Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Nowy procesor: korzyści - konsekwencje

acer aspire v3

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marc1n

Marc1n

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 05:25

Witam od ładnych paru lat jestem w posiadaniu Acer'a Aspire V3-571G. Jednocześnie jest to mój pierwszy laptop, mam go od nowości. Brałem go pod kątem normalnego użytkowania w domu ale też z naciskiem na odpalenie czasem jakiejś gry (laptop ma już +/- pięć lub sześć lat). Generalnie naczytałem się że powinien dać radę, oceny miał wysokie itd. - wtedy tym się sugerowałem, no nie ważne. Mam w nim procesor Intel Core i5-3230M 2.6 GHz Turbo Boost 3.2 GHz, i teraz pytanie czy coś się zacznie kopcić lub w ogóle nie ruszy jeżeli załaduje do niego coś "większego"? Przez te kilka lat miałem z nim trochę niespodzianek (m.in siadła klawiatura, dźwięk itd. ale i również zaczął mi się smażyć, więc dałem go na serwis). Temperatura osiągała 100 stopni podczas grania w nieco nowszą produkcję (gta 5) i tym sposobem dałem mu popalić, jednak mimo jak na tamte czasy gdy go kupowałem miał dość okej parametry to obecnie szału one nie robią i chciałbym go troszkę "podkręcić". Nie jestem w tym żadnym ekspertem ani też za takiego się nie uważam, jakie mogą być ewentualne konsekwencje takiej ingerencji? Czy w ogóle jest to wykonalne? Nie zależy mi na odpowiedziach typu "kup stacjonara", bo gdyby to było możliwe to bym to zrobił:) Mam też świadomość, iż chłodzenie może nie dawać rady ale to rozmowa na później.. Z góry dzięki i pozdrawiam!

 

P.Sparametry maszyny:

 

Intel Core i5-3230M 2.6 GHz Turbo Boost 3.2 GHz

Nvidia GeForce GT 730M 4gb 

12 gb DDR3

...



#2 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 05:45

https://youtu.be/CcAMlm2_FvY
 

Temperatura osiągała 100 stopni podczas grania w nieco nowszą produkcję (gta 5) i tym sposobem dałem mu popalić

Możesz wadzić mu procka i7 ale ja bym sie zastanawiał nad tym mocno skoro nie dbałeś o niego, nie wymieniłeś pasty termoprzewodzącej i termopadów, pewnie nie przedmuchiwałeś kompresorem i nawet podkładki chłodzącej nie ogarnąłeś.


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#3 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 05:55

Marc1n

Tocpuzlaptopa więc sie nie kreci a dwakarta itak jestwolniejsza wiecw grach nie bedzie różnicy.Zainstalujmsi afterburner itamdaj woc.Moze cos tampodciagniesz



#4 Marc1n

Marc1n

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 07:11

https://youtu.be/CcAMlm2_FvY
 

Możesz wadzić mu procka i7 ale ja bym sie zastanawiał nad tym mocno skoro nie dbałeś o niego, nie wymieniłeś pasty termoprzewodzącej i termopadów, pewnie nie przedmuchiwałeś kompresorem i nawet podkładki chłodzącej nie ogarnąłeś.

 W każdym aspekcie się tutaj kolego mylisz. O lapka dbałem i dbam nadal, był czyszczony dokładnie (podzespoły jak i system nigdy nie był zasyfiony), od kilku lat również używam podkładki chłodzącej. Wysyłałem laptopa na serwis Acera i prosiłem o coś "wydajnego" żeby mi się tak nie grzał i suma sumarum coś w niego wsadzili lepszego i póki co jest wszystko okej, co dało się zrobić to zrobili raczej godnie ze sztuką, serwis mają solidny trzeba im to przyznać. Sam na własną rękę nie chciałbym pchać się w coś na czym się nie znam.

@HAL900

 

A przykładowo jakbym też kartę bardziej wydajną wsadził? Da radę coś tak pokombinować?



#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 07:17

do lapka nie zmienisz karty ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 08:03

A przykładowo jakbym też kartę bardziej wydajną wsadził? Da radę coś tak pokombinować?

 

Kartę masz wlutowaną

 

O lapka dbałem i dbam nadal

 

Ale grając na 100stC możesz być pewien że przegrzałeś już w pewnym stopniu układ.


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#7 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 08:25

Marc1n

 

Układ widocznie nie pracuje prawidłowo.Albokurzwsrodu albo zaciera sie wentylator bo na pewno projektant taktonie zaprojektował aby było 100 stopni

Codo karty sprawdz jakie masza temp iczy moża ja dac w uV


 W każdym aspekcie się tutaj kolego mylisz. O lapka dbałem i dbam nadal, był czyszczony dokładnie (podzespoły jak i system nigdy nie był zasyfiony), od kilku lat również używam podkładki chłodzącej. Wysyłałem laptopa na serwis Acera i prosiłem o coś "wydajnego" żeby mi się tak nie grzał i suma sumarum coś w niego wsadzili lepszego i póki co jest wszystko okej, co dało się zrobić to zrobili raczej godnie ze sztuką, serwis mają solidny trzeba im to przyznać. Sam na własną rękę nie chciałbym pchać się w coś na czym się nie znam.

@HAL900

 

A przykładowo jakbym też kartę bardziej wydajną wsadził? Da radę coś tak pokombinować?

 

Tosie jeszcze zastanów czy masz te 100 stopniczynie .............



#8 Marc1n

Marc1n

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 12 lutego 2018 - 05:53

Panowie, osiągał 100 stopni po około 15 minutach gry, wentylatory chodziły na na prawdę wysokich obrotach i nie podobało mi się to wiedziałem że coś się dzieje, skontaktowałem się z serwisem i równolegle zrobiłem pomiar temperatur, który przedstawiłem ów serwisantowi - na drugi dzień laptop był już spakowany i poszedł do Czech:) OBECNIE nie osiąga już takich temperatur, bardziej tego pilnuje i mniej gram ze względu na brak czasu, ale jak wiadomo mocy nigdy dość a jeśli mówicie że to nie ma sensu to na chwilę obecną będzie musiał mi wystarczyć taki, jaki jest. W dalekiej bądź nie dalekiej przyszłości będę się rozglądał za nowszą, mocniejszą i wydajniejszą maszyną bo defakto skoro mocniejszy proc to i chyba jeszcze bardziej wydajny układ chłodzenia musiałby być także.. pytanie było bardziej z ciekawości a niżeli z konieczności, temat uważam za rozwiązany i w razie gdybym się podejmował zakupu wiem już gdzie uderzać także.. dzięki za info i szybką odpowiedź :)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL