Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 4500zł przeznaczony do gier, dla fido


58 odpowiedzi w tym temacie

#1 fido

fido

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 07:50

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 4500zł

*Wymagania oraz zastosowanie - gry, internet, praca, filmy

*Natywna rozdzielczość monitora -

*Których podzespołów potrzebuje - cały zestaw

*Czy planujesz podkręcanie? - raczej nie

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS

*Własna propozycja zestawu komputerowego - (link do koszyka)

 

Witam

Potrzebny komputer jak wyżej do kwoty jak wyżej większości do grania, najlepiej na Intelu. 

Wiem że rynek kart oszalał i tak się zastanawiam czy może kupić jak na razie coś bez karty a później zakupić jak coś pójdzie niżej (o ile pójdzie), czy kupić jakąś słabszą. Jak na razie wybór padł na kartę nVidia 1060 ale jeszcze nie wiem jaki model.



#2 M4NIEK

M4NIEK

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:11

Teraz brać 1060 nie warto bo ceny są nieatrakcyjne, szczególnie te z 6gb VRAM, mozesz coś wziąść bez karty

cpu- no i5 7600k tylko rogo za płyte wiec można tez ryzena 5 1600x, i w zależnosci od cpu wybierasz albo płyte z Z370 albo X370, płyta... sprawa indywidulana, bierzesz ją pod siebie, patrzysz na liczbe portów, wyglad wyposarzenie i wybierasz tą która ci odpowiada, zasilacz- seasonic fokus gold 550w, ram - ceny wysokie no ale 8gb nie warto, lepiej wziąść 16, najlepiej z jak najwyższym taktowaniem jesli bieresz ryzena, chyba ze intel to wystarczy 2400MHz, obudowa - kwestia gustu, 

chłodzenie, pod ryzena starczy fortis 3 a pod intela to loteria może ci starczy fortis a może bedziesz potrzebował liquida...ACH TEN GLUT :D

dysk SSD transcend 370s pojemnośc = taka na jaki budżet pozwala, HDD- TOSHIBA P300

JAK BEDZIESZ MIAŁ JAKIES PYTANIA TO PYTAJ :D

a z karta poczekaj jakis czas


Użytkownik M4NIEK edytował ten post 05 lutego 2018 - 08:11

-Headset: HyperX Cloud I |   Microphone: Trust Madell Mouse: SteelSeries Rival 100 Red Mousepad: SteelSeries QcK+Monitor: Samsung S24D590L 24' | Speakers: Modecom MC-S1 | Keyboard: Razer Blackwidow Tournament Stealth |  GPU: Nividia Geforce GTX 1050 Ti Gigabyte OC LED 4gb RAM: Kingston HyperX 16gb 2666 MhzCPU: Intel Core i5 6400 3,3GHzMOBO: Gigabyte Z170 GAMING K3CPU Cooler: Fortis 3 SPC | SSD: Transcend 128gb (OS) and SSD: Adata 240gb +HDD 1TB SeagtePower Supply: TT Smart SE 530 WATT Case: NZXT S340SPC Aurora LED | Phone: Kruger&matz LIVE 5+

 


#3 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:14

Ogólnie jakiś czas temu pod uwagę były brane takie podzespoły

Procesor: Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB
Płyta główna: ASRock Z370 EXTREME4
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB GDDR5
Pamięć HyperX Predator DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15
Zasilacz: Corsair CX 550M
Chłodzenie: CPU Thermalright Macho Rev. B
Obudowa: SilentiumPC Aquarius X70W
Dysk: Toshiba P300 1TB
Karta sieciowa: TP-LINK TL-WN881ND



#4 M4NIEK

M4NIEK

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:18

fajny zestaw, karta sieciowa jesli ci potrzebna to bierz, możesz troche przyoszczędzić na RAM ale kupic lepszy zasilacz, bo ten to nie rewelka, ogólnie zasilacze Corsair to rebrandy innych producentów takich jak np seasonic, super flower czy forton fsp, chociaz nie jestem z tym cały czas na bieżąco, 

reszta spoko chociaz wiem że lepszą karta bedzie palit bo był cichszy w wielu testach w necie, ale jetstream a nie jakis dual :D


-Headset: HyperX Cloud I |   Microphone: Trust Madell Mouse: SteelSeries Rival 100 Red Mousepad: SteelSeries QcK+Monitor: Samsung S24D590L 24' | Speakers: Modecom MC-S1 | Keyboard: Razer Blackwidow Tournament Stealth |  GPU: Nividia Geforce GTX 1050 Ti Gigabyte OC LED 4gb RAM: Kingston HyperX 16gb 2666 MhzCPU: Intel Core i5 6400 3,3GHzMOBO: Gigabyte Z170 GAMING K3CPU Cooler: Fortis 3 SPC | SSD: Transcend 128gb (OS) and SSD: Adata 240gb +HDD 1TB SeagtePower Supply: TT Smart SE 530 WATT Case: NZXT S340SPC Aurora LED | Phone: Kruger&matz LIVE 5+

 


#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:28

dla jednych fajny a dla innych którzy już zrozumieli z czym się wiąże glut to przekleństwo ...

Ja bym go nie tknął bo już za dużo miałem z glutkami do czynienia ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 M4NIEK

M4NIEK

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:34

oj pieterznowu beddziesz gluta hejtował :D


-Headset: HyperX Cloud I |   Microphone: Trust Madell Mouse: SteelSeries Rival 100 Red Mousepad: SteelSeries QcK+Monitor: Samsung S24D590L 24' | Speakers: Modecom MC-S1 | Keyboard: Razer Blackwidow Tournament Stealth |  GPU: Nividia Geforce GTX 1050 Ti Gigabyte OC LED 4gb RAM: Kingston HyperX 16gb 2666 MhzCPU: Intel Core i5 6400 3,3GHzMOBO: Gigabyte Z170 GAMING K3CPU Cooler: Fortis 3 SPC | SSD: Transcend 128gb (OS) and SSD: Adata 240gb +HDD 1TB SeagtePower Supply: TT Smart SE 530 WATT Case: NZXT S340SPC Aurora LED | Phone: Kruger&matz LIVE 5+

 


#7 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:37

O co chodzi z tymi "glutkami" ?

Co do ramu to teraz jest brane pod uwagę 8GB w jednej kości żeby później dołożyć kolejne 8GB



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:48

@M4NIEK bo się na tym przejechałem tak jak nigdy na sprzęcie PC ...

 To jest ogromne oszustwo i perfidnie bagatelizowane ...

@fido http://forum.pclab.p...ing-CPU-na-wesoło-Poradniki-i-Pomoc/ - tu poczytaj ... artykuł gościa co zajmuje się profesjonalnie skalpowaniem . Dodam tylko 2 "ciekawostki" których tam nie znajdzie :

1. skalp bardzo rzadko się robi raz ,najczęściej trzeba powtarzać ...

2. odwlekanie skalpu może ci zdegradować proca ... 

Obie z własnego doświadczenia wyszły . 

Sam mam serdecznie dość , to jest poprostu patologia . Jakim cudem się za to nie zabrał jeszcze urząd ochrony konsumenta ? czyżby byli zbyt głupi by zrozumieć problem ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 M4NIEK

M4NIEK

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:49

przez glut lub lutprzekazywane jest ciepło z rdzenia procka do czapki, glut czylijesli bedziesz miał szcześci to bedzie dobrze przewodzic ciepłoalbo nie bedzie :Da z lutowanymi czapkami zawsze masz pewność że wszystkie sztuki danego cpu bedą się tak samo grzały, jesli masz ch...wy glu możesz też robic skalpa ale to trzeba wiedziec co sie robi :D


-Headset: HyperX Cloud I |   Microphone: Trust Madell Mouse: SteelSeries Rival 100 Red Mousepad: SteelSeries QcK+Monitor: Samsung S24D590L 24' | Speakers: Modecom MC-S1 | Keyboard: Razer Blackwidow Tournament Stealth |  GPU: Nividia Geforce GTX 1050 Ti Gigabyte OC LED 4gb RAM: Kingston HyperX 16gb 2666 MhzCPU: Intel Core i5 6400 3,3GHzMOBO: Gigabyte Z170 GAMING K3CPU Cooler: Fortis 3 SPC | SSD: Transcend 128gb (OS) and SSD: Adata 240gb +HDD 1TB SeagtePower Supply: TT Smart SE 530 WATT Case: NZXT S340SPC Aurora LED | Phone: Kruger&matz LIVE 5+

 


#10 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 08:54

Z tego co rozumiem (chyba że źle to mnie poprawcie) problemy z przewodnictwem ciepła moją te Intele ? i mogę źle trafić ? Są jakieś modele które są poprawnie wykonane ?



#11 M4NIEK

M4NIEK

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 09:25

tak, jesli jest glut to istnieje prawdopodobienstwo zę bedzie problem w tym aspekciem, są serie procków u intela które mają lut np. 2011 v3ale o tym to juz sobie poczytaj które maja lutowaną czapke bo wszystkiego nie pamietam :D


-Headset: HyperX Cloud I |   Microphone: Trust Madell Mouse: SteelSeries Rival 100 Red Mousepad: SteelSeries QcK+Monitor: Samsung S24D590L 24' | Speakers: Modecom MC-S1 | Keyboard: Razer Blackwidow Tournament Stealth |  GPU: Nividia Geforce GTX 1050 Ti Gigabyte OC LED 4gb RAM: Kingston HyperX 16gb 2666 MhzCPU: Intel Core i5 6400 3,3GHzMOBO: Gigabyte Z170 GAMING K3CPU Cooler: Fortis 3 SPC | SSD: Transcend 128gb (OS) and SSD: Adata 240gb +HDD 1TB SeagtePower Supply: TT Smart SE 530 WATT Case: NZXT S340SPC Aurora LED | Phone: Kruger&matz LIVE 5+

 


#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 09:50

@fido jakie możesz źle trafić ? każdy będzie mieć problem ... czy dobrze trafisz czy źle to tylko kwestia kiedy ten problem wystąpi xD

od 3gen do dziś wszystko poza x79 i x99 .

Z dostępnych wciąż w sprzedaży to tylko powolutku wycofywane {bo robi konkurencję nowszym} x99 i 6800k ... jedyna lutowana platforma intela jaką dostaniesz . A nie to ryzen , zadziwiająco udane proce ... Nowa nadzieja AMD xD


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 05 lutego 2018 - 09:51

jlzqhakr0o4c.jpg


#13 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 09:51

Takie info na temat lutowanej czapki można znaleźć tu na forum czy szukać w necie ? Ten procek co podałem jest ok czy ma lutowaną może się ktoś orientuje ? Lutowana jest ok czy nie ?



#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 10:10

@fido przecież ci podałem prosto i jasno ... wszystkie intel od 3 gen do dziś z wyjątkiem x79 i x99 . Takie trudne ?

8600k to glut ... 4670k to glut, 6800k LUT , 2500k LUT

Na necie znajdzie jak się poszuka ... 

U amd poza paroma athlonami na am2 wszystko od początku do dziś jest lutowane . 


Lutowana jest najlepsza możliwa ... Stałe i bezproblemowe spoiwo w całym okresie użytku procesora 


Lutowany IHS to właśnie to "poprawne wykonanie" jak sam to nazwałeś wcześniej .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 05 lutego 2018 - 10:07

jlzqhakr0o4c.jpg


#15 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 11:40

@M4NIEK bo się na tym przejechałem tak jak nigdy na sprzęcie PC ...

 To jest ogromne oszustwo i perfidnie bagatelizowane ...

@fido http://forum.pclab.p...ing-CPU-na-wesoło-Poradniki-i-Pomoc/ - tu poczytaj ... artykuł gościa co zajmuje się profesjonalnie skalpowaniem . Dodam tylko 2 "ciekawostki" których tam nie znajdzie :

1. skalp bardzo rzadko się robi raz ,najczęściej trzeba powtarzać ...

2. odwlekanie skalpu może ci zdegradować proca ... 

Obie z własnego doświadczenia wyszły . 

Sam mam serdecznie dość , to jest poprostu patologia . Jakim cudem się za to nie zabrał jeszcze urząd ochrony konsumenta ? czyżby byli zbyt głupi by zrozumieć problem ?

 

Oczywiście zmyślasz jak najety .Całe szczescie ześ sie urodził bo bez tego intel produkuje 10 lat cpu i nic im nie jesta ludzie by o tym nie wiedzieli xD

https://youtu.be/22RCu7AQOpw?t=64

https://youtu.be/BJ0-FS7-KlE?t=33

A takto wyglada w realu .Początek intela vs koniecamd

Ryzen kalkulator vs mercedes



#16 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 06:22

@fido przecież ci podałem prosto i jasno ... wszystkie intel od 3 gen do dziś z wyjątkiem x79 i x99 . Takie trudne ?

8600k to glut ... 4670k to glut, 6800k LUT , 2500k LUT

Na necie znajdzie jak się poszuka ... 

U amd poza paroma athlonami na am2 wszystko od początku do dziś jest lutowane . 


Lutowana jest najlepsza możliwa ... Stałe i bezproblemowe spoiwo w całym okresie użytku procesora 


Lutowany IHS to właśnie to "poprawne wykonanie" jak sam to nazwałeś wcześniej .

Zanim mi wskoczyła twoja odpowiedź już zdążyłem napisać i wysłać swoją i takie zamieszanie powstało.

Z tego co napisałeś wybrany przeze mnie procesor jest do weryfikacji. Lepiej poszukać czegoś innego o podobnych parametrach i cenie ? Może bym się zastanowił na tym 6800K jakby teraz karta graficzna nie było kupowana. Albo AMD.



#17 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 09:22

Pamiętaj że ani ryzen ani 6800k integry nie mają i jakąś grafikę musisz mieć na przeczekanie ;7
A hala nie ma co brać na poważnie ... Zawodowy troll i fanatyk Intela a przy okazji pijaczyna .
Chcesz to bierz glutka , ale jeżeli weźmiesz proc lutowanych to kiedyś mi podziękujesz ;7

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 06 lutego 2018 - 09:22

jlzqhakr0o4c.jpg


#18 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 09:40

A ta płyta co podałem do 6800k będzie ok ? chyba że coś polecisz lutowanego z integrą, bo jak już to nie chciałbym brać tego gluta jak już płacić to raz i porządnie ;-)



#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 09:51

lutowane , zintegrą i nowe ? Nie ma ... jedynie ryzen 2400G będzie po 12 lutym ale czy cię zadowoli 4 rdzenie i 8 wątków to ja nwm ... sam bym już wolał mieć 6 rdzeni kupując w 2018 .

Nawet nie sprawdziłeś że 6800k to inny socket? xD x99 taichi jest genialną płytą do niego ... 

No i widzisz , mam podobne podejście ... w tanich pentiumach można gluta zdzierżyć ale nie w i7 za 1000zł+


jlzqhakr0o4c.jpg


#20 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 03:32

Nie musi być integry, jakaś karta na przeczekanie się znajdzie, moja wina nie sprawdziłem socketu w pracy nie było za dużo czasu tylko porównałem ceny. Jeśli bym się zdecydował wziąć tego 6800k to jaką konfigurację byś polecił mając na uwadze że będzie przeznaczony do celów jak wyżej podałem i późniejsze dokupienie karty graficznej.

Czy mówisz o ASRock X99 TAICHI do tego 6800k ?


Użytkownik fido edytował ten post 06 lutego 2018 - 03:50


#21 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 04:02

tak , x99 taichi to płyta konkret ... a bardzo mocno potaniała . Choć dalej jest droga , ale taki urok x99 xD

Obudowa proponuję meshify C od fractala ... przewiewna i super wykonana , jak za drogo to spc x70W .

Chłodzenie ? zastanowił bym się nad czymś wydajniejszym ... może noctua d15S albo jeszcze lepiej d15 ? tylko przy d15 uważać z wysokością ramu . albo też bardziej designerski cryorig R1 . 

Do 6800k ramu super szybkiego nie trzeba i 2666mhz nawet starczy ale koniecznie w 2 kościach ... 4 by było idealnie bo obsługuje quad channel ale w grach nic to nie da bo one znowu nie obsługują jeszcze xD

Zasilacz ja proponuje seasonica focus plus 550w ... wiem że kosztuje ale weź pod uwagę że to naprawdę konkretny zasilacz, 10 lat gwarancji , pełna modularność i półpasywnośc . Cichutki , bardzo stabilny i myślę żę będzie idealny , jak 650w niewiele droższa to można pomyśleć .

Hdd- wiadomo że p300 i tu nie ma co kombinować na siłę .

Jeżeli jeszcze jakieś pytania lub o czymś zapomniałem to wal . W przeciwnym razie tylko przedstaw ostateczny zestaw do sprawdzenia :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#22 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 04:18

Coś takiego

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15S

Procesor Intel Core™ i7 6800K, 3.4GHz, 15 MB, BOX (BX80671I76800K)

Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Płyta główna ASRock X99 TAICHI

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX)

Obudowa Fractal Design Meshify C, czarny (FD-CA-MESH-C-BKO-TG)

 

Nie wiem jaką pamięć wybrać jakiej firmy czy są lepsze czy gorsze możesz coś polecić ?

Może takie coś bo jak rozumiem to raczej 8GB nie opłaca się brać żeby później dokupywać

 
Zastanawiam się jeszcze nad jakimś dyskiem SSD ale czy warto ?


#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 04:27

LPX są wadliwą padliną ... zupełnie nie trzymają parametrów .

do x99 nie muszą być 3000mhz bo i tak nie zbije to specjalnie jego mocy . 

8gb tak jak sam piszesz - trzeba będzie i tak dokładać bo bywa na styk . 

SSd zdecydowanie warto ... ale ile GB chcesz ?

 

https://www.morele.n...6fb-16-1176446/ - np takie , najtańsze 2666mhz na morele i niezbyt wysoki radiator to można wydajniejsze D15 wziąć .

https://www.morele.n...-16gdc-1695710/ - albo nie wiele droższe goodramki 3000 z gwarancją wieczystą w polsce i dalej dość niskie . 


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 06 lutego 2018 - 04:27

jlzqhakr0o4c.jpg


#24 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 04:33

Te pierwsze pamięci co podałeś są w jednym module te goodram są w dwóch a pisałeś że lepiej brać w dwóch no chyba żeby te pierwsze rozbić na dwa moduły ale jak te goodramki lepsze to warto dołożyć i tyle.

Co do pojemności ssd to chyba nie musi być jakiś wielki bo chciałem go na system i na najpotrzebniejsze programy chyba że mój tok rozumowania jest błędny.



#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 05:38

Dobrze że zauważyłeś ... przepraszam . W takim razie te goodramy ma sens ... masz 3000 w cenie 2666 innych producentów i niski radiator i jeszcze w gratisie wieczysta gwarancja w Polsce ? xD

Ssd im więcej trzymasz na nim danych tym lepiej , bo jest dużo szybszy więc hdd ograniczyc najlepiej wyłącznie do magazynu danych o ile stać cię na SSD który to wszystko pomieści . Mi wydaje się że około 250gb będzie optymalne , wejdzie windows , programy i coś jeszcze zostanie na inne dodatki . Może goodram IRDM 240gb ? jeden z najtańszych SSD tej pojemności na trwałych kościach MLC i z 5 lat gwarancji ?


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 06 lutego 2018 - 05:39

jlzqhakr0o4c.jpg


#26 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 05:46

Ok jak na razie wszystko skompletowane ale cena poszła w górę strasznie ;-) i nie ma karty graficznej, ale coś będzie trzeba pomyśleć w końcu taki zestaw posłuży kilka lat chyba że się mylę.

Powiedz mi bo już dawno się nie bawiłem w składanie kompa czy przy takiej konfiguracji bez problemowo się go poskłada czy trzeba coś kombinować np. w biosie.

Takie coś wyszło teraz pozostaje poszukać jakiś dobrych cen ;-)

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15S

Procesor Intel Core™ i7 6800K, 3.4GHz, 15 MB, BOX (BX80671I76800K)

Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Płyta główna ASRock X99 TAICHI

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX)

Obudowa Fractal Design Meshify C, czarny (FD-CA-MESH-C-BKO-TG)

Dysk SSD GoodRam IRDM 240GB SATA 3 (IR-SSDPR-S25A-240)



#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 05:52

no taki zestaw to ci posłuży już lata xD

Myślałem o IRDM PRO ale zwykły IRDM też ujdzie ... wolniejszy ale dalej trwałe MLC.

Chłodzenie sobie zmień na d15 bez S skoro masz niskie ramy .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 06 lutego 2018 - 05:52

jlzqhakr0o4c.jpg


#28 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 06:10

No to będzie trzeba przeliczyć, w morele nie ma właśnie tego IRDM PRO, ale to zawsze można gdzieś indziej kupić w późniejszym terminie. Chyba że masz jakiś namiar na jakiś sklep z promocjami ;-)

W laptopie mam SSD Cruciala MX200 i tez fajnie śmiga.

To chłodzenie d15 jest bardziej wydajnie niż z S i niż cryorig R1 ? bo cena rośnie a gdzie karta graficzna mam jakąś starą chyba gigabyta ale muszę ją poszukać jaka ona jest i czy będzie pasować.



#29 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 06:18

Tak , D15S to D15 w wersji z 1 wentylatorem więc tracisz na wydajności ... po to by z przodu było miejsce na wyższy ram .

R1 też wymaga niskiego ramu ale od d15S wydajniejszy . 

 

Każda karta na PCI będzie pasować ... wątpię że masz aż taki antyk by był jeszcze na AGP bo to by było już pełnoletnie ...

Mx200 to bardzo dobre dyski były , szkoda że następcy już nie tacy dobrzy bo poszli w kości TLC warstwowe .


Nie dostępny pro to i zwykły się nada , nie ma co się za bardzo przejmować :P


jlzqhakr0o4c.jpg


#30 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 06:25

A zdziwisz się leży u mnie jeszcze karta Ati Radeon 9200 ale on jest na AGP a gdzie w pudełku w piwnicy podejrzewam że mam na PCI Gigabyta. Mam dwa Cruciale MX200 i rzeczywiście dają radę. W pracy mam BX200 (chyba nie pamiętam) też daje radę. Może chłodzenie będzie D15 bo nie duża różnica.


Użytkownik fido edytował ten post 06 lutego 2018 - 06:26


#31 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 06:28

o widzisz xD , a myślałem że to ja jestem stary jak jeszcze AGP pamiętam heh

BX200 to już dziadostwo na TLC właśnie ... Chyba że BX100 , to był okrojony mx100 i sprawdzał się dobrze .


jlzqhakr0o4c.jpg


#32 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 06:50

U mnie w domu to jeszcze dyskietki się walają, nawet nie dawno miałem kartę S3 Trio 3D. Jakiś czas temu nawet instalowałem na komie windows xp i to musiałem z płyty bo z usb nie było boota i korzystałem z klawiatury na PS/2.

Co do tego BX może się mylę jutro jak będę w pracy to sprawdzę dokładnie jaki jest ale prawie jestem pewien że jest na TLC i nie jest BX100 bo ma 480GB. Ale już jakoś może 2 lata chodzi i jest ok. Ale tam nie miałem wyjścia jaki będzie a u siebie w domu kupiłem MX200 właśnie dla MCL



#33 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 06:58

widzę że trafiłęm na Weterana :P

czasem miło sobie powspominać .


jlzqhakr0o4c.jpg


#34 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 07:18

Stare dobre czasy instalacji Dosa i win3.11, lub żeby pograć w żabkę przechodząca przez ulicę system trzeba było uruchomić z dyskietki 5" a już nie wspomnę czasów comodore c64 i taśm, lub amigi aż łezka się toczy,teraz to jakiś pen z windowsem chwila i system już jest a kiedyś to polecenia z palca trzeba był wpisywać żeby cokolwiek uruchomić i nie było takiego wyścigu szczurów bo sprzęt wychodził co jakiś czas dłuższy a teraz co chwila coś nowego i jak się w tym nie siedzie to trzeba z forum korzystać żeby coś zakupić i nie dać ciała.



#35 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 07:23

To jest prawda ... kiedyś takich problemów nie było ... dziś mega łatwo się na bubla naciąć .

aż dosta to ja nie pamiętam , ale te windowsy 95 ... durony 600mhz "kręcone" ołówkiem xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#36 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 07:38

Od czasu do czasu już coraz rzadziej muszę sobie przypomnieć jakieś komendy dosowe, gdyż zajmuję się różnymi maszynami i nieraz trzeba użyć komend żeby je wskrzesić do życia. A win95 też miło wspominam o ile dobrze pamiętam to był mój pierwszy system na moim pierwszym komputerze którego kupiłem za swoje zarobione pieniądze, do instalacji potrzebował rozruchowej dyskietki i jakbym dobrze poszukał jeszcze może instalkę windowsa gdzieś znalazł. Fajnie kiedyś było, więcej czasu na takie zabawy np. wgrywanie biosa na kość płyty głównej gdzie na włączonej płycie głównej wyciągałem kość i wkładałem inną żeby ją zaprogramować i np. zamiast oryginalnego obrazka z płyty głównej wgrać sobie jakiegoś pingwinka. A teraz brak czasu na takie zabawy chociaż czasami mi się coś zdarzy, i trzeba się pomęczyć przy takim czymś, człowiek się cieszy a później na siebie zły że na pierdoły traci czas ale ta duma jak się uda coś zrobić.



#37 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 07:39

Dzisiaj już nie ma takich zabaw ... czasami człowiek się cieszy z tego , a czasami mu żal ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#38 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 08:02

Mądrego to aż miło posłuchać. Czasem można wrócić do staroci ale trzeba mieć luz i czas żeby się nie wkurzać. 



#39 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 08:12

@fido te czasy minęły i nie wrócą ... OC przez rysowanie ołówkiem lub zamiana kart przez flash biosu ... było mineło . OC CPU po szynie ...

albo nawet te zabawy z taśmami ... master czy slave ? xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#40 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 08:23

Taśmy, zworki, i pojemności dysków po kilkadziesiąt, kilkaset mega bajtów a później kilka giga bajtów a teraz to kalkulatory mają większą moc obliczeniową,ale tak to jest jak rynek się sam napędza, jak producenci sprzętu coś wymyślą to zaraz producenci programów gier itp. coś wymyślą że sprzęt niewystarczający i trzeba kupować nowy i na odwrót.



#41 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 08:37

Tak było ale wlatch 90/00

Teraz sprzet starzeje sie dużo wolniej choć juz nie jest tak dobrze robiony


Użytkownik HAL900 edytował ten post 06 lutego 2018 - 08:38


#42 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 09:46

@fido

Powiem tak bo paczę że tutaj dyskusja dwóch zagorzałych fanboyów xDVEV to tylko amd choćby nawet intel przerastał ryzen o 50% to i tak ryzen lepszy bo nie ma gluta xD , za to HAL podobnie z nvidia i intelem mogę mieć niższą wydajność, ale i tak próbować będzie ci wcisnąć intela lub nvidie xD 

 

To ja powiem tak. Ryzen jest opłacalny dla osób które chodź trochę siedzą w renderingu i chcą mieć procesor do grania. Intel (ten najnowszy) jest już przeznaczony do gier.

Więc powiem tak i5 8600k bierz spokojnie. To że ma gluta to nic z nim nie będzie po prostu będziesz miał trochę wyższe temperatury(których w grach nie oświadczysz bo nie wszyscy żyją benchmarkami) 

Albo poczekaj miesiąc na Ryzen 2 i może coś się zmieni żeryzen 5 2600 będzie dawał radę z i5 8600k ale tego nie wiem

Jednak jak bierzesz kompa teraz to bierz tą i5 :) a będziesz zadowolony 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#43 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 11:46

@fido miło sobie powspominać xD

@akakak123 jak wydali dobre 2500k i 2600k to czy krytykowałem ? nie krytykowałem ... jak 6gen były to krytykowałem ? NIE ... x99 bardzo gorąco polecam , nawet w tym temacie

7gen to byla padaka i lałem na nie złość do woli . amd ? phenomy II lubiłem , FXy to najgorszy złom jaki powstał w ciągu ostatnich 10 lat . I co ? to jest fanbojstwo ? głupkaa szukaj gdzie indziej bo ze mnie nie zrobisz :P

Nie jestem ani za amd ani za intelem ... Byłem za intelem ale się za mocno przejechałem i skończyłem z faworyzowaniem . Amd ryzeny się naprawdę udały i cała branża na tym zyskała . Chcąc mieć spokojne sumienie nie mogę polecać glutków . 

Nvidie i AMD też traktuje na równo ... tak jak RX470 i 480 oraz 570 i 580 były opłacalniejsze od konkurencji nvidii dopuki były w normalnych cenach tak rx560 nigdy nie polecałem bo 1050 nawet była o 25% nieraz szybsza a 1050ti to jeszcze zwiększała przewagę ... 

A że ty dalej nie rozumiesz problemu czym tak naprawdę jest glut mimo wielokrotnych tłumaczeń z mojej strony i nie tylko to tylko uśmieszek politowania się należy :P


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 06 lutego 2018 - 11:49

jlzqhakr0o4c.jpg


#44 fido

fido

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 07 lutego 2018 - 06:25

@_VeV_ tak jak mówisz czasem warto coś powspominać.

Wracając do tematu ja nie mówię że jestem jakim fanatykiem Intela ale od zawsze miałem różne i nigdy nie było z nimi problemów, raz zdarzyło się że miałem jakieś AMD ale to lata temu nie jestem pewien co do oznaczenia ale to chyba był K6. Miałem także karty ATI i nVidia i także z nich byłem i jestem zadowolony ale jakoś z nVidi chyba trochę bardziej. Podglądając internet widzę że większość (przynajmniej mi się tak wydaje) jedzie na nVidi. Co do procesora wiem że ten komp będzie dość mocno katowany na grach więc pozostaje Intel, a jak już trzeba wydać kasę to wolę żeby dołożyć i kupić coś lepszego sprawdzonego no i "grzejnika" ciepła dodatkowego nie potrzebuję ;-) a te "gluty" jak piszecie się grzeją a z doświadczenia wiem że jak coś się grzeje to się w końcu wygrzeje. Już niejednokrotnie miałem do czynienia z tzw. zimnymi lutami a niestety te "gluty" z takim czymś mi się kojarzą. Nie raz musiałem wyrzucić sprzęt warty parę tysięcy Euro bo niestety zła jakość cyny spowodowała uszkodzenie elementu. Taka sytuacja ze zła jakością i stosowania przez Intela nie lutowanych czapek jakoś dziwnie mi się kojarzy z procederem tzw, "postarzaniem produktu" ale to tylko moje odczucie. A więc jeśli się kasa znajdzie i będzie przyzwolenie to i tak będzie Intel lutowany, no chyba, że padną jeszcze jakieś propozycje godne uwagi.



#45 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 lutego 2018 - 07:56

Dobrze ci się kojarzy z planowanym postarzaniem produktu .

jlzqhakr0o4c.jpg


#46 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 07 lutego 2018 - 04:55

Taka sytuacja ze zła jakością i stosowania przez Intela nie lutowanych czapek jakoś dziwnie mi się kojarzy z procederem tzw, "postarzaniem produktu" ale to tylko moje odczucie.

 

Jeszcze z 2 lata temu teżtak myślałem tylko ze sa już 10 letnie cpu intela np dual corei dalej działają jak wdniu zakupu ado tego w każdym zasilaczu mosfet masz połaczony pastą z radiatorem a sa zasilacze nawetz12lertnia gw inic sie z niminie dzije ba ile wzmacniaczy zlat80lata jeszcze .........

 

Teoria teoria a jak widac w praktyce inaczej to wyglada


Użytkownik HAL900 edytował ten post 07 lutego 2018 - 04:55


#47 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 lutego 2018 - 05:08

@HAL900 jak nie chcesz to nie widzisz ... przykładów problemów z glutem na forach setki , jestem jednym z tych osób . Robi problemy ,.. nie widzisz ? otwórz oczy .


jlzqhakr0o4c.jpg


#48 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 07 lutego 2018 - 09:08

Nawet przykład blcaka( kupił przegrzewający się podobno cpu do delidu -7700Ki nie musiał go robic) jest pośrednim dowodem ze to użytkownicy sa problemema niecpu ,sam otwórz oczy......



#49 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 lutego 2018 - 10:00

@HAL900 na takich jak ty nic nie pomoże . jesteś tu tylko dlatego że administracja wyparowała i nie ma się tobą kto zająć .

Są tacy co sami są sobie winni ... ale to mały odsetek .


jlzqhakr0o4c.jpg


#50 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 07 lutego 2018 - 10:09

Ito twój jedyny komentarz możliwy czyli nic 

Polecasz słabsze podzespoły a cały swiat kupuje najnowsze intele czytqaj z miliard ludzi

Wyparować to ty powienieneś na ten discord gdzie siedzi z10 psycholi bo wiele indziej ztakimi poradami nie utrzymasz sie ;)


Użytkownik HAL900 edytował ten post 07 lutego 2018 - 10:09




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL