Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

PROBLEM z FPSami

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stanleyowski

Stanleyowski

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 10:56

Hej wszystkim! Już sam nie wiem gdzie się z tym problemem udać :/ Ostatnim czasem w league of legends miałem zauważalne spadki fps tzn. stałe 60FPS ale czasami spadały one randomowo do 5/10 fps na kilkanaście sekund - jak można się domyślić chciałem coś z tym zrobić, więc przeinstalowałem sterowniki do karty graficznej i przeczyściłem laptopa z zewnątrz (wszystkie kratki) odkurzaczem. Niestety to nie pomogło, a pogorszyło sprawę, bo od tej pory, gdy wchodzę do gry mam to 60 fps, ale gdy pojawiają się potworki spadają do 20, nawet na low detalach i rozdziałce z czarnymi pasami. Oddałem laptopa do serwisu, żeby mi go oczyścili i wymieli pastę, a ja zresetowałem system do fabrycznych, zdefragmentowałem dysk i przeskanowałem dysk (brak bad sectorów) no i niestety dalej nic nie działa, odpaliłem z ciekawości overwatch i tam nawet nie włączając meczu, będąc tylko w menu start wyłącza mi laptopa po minucie około. Zapomniałem dodać jest to 7 letni Acer Aspire, temperatury są w miarę normalne jak dla tak starego modelu około 90 - więc już nie wiem co to może być :( Pożyczę jutro zasilacz od znajomego (może to być wina zasilacza?) Proszę czy jest ktoś kto mi tutaj jest w stanie pomóc. Będę bardzo wdzięczny :)

#2 marcin878787

marcin878787

Advanced Member

• Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 01 luty 2018 - 07:57

1.)Pobierz i zainstaluj Rivatuner Statistics Server LINK [ Pobierz najnowszą wersje ]

2.) Pobierz i zainstaluj hwinfo wybierając odpowiednią wersje bitową dla swojego systemu LINK
          -przed włączeniem gry uruchom Hwinfo ( sensor only ) - > wybierz log start

3.) Następnie zostaw włączone obydwa programy jednocześnie i pograj ok. 20 min.
          -po zakończeniu gry wybierz log stop

Podaj tutaj plik z historią logowania z Hwinfo.
Dostarczysz w ten sposób wiele istotnych informacji zarejestrowanych podczas samej gry.

Ze względów bezpieczeństwa nie używaj konta z pełnymi uprawnieniami administratora. Niezapmnij także o automatycznych aktualizacjach systemu jak i programach.

Na co uważać podczas pobierania i instalowania oprogramowania - > http://www.fixitpc.p...y-na-co-uważać/

Polecam także programy f.lux i DimScreen które niwelują zmęczenie oczu.

#3 Vexer

Vexer

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 09 luty 2018 - 08:58

"temperatury są w miarę normalne jak dla tak starego modelu około 90" - to nie jest normalna temperatura...

Zmiana pasty na jakąś mocniejsza (np. Thermal Grizzly)pomoże znacznie. Pozdrawiam :)

#4 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 6076 postów

Napisano 09 luty 2018 - 10:21

Wyczyścić chłodzenie i zmienić pastę . 90c nie jest normalne .

POTRZEBUJESZ POMOCY ? PISZ PW , Nie odpowiadam na spam

CPU: Intel I5 4670k Cooler: Scythe Mugen 5 PCGH  MOBO: Asrock Fatal1ty B85 Killer  GPU: XFX RX470 RS RAM: Goodram Play 8GB 1600mhz cl11+ HyperXfury 2x4gb 1866mhz  SSD : Samsung 850EVO 250gb HDD: Seagate 1Tb {st1000dm003} HDDv2 Seagate 250gb {st3250310AS} PSU: Seasonic Focus Plus 550w CASE: Corsair 200R

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL