Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [3000zł] przeznaczony do [gier,streamowania] dla [Dree4te]


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dree4te

Dree4te

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 lutego 2018 - 05:41

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 3000zł +-

*Wymagania oraz zastosowanie -Streamowanie,gry,internet.

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje-Karta graficzna,procesor,ram,zasilacz,płyta główna,chłodzenie cpu.

*Czy planujesz podkręcanie? - Nie

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - HDD 1TB

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n.../info/cc2ac899/

Złożyłem aktualnie taki zestawik co byście w nim poprawili ?

 potrzebuje również pomocy w wyborze chłodzenia na procesor^^


Użytkownik Dree4te edytował ten post 24 lutego 2018 - 05:44


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 24 lutego 2018 - 06:19

do tej karty oc tego proca nic nie zmieni , a bez OC lub z lekkim to boxowe ryzenowskie da radę o ile nie wymagasz ciszy .

https://www.morele.n...t-2000-1684751/ - ja bym wziął takie + pisał do działu handlowego morele o zniżkę :}


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Mis456

Mis456

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 09:21

Jeśli podoba Ci się ta obudowa od Fractala to spoko, jednakże zobacz jeszcze SilentiumPC RG4TF - także jest biała a posiada piwnicę



#4 Dree4te

Dree4te

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 11:58

To komputer dla znajomego więc on i tak raczej procka nie bedzie kręcił to można odpuścić sobie te chłodzenie ?

Obudowę jednak wybiorę tą co mi Mis podałeś bo jest moim zdaniem lepsza :D 

Dodatkowo mam pytanie bo mojemu znajomemu powiedzieli ze intel jest lepszy od amd co sądzicie i czy w ogóle ten zestaw co złożyłem jest dobry i czy ten zasilacz nie jest zbyt słaby,nie mam za dużo czasu na to zeby szukać informacji na temat ktory procek jest lepszy więc pytam was:D 



#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:11

bez OC lub z niewielkim MOŻNA odpuścić . zestaw jest dobry i nie ma co kombinować , po FXach nie dziwię się że ludzie AMD nie lubią ... ale większość z nich nigdy na oczy ryzena nie widziała , bo to zupełnie inna historia niż padaka FX xD . Zasilacz ja wziąłbym inny ale jest okej .


ja wybrał bym ryzena z kilku powodów :
-zapas mocy przez niewykorzystane aktualnie w grach SMT {ale z HT było to samo na początku i jak weszło to dało procom intela z HT niezłego kopa}
-ryzen jest lutowany więc jest chłodny i będzie chłodny bo nie ma zużywającego się glutu jak u intela
-możliwości rozbudowy - na am4 wyjdzie jeszcze minimum 2 generacje procesorów a z370 jest już martwe 
-i5 8400 nie trzyma turbo co nie wyszło w recenzjach bo wysłali redakcjom bindowane chipy które miały niższe napięcia - a niższe napięcie to mniejszy pobór prądu a co za tym idzie więcej mogły sobie pozwolić w tym samym limicie TDP . w takim wiedźminie 3 na przykład turbo spada do 3100-3300mhz zamiast 3800mhz w recenzjach a to jak by nie było może być nawet do 15% spadki czyli w wielu przypadkach cała przewaga nad ryzenem 1600 idzie się kopać ... Zwłaszcza jeżeli ryzen jest po OC i ma 3.7-3.8ghz co nieraz jest na boxie możliwe do uzyskania jak się ma dobrą sztukę co nie będzie potrzebować dużych napięć .
-nowe boxy AMD są naprawdę dobre i nawet na pewne OC pozwalają nie wymagając ciszy a bez OC są dość ciche w przeciwieństwie do dziadostwa intela co nie dość że ledwo sobie radzi to jeszcze jest głośne .
-ceny płyt pod ryzeny a mega drogie i często naprawdę badziewne z370 .
Także na dłużej ryzen to nie dość że lepszy wybór to jeszcze tańszy ...
 
https://forum.pcform...9409#pid3809409 - to też byś mógł zajrzeć i poczytać jeżeli dalej nie rozumiesz dlaczego ryzen xD

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 25 lutego 2018 - 12:12

jlzqhakr0o4c.jpg


#6 Dree4te

Dree4te

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 01:06

Dzięki :D A zaproponujesz jakiś dobry zasilacz ? :D

A i z jakiej firmy 1050Ti wziąć bo tą co wybrałem to jest niedostępna chyba że polecacie coś lepszego :D


Użytkownik Dree4te edytował ten post 25 lutego 2018 - 01:18


#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 01:18

Seasonic S12 520w .

1050ti ? najtańszą ... albo wogóle do 1050 zejść , 15% straty ale nawet ponad 300zł oszczędności .


jlzqhakr0o4c.jpg


#8 Dree4te

Dree4te

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 01:24

Pytanie tylko czy ten zestaw uciągnie streamowanie LoLa :P 



#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 01:27

uciągnie , proc jest konkrecik to spokojnie ... co najwyżej kwestia wyregulowania ustawień zależnie od wymagań co do ilości fps ...


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL