Jump to content

  •         

Photo

Jak to pod艂膮czy膰??


11 replies to this topic

#1 ADHD

ADHD

    Advanced Member

  • U偶ytkownik
  • 57 posts

Posted 18 March 2018 - 07:41 PM

Witam wszstko zacz臋艂o si臋 od tego ze mia艂em wiecznie problemy z NAT-em. Pr贸bowa艂em otworzc porty kt贸re by艂y podane przez producenta gry niestety bez rezultatu.A ze przeprowadzi艂em si臋 na wi臋ksze mieszkanie mia艂em w niekt贸rych pokojach problem z wi-fi wyb贸r pad艂 na ASUS RT-AC87U. Wszystko 艂adnie,pi臋knie ca艂y czas my艣la艂em ze od艂膮cz臋 stary router pod艂膮cze nowy 艂atwy interfejs, powinienem ogarn膮膰..... a tu lipa. Gosc w MM powiedzia艂 ze to jest sam router a jak potrzebuje router/modem aby po艂膮czy膰 si臋 z internetem. Teoretycznie jako艣 wszystko pod艂膮czy艂em przez AP i media bridge ale to nie to co potrzebuje. Przy tych po艂膮czeniach w interfejsie routera wi臋kszo艣膰 funkcji na przyklad NAT ,bastowanie po艂膮czenia do danych aplikacji znika i jest mocno okrojona (domy艣lam si臋 ze przez konfiguracje po艂膮czenia)

Im wiecej o tym czytam,szukam w internecie tym bardziej nie wiem ja to zrobic zeby bylo dobrze. Moj router/modem podstawowy to Speedport W 925V .

Dalej szukam,pr贸buje jak by kto艣 wiedzia艂 jak to wszystko zrobi膰 prosi艂 bym o pomoc.



#2 gavron7

gavron7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 18 March 2018 - 09:08 PM

Nic nie zrozumia艂em. Napisz powoli jeszcze raz co tak naprawd臋 chcesz osi膮gn膮膰 jaki masz router jaki dostawca jaki spos贸b pod艂膮czenia i czy ewentualnie i jakie jest urz膮dzenie dost臋powe ISP. .

Wys艂ane z mojego GT-S7580 przy u偶yciu Tapatalka

#3 ADHD

ADHD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • U偶ytkownik
  • 57 posts

Posted 18 March 2018 - 09:54 PM

Nie wie jak mam to dok艂adnie wyt艂umaczy膰 mo偶ne tak :

1. Chcia艂em od艂膮czy膰 stary router  Speedport W 925V i pod艂膮czy膰 nowy asus rt-ac87u

2. Sprzedaj膮cy w sklepie powiedzia艂 ze si臋 nie da i bezpo艣rednio pod艂膮czy膰 do do gniazdka bo to jest tylko router bez modemu i musz臋 go pod艂膮czy膰 do starego routera modemu speedporta i wtedy skonfigurowa膰 po艂膮czenie tylko jest ten problem ze wi臋kszo艣膰 opcji z interfejsu wygas艂a jutro zrobi臋 screen poka偶臋 dok艂adnie o co chodzi.



#4 gavron7

gavron7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 19 March 2018 - 08:36 AM

Nie odpowiedzia艂e艣 na moje pytania...

Bez odpowiedzi i na podstawie tego co piszesz wnioskuj臋 i偶 masz neta ADSL a obecny sprz臋t to modem/router. Kupi艂e艣 sprzed xDSL wiec musisz zostawi膰 obecny modem najlepiej w trybie bridge. Wtedy b臋dzie przezroczysty a wszystkie ustawienia b臋dziesz robi艂 na nowym. Jak nie wiesz jak albo si臋 nie da (bo jest taka opcja) to oddaj ten nowy do sklepu i tyle. A jak si臋 nie da odda膰 to moje pytanie brzmi po co kupowales skoro sprzedawca nawet m贸wi艂 Ci ze b臋d膮 problemy?

Wys艂ane z mojego GT-S7580 przy u偶yciu Tapatalka

#5 ADHD

ADHD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • U偶ytkownik
  • 57 posts

Posted 19 March 2018 - 06:42 PM

Internet mam VDSL i w sumie rozwi膮za艂e艣 m贸j problem. Skoro nie da sie pod艂膮czy膰 nowo zakupionego routera kablem sieciowym 4 pinowy spr贸bowa艂em przez stary router(Kabel RJ 45 wyj艣cie LAN z starego routera do nowego w wej艣cie WAN)

Obecnie wybra艂em po艂膮czenie domy艣le Tryb routera bezprzewodowego (domy艣lna)

W Tryb routera bezprzewodowego, RT-AC87U 艂膮czy si臋 z Internetem przez PPPoE, DHCP, PPTP, L2TP lub statyczny adres IP i udost臋pnia sie膰 bezprzewodow膮 klientom lub urz膮dzeniom LAN. W tym trybie domy艣lnie w艂膮czona jest funkcja NAT, firewall i serwer DHCP. UPnP i Dynamic DNS (Dymamiczny DNS), s膮 obs艂ugiwane dla u偶ytkownik贸w SOHO i u偶ytkownik贸w domowych. Wybierz ten tryb, przy pierwszym u偶yciu, lub gdy nie s膮 aktualnie u偶ywane routery przewodowe/bezprzewodowe

 

i zastanawia艂em sie w jaki spos贸b wykorzysta膰 opcje routera QoS, UPnP ,prosta obs艂uga NAT skoro caly sygna艂 internetu przechodzi przez stary router to na pewno w jaki艣 spos贸b to spowalnia. 

I co napisa艂e艣 wy偶ej jest mo偶liwo艣膰 po艂膮czenia router贸w w systemie media bridge i wtedy 1 router b臋dzie przezroczysty.

 

RT-AC87U mo偶na skonfigurowa膰 w trybie Media Bridge.Tryb Media Bridge zapewnia najszybsze po艂膮czenie Wi-Fi 802.11ac, jednocze艣nie dla wielu urz膮dze艅 multimedialnych.Do ustawienia trybu Media Bridge, wymagane s膮 dwa urz膮dzenia RT-AC87U: jedno skonfigurowane jako stacja multimedi贸w, a drugie jako router.Skonfiguruj jedno urz膮dzenie RT-AC87U jako router, a drugie urz膮dzenie RT-AC87U, jako Media Bridge 802.11ac, dla r贸wnoczesnego udost臋pniania po艂膮czenia Wi-Fi 802.11ac dla urz膮dze艅 multimedialnych, takich jak komputer, Smart TV, konsola do gier, DVR lub odtwarzacz multimedi贸w, przez kabel Ethernet.Zmie艅 na tryb Media Bridge, aby r贸wnocze艣nie udost臋pnia膰 po艂膮czenie Wi-Fi 802.11ac posiadanym urz膮dzeniom multimedialnym.
W trybie Media Bridge, po艂膮czone z P-AP s膮 wy艂膮cznie urz膮dzenia bezprzewodowe. Urz膮dzenia klienckie nale偶y pod艂膮czy膰 do Media Bridge kablem sieciowym.

 

Dzi臋ki jeszcze raz za pomoc a router kupi艂em tylko i wy艂膮cznie dla NATu i prostego interfejsu routera. Dopiero w domu po kilku pr贸bach pod艂膮czenia nowego routera i braku jakiejkolwiek reakcji na podpi臋cie kabla sieciowego wr贸ci艂em z zapytaniem dla czego tak jest a nie inaczej.

Teoretycznie jest to tylko jedno klikniecie i router sam zmieni ustawienia po艂膮czenia tylko czy automatycznie b臋dzie wiedzia艂 kt贸ry b臋dzie przezroczysty a kt贸ry b臋dzieg艂贸wny czy jest z tym znacznie wi臋cej roboty ???


Edited by ADHD, 19 March 2018 - 07:00 PM.


#6 gavron7

gavron7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 19 March 2018 - 08:45 PM

Takie ustawienia jak masz teraz to tzw podw贸jny nat. Teoretycznie nie przeszkadza ale w rzeczywisto艣ci stwarza problemy i niepotrzebne op贸藕nienia.
Aby w艂膮czy膰 Bridge w routerze trzeba zalogowa膰 si臋 na niego i zmieni膰 tego tryb pracy na Bridge. W twoim przypadku logujesz si臋 na stary zmieniasz na bridge (o ile si臋 da) wtedy oczywi艣cie tracisz mo偶liwo艣膰 zalogowania si臋 na niego ale to normalne. Przepinasz si臋 na nowy ustawiasz WAN na pppoa wpisujesz dane logowania i juz. Ca艂a konfiguracja jest tylko i wy艂膮cznie na nowym. Oczywi艣cie istnieje ryzyko ze ten stary b臋dzie ci ogranicza膰 neta bo mo偶e by膰 np stary nie wiem na adslach si臋 nie znam ;)

Wys艂ane z mojego GT-S7580 przy u偶yciu Tapatalka

#7 ADHD

ADHD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • U偶ytkownik
  • 57 posts

Posted 19 March 2018 - 09:16 PM

Niestety nie ma takiej opcji na starym routerze w sumie router jest chyba nowej generacji ma ok 6 miesi臋cy. Jedyne co znalaz艂em w opcjach starego routera to wy艂膮czenie DHCP ale to pewni nic nie da. Widze ze bez kogo艣 ogarnietego nie poradz臋 sobie w tym temacie.Jeszcze raz dzi臋ki za pomoc.



#8 gavron7

gavron7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 20 March 2018 - 09:24 PM

A czy przypadkiem nie jest to router dostawcy a ty masz login i has艂o usta bez mo偶liwo艣ci konfiguracji WAN?
Najszybciej to zr贸b tak:
- zadzwon do ISP popro艣 o dane logowania
- kup router adslowy ustaw odpowiednie dane ewentualnie skasuj ten i ustaw tryb bridge (o ile si臋 da)

PS. Je艣li to router dostawcy to ewentualnie popro艣 o zmian臋 trybu pracy na bridge i podanie ci odpowiednich parametr贸w konfiguracyjnych do wprowadzenia na twoi. Routerze

Wys艂ane z mojego GT-S7580 przy u偶yciu Tapatalka

#9 ADHD

ADHD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • U偶ytkownik
  • 57 posts

Posted 21 March 2018 - 05:23 PM

Tak to jest router dostawcy z telekom i po zalogowaniu na niego zakres opcji jest bardzo maly.

Napisze do pomocy technicznej jak wygl膮da sprawa ale chyba lepszym rozwi膮zaniem b臋dzie kupno innego modemu z funkcja bridge i jak on nie b臋dzie dawa艂 rady do tego pod艂膮cze router kt贸ry mam obecnie.

Duzo czytam o tym wszystkim i musz臋 powiedzie膰 ze dla mnie jest to stanowczo za du偶o.Zawsze my艣la艂em ze oboj臋tnie co kupie czy modem czy router(dalej nie wiem gdzie jest r贸偶nica miedzy nimi) pod艂膮czam do gniazdka telefonicznego i mam neta. Teraz widz臋 ze to nie taka prosta sprawa i bez odpowiedniego przygotowania informatycznego ci臋偶ko co艣 zrobi膰.

Cz ten modem router bedzie odpowiedni obsluguje VDSL i ADSL https://www.asus.com...king/DSL-AC88U/

 

 

Ojmoze jednak nie bo jest troche drogo https://www.asus.com...king/DSL-AC56U/


Edited by ADHD, 21 March 2018 - 05:49 PM.


#10 gavron7

gavron7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 21 March 2018 - 09:05 PM

Dobra a pytanie z innej beczki. Kup se co chcesz i za ile chcesz ale tak czy siak b臋dziesz musia艂 do nich zadzwoni膰 bo w jaki spos贸b go skonfigurujesz? Nieznajac loginu i has艂a mo偶esz popatrze膰 jak 艂adnie ledy mrugaja

Wys艂ane z mojego GT-S7580 przy u偶yciu Tapatalka

#11 ADHD

ADHD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • U偶ytkownik
  • 57 posts

Posted 21 March 2018 - 09:58 PM

Mam wszystko numer dostepu, haslo ,numer podlaczenia 



#12 gavron7

gavron7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 22 March 2018 - 10:50 AM

No to skasuj ten ich router do ustawie艅 fabrycznych i zobacz czy da si臋 zrobi膰 bridge. Albo 艣ci膮gnij instrukcje i bez kasowania zobacz.

A jak si臋 nie da to kup router adslowy a te dwa spr贸buj sprzeda膰 i tyle.

Wys艂ane z mojego GT-S7580 przy u偶yciu Tapatalka



Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL