Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

G Skill DDR2 - dobranie drugiej pary do pracy Dual Channel.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuferekczasu

kuferekczasu

Advanced Member

• Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 09:44

Cześć,

posiadam 2x2GB F2-7200CL4D-4GBPI-B 900MHz, wydają się być kozackie, chcę je podkręcić na Abit IP35 Dark Rider (ICH-9R), a potem dobrać druga parę także Dual Channel.

Sęk w tym, że producent nie kwapi się z odpowiedzią, a ja mam dylemat, bo drugą parę ciężko dostać, a z drugiej stronę do mojej 900MHz może pasowac inna nietypowa także z tej samej serii Pi Black, tzn. F2-8000CL5D-4GBPI 1000MHz. Albo dowolna inna para z podobnej seri producenta (ja szukałem z podobnym radiatorem).

Bardzo zachowawcze te wyjaśnienie G Skill. Przy luźnych timingach CL5 każda markowa para powinna działać, ale niekoenicznie mocno się podkręcać.

"

Though we would not suggest to use two memory kits together, you may try the following to run with CL5:

DRAM Frequency:900MHz

DRAM Voltage: 2.0V or 2.1V

CL-Timing: 5-5-5-15 (tCL-tRCD-tRP-tRAS)

Command Rate: 2T

Is there more failure possibility if sticks come from similar series, but not the same as PI or PK etc. or it does not matter?

We would not suggest to use two kits memory together so there is failure possibility when using two kits of memory."

8GB RAM i więcej tu się nie da.

Użytkownik kuferekczasu edytował ten post 12 styczeń 2018 - 09:44

#2 Minecube

Minecube

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:22

Nie musisz brać koniecznie G Skill. Wystarczy, ze weźmiesz kości o tych samych parametrach i nie będzie problemu. W starym kompie przez 5 lat korzystałem z RAMu 2 różnych firm.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sygnaturka%2B2.jpg

#3 kuferekczasu

kuferekczasu

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 10:35

Pytanie jaka druga para tutaj, z opcją podobnych radiatorów, które nie będą się pocić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL