Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Nowe chłodzenie oraz wentylatory.


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bodzi3kk

Bodzi3kk

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 10:40

Witam posiadam obudowę Silentiumpc aquarius x70w. Chciałbym do niej dokupić nowe wentylatory 14cm po 2 na góre oraz 2 na front oraz jeden wyciągający. Zastanawiałem się nad Silentiumpc Mistral 140 oraz mistral 120 na tył obudowy. Do tego wszystkiego nowe chłodzenie na mój i5 4670, Fera 3 HE1224 v2. To wszystko to bedzie dobry wybór czy jednak lepiej kupić jakieś wentylatory 120mm?



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 11:26

mistrali nie tykać . badziewie .

A fabryczne sigmy z jakiego powodu chcesz zmieniać ? to dobre budżetowe wentylatory - lepsze od mistrali o których myślisz .

a lepszego chłodzenia niż fera 3 na ten procesor nie trzeba , jak masz problemy z temperaturami to zmień pastę , jak nie pomoże to wygotowałeś glut i czas go skalpować .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Bodzi3kk

Bodzi3kk

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 12:03

Chcę je wymienić ponieważ te na froncie wpięte pod kontroler obrotów ledwo co się kręcą nawet na maksymalnym ustawieniu ich prędkości przez kontroler. Chcę wymienić chlodzenie aby było trochę ciszej a tempertaury procka przy aktualnym spartanpro he 924 nie przekraczaja 65stopni. A może polecasz jakieś wyciągające wentylatory na górę obudowy tudzież front?

#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 12:07

wyreguluj sobie obroty na spartanie i starczy ... w biosie albo programie producenta płyty z poziomu windowsa , nie podałeś modelu płyty to nie podpowiem jak się ten program nazywa ale masz go na stronie płyty w download albo na DVD dołączonym do płyty głównej więc poszukaj sam . tak poustawiaj by było cicho i nie przekraczało 75 stopni .

a skoro ledwo się kręcą to są 2 opcje - kontroler obrotów uwalony albo same wentylatory zajechane .

ja bym spróbował je przepiąć do płyty zamiast do kontrolera narpierw by sprawdzić czy to faktycznie wina wentylatorów .


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Bodzi3kk

Bodzi3kk

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 12:28

Gigabyte gab85m-d3h, pierwsza wersja tej płyty. Dla przykładu z góry obudowy oraz na tyle krecą się szybko po zmianie obrotów w kontrolerze. Ogólnie dzięki za pomoc :)

#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 12:49

skoro inne się kręcą ok to zajechałeś przednie wentylatory ... bardziej ci zależy na ciszy czy na przewiewie ? bo jak nie drogo , w miarę cicho i wydajnie to proponuję znowu sigmy takie same jakie były . Jak chcesz wydajnie to może LC powerAirRazor , a jak najciszej jak możesz nie drogo ale kosztem wydajności to pure wingsy 2 od BQ . 

U gigusia to w easytune powinno się zmieniać wentylatory ... w biosie pewnie też .


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Bodzi3kk

Bodzi3kk

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 01:12

Nie mogłem ich zajechać bo obudowa jest od sierpnia a one ciągle chodziły na tym słabszym ustawieniu w kontrolerze.. Ok sprawdzę te wentylatory co podałeś.

#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 01:15

odezwij sie jak wyregulujesz sobie obroty na chłodzeniu i sprawdzisz mimo wszystko przednie wentylatory , pół roku to za mało by zajechać sigmy więc może poprostu upaliłeś przedni kanał regulatora obrotów ... tak czy siak ja bym reklamował do spc obudowę a nie wydawał skoro masz tak krótko .


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Bodzi3kk

Bodzi3kk

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 01:47

A dlaczego napisałeś że te wentylatory ktore podałem do kupna są lipne skoro mają okolo 2 razy większa przepustowość powietrza od tych sigm?

#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 01:58

nwm co piszą o nich ale wiem jak się sprawują w realu ... sypią się łożyska , są głośne i przy tych samych obrotach mniej wydajne od sigm . 


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL