Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

XFX Core 650W - zmiana wentylatora

XFX zasilacz głośny wentylator

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 BoomBox

BoomBox

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 04 marca 2018 - 08:51

Witam posiadam zasilacz XFX Pro\Core\XXX 650W (pod różnymi nazwami można go znaleźć w internecie) od dłuższego czasu. Nie ma z nim żadnych problemów. Utrzymuje on na swoich barkach Radeona r9 290 i Intel Core i5, więc myślę, że pracuje w zakresie swojej sprawności. Niestety kultura pracy tego zasilacza nie należy do jego atutów, dlatego chciałbym zmienić chiński wentylator, który w nim siedzi na coś cichego. Oczywiście producent zastosował nietypowy rozmiar 135mm, więc będzie trzeba rzeźbić. Nie wiem jaki wentylator powinienem użyć oraz nie mam pomysłu jak dostać się do środka tego zasilacza. Jeśli ktoś miał z nim styczność to proszę tutorial krok po kroku jak dostać się do jego wnętrza.

 

Spoiler

FG42 (04 marca 2018 - 11:41 ):
Wstawiłem zdjęcie w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 04 marca 2018 - 11:41


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 marca 2018 - 10:02

dostać się łątwo ... 4 śruby u góry izdejmujesz . wentylator sam zobacz ile miejsca . jest zapas to 140 , nie to 120 i dorabiać dziury . Napewno trzeba będzie podkładki dystansowe żeby nie ocierał wentylator o kratkę bo zawsze łopatki delikatnie opadają jak są w dół .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 BoomBox

BoomBox

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 22 maja 2018 - 06:20

dostać się łątwo ... 4 śruby u góry izdejmujesz . wentylator sam zobacz ile miejsca . jest zapas to 140 , nie to 120 i dorabiać dziury . Napewno trzeba będzie podkładki dystansowe żeby nie ocierał wentylator o kratkę bo zawsze łopatki delikatnie opadają jak są w dół .

No wiadomo ... dosyć łatwo. Tylko po odkręceniu tych śrub nie ma fizycznej możliwości, aby otworzyć go bez uszkadzania. Wątpię, że kiedykolwiek miałeś styczność z tym zasilaczem, więc nie wiem co ma na celu twoja odpowiedź. 



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 22 maja 2018 - 06:43

masz racje , konkretnie tego zasilacza nie rozbierałem ... aczkolwiek nie sądzę by xfx zrobił zasilacz którego nie można rozebrać ... zwłaszcza że recenzje serii TS i core u johnyguru widziałem a on zawsze dokładnie rozbiera i przegląda zasilacze ...


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: XFX, zasilacz, głośny, wentylator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL