wypuści coś co będzie miało sens w budżetowych zestawach to nie będę mieć problemu to polecać ... puki co coffe + budżetowy zestaw to ciężko się nie wkopać , tanich płyt nie ma a b360 pierwsze testy jakie widziałem wskazują tyle że te które będą realnie tanie będą zwykłą padaką nadającą się realnie do 4 rdzeni max . Nic nie poradzę że ryzen tak im zalazł za skórę że wypuścili coffe bez namysłu i przed czasem , gdyby wyszły zgodnie z pierwotnymi planami to prawdopodobnie takiego ambarasu by nie było ,choć w sumie to z x299 to dopiero dali ciała . 

A Hal jak zwykle zgaduje i niestety się myli , nehero nie pochodzi z discorda "gajeno" ... ja również już tam nie siedzę . 


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 05 kwietnia 2018 - 09:31

jlzqhakr0o4c.jpg


#50 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 09:42

Ledwo kilka postów wyżej dałem filmik jak x299 jest z przodu wzgledemamd

To że z 1 kartą jest słabsze od cofee stanu nie zmienia





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL