Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 3600zł przeznaczony do gier (obecnie bez GPU) dla losiek92


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 losiek92

losiek92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 05:08

Cześć!

 

Potrzebuję Waszego zdania na temat zestawu który udało mi się skompletować. Interesuje mnie co mógłbym ewentualnie zmienić i przede wszystkim dlaczego

 

1. Zastosowanie komputera: 

  • Gry, Streamowanie (w przyszłości)

2. Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 

  • 3600 zł i ani złotówki więcej

3. Kiedy zamierzasz kupić komputer? 

  • Na dniach.

4. Których części potrzebujesz?: 

  • CPU, MoBo, PSU, RAM, chłodzenie CPU, pasta termoprzewodząca

5. Czy będziesz podkręcać sprzęt? 

  • Tak (aczkolwiek w przyszłości, najwcześniej za rok)

 

6. Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 

  • Acer R231BMID; rozdzielczość FHD. W przyszłości mam zamiar go zmienić na coś znacznie lepszego. 

7. Specjalne wymagania: 

  • dobrze wyglądające MoBo z wifi, oraz łatwym i prostym OC

8. Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? 

  • Obudowę NZXT h440, SSD Samsung Evo 850, HDD Seagate (ST1000DM003), system Win10

9. Własna propozycja zestawu:

10. Inne:

  • ​Potrzebuję pasty termoprzewodzącej która byłaby łatwa w nakładaniu, nie przewodziłaby prądy i nie wchodziłaby w reakcję np. z aluminium. 

Kartę graficzną mam zamiar kupić za jakieś 2 miesiące, celuję w GTX'a 1080. 

Prosiłbym o wstrzymanie się od komentarzy typu "dołóż 300zł a coś tam coś tam.." Również proszę o konkretne uzasadnianie swoich odpowiedzi. 

 

Serdecznie dziękuję za pomoc! 

Pozdrawiam :)



#2 Mis456

Mis456

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 06:06

Chłodzenie zmień na Scythe FUma - znacznie lepsze jest. Zasialcz wystarczy 550W, np. FOcus Plus Gold



#3 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 04:02

Jeśli będziesz już podkręcał procesor to pamiętaj, aby go oskalpować. Najpewniejsze to chyba u vbt pc za 150 zł.

#4 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 02:10

@Neherota i stracić gwarancję ... weź mu takich rzeczy nie proponuj ... jeszcze sobie procesor rozwali ...

 

@losiek92 

Według mnie zestaw spoko 

Zasilacz zostaw taki jaki jest bo tak naprawdę zasilacz działa najlepiej kiedy jest obciążony w 60-50%. Się nie grzeje wtedy i dłużej ci posłuży 

Płyta według mnie przepłacasz , ale tutaj patrzę, że na wygląd poleciałeś jej xD 

Chłodzenie ci starczy spokojnie 

 

A co do skalpowania to jeśli na prawdę procesor podczas grania w gry i streamowania będzie przekraczał 80 stopni to możesz się nad tym zastanawiać, jednak jeśli podczas normalnego użytkowania będzie działał w granicach 60-70 stopni to nic nie skalpuj ... Bo nie sądzę że będziesz steramował benchmarki :) 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 03:48

@akakak123 po 1 VBT daje na to gwarancję , po 2 w wypadku glutków jak dla mnie jest to obowiązkowe . Jak nie skalpujesz to glutków nie kupuj . Czekanie ze skalpowaniem to tylko szkoda dla procesora .


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 03:54

@_VeV_  

Daje gwarancje na to że jak po udanym skalpowaniu coś się zacznie dziać z procesorem (ja swoją i5 4690k musiał po 3 miesiącach wymienić, bo przestał mi działać po prostu) to jak w wypadku tego procesora jak uda się skalpowanie , ale po kilku miesiącach mu procesor padnie bo ma jakąś wadę fabryczną to nie sądzę, że ktokolwiek mu przyjmie procesor na gwarancje . Po drugie black pisał że ma i7 8xxx i mu się ona nie grzeje więc trochę przesadzasz ... 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 04:00

@akakak123 z tegoco wiem to daje gwarancję na usługę więc również odpowiada za ewentualne uszkodzenie z jego winy .

Poza tym myślałem że jesteś mądrzejszy ... Ocenianie glutu po pojedyńczej sztuce mija się z celem . Trzeba wiedzieć co to rozwiązanie realnie oznaczai nie słodzić głupio tylko podawać fakty . A fakt jest taki że glut to planowane postarzanie produktu . Fakt jest taki, że nie ma znaczenia czy dobra czy nie będzie na początku sztuka bo i tak będzie z tym problem prędzej czy później .

https://zapodaj.net/...248b24.jpg.html

http://forum.pclab.p...adniki-i-Pomoc/

http://forum.itpc.ne...ier-dla-nehero/

niech autor poczyta , bo widzę że zaczynasz traktować glut jak lipton , że to żadna wada i olać to ... Jego nie nauczyło i7 4790k co miało ponad 90c po skalpie na wodzie {przez odwlekanie skalpowania załatwił go tak} , wcześniej tak bezmyślnie o glucie nie pisałeś ... więc liczyłem że rozumiesz , a tu widzę że nie . Trzeba tłumaczyć CO TO JEST i NA CO WPŁYWA glut a nie pitolić na bazie czyjejś sztuki . 

Należy też dodać 2 ważne sprawy : przy glucie nawet najlepsze chłodzenie nie pomoże jak się zacznie grzaćORAZ skalp nie jest wieczny i będzie trzeba powtarzać .

Moja sztuka już jest po 2 skalpach i będzie niedługo 3 ... bo już kontroli nad temperaturami NIE MAM . Grzeje się znowu bez opamiętania i to na niziutkim napięciu 1.16V , obniżanie niżej też już nic nie pomaga ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 11 stycznia 2018 - 04:01

jlzqhakr0o4c.jpg


#8 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 11:09

@_VeV_ 

Zrozum jedna rzecz ... Oni dają gwarancję na wypadek uszkodzenia podczas skalpu ... anie , że ci procek po skalpowani po kilku miesiącach padnie z winy fabrycznej . Nikt ci tego nie przyjmie ...

Ale jeśli typek kupuje procesor i trafi na taką sztukę ja dostał blackwhite i będzie nie przekraczać 70stopni to nie będzie problemu żadnego .... 

A jak mu po roku będzie padać procesor od temperatur daje na gwarancje i dostaje nowy z nową gwarancją proste ... 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 11:17

@akakak123 przyjmie xD

Nie mało osób tak próbowało i ani jedna osoba nie pisała że się nie udało . O ile nie zrobisz specjalnie tak że widać rozlany sylikon na procu lub inne ciekawostki to przechodzi bo nie sprawdzają co jest pod IHS i nie wprowadzaj w błąd . Problemu nie będzie teraz , a zwlekając ze skalpem mocno ryzykuje sobie doprowadzi sztukę tak jak lipton że będzie mieć 90c na wodzie ... nadto znam kaby i hassweli które przez odwlekanie skalpu się doigrały ...

Naprawdę zrozum wkońcu , kupujesz glut ? bierz tego konsekwencje na klatę i skalpuj od razu , zrobisz przysługę sobie i następnemu użytkownikowi ... bo dostanie nie zużyty proc .Mało to teraz ivy i hassweli w agonalnym stanie jest na allegro ? i chcesz aby ten proceder trwał ? Nie róbmy kolejnych patologii , intel aż nadto natworzył .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 11 stycznia 2018 - 11:18

jlzqhakr0o4c.jpg


#10 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 12:12

@_VeV_

taaa i7 8xxx od 2miesięcy chyba jest i już problemu no no to nieźle ... 

Rozumiem że intel to chciwa firma , no ale nie głupia :) 


Użytkownik akakak123 edytował ten post 12 stycznia 2018 - 12:13

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 12:16

@akakak123 twierdzisz że nie głupia ? to twierdź dalej ... x299 wybitnie to pokazało , coffe to też katastrofa ale mniejszego kalibru .


jlzqhakr0o4c.jpg


#12 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 04:01

Intel może to nie głupia firma, bo jednak potrafili stworzyć ultra wydajny procesor, lecz są ślepi i wierzą, że glut jest dobrym rozwiązaniem, chciwa to swoją drogą, ale dodatkowo nie czują się aż tak zagrożeni.
Myśle,że jak wszyscy zaczną przechodzić na AMD, oczywiście w sytuacji jak AMD zrobi również ultra wydajny procesor, nie wiele odbiegający od wydajności Intel, to wtedy wybór będzie prosty i Intel się obudzi.
Wszyscy gadają, że Intel ma więcej pieniędzy od AMD, tylko jakoś Intel chyba nie potrafi ich wykorzystywać, nawet do ulepszenia gluta tak, jeśli chcą na nim opierać procesoy, aby skalp był zbędny lub dodatkowo wspierać użytkowników i w ramach gwarancji skalpować je.
Jak dla mnie Intel ma kasę, ale AMD rozum, bo jednak spójrz procesor za prawie 900 zł, ale nie dość, że tani, to jeszcze lutowany i bezproblemowo możesz na nim grać nie gorzej niż na Intelu, a dodatkowo teraz jeszcze wejdą obniżki dla procesorów AMD, więc opłacalność się zwiększy, szczególnie dla osób, które nie mogą wydać aż tak dużo pieniędzy na procesor.

#13 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 10:04

@Nehero może i masz trochę racji ... ale x299 to był pokaz głupoty :

- kaby lake X czyli 4 rdzeniowe proce na HEDT - z tego śmieje się cały świat

-glut w HEDT - też pośmiewisko z siebie zrobili

-Nie podali specyfikacji procesorów przed premierą do producentów i wyszły problemyz przegrzewaniem VRM

-Zaczęli mieszać w połączeniach rdzeni i podsystemie cache i w większości oprogramowania te proce potrafią przegrać z odpowiednikiem na x99 POMIMO wyższych taktowań

-Mniej linii PCI w CPU na platformę profesjonalną niż w poprzednikach ?

 

Czy to jest pokaz mądrości ? bo jak dla mnie głupoty ... desperacka odpowiedź na Threadrippera i tyle .


jlzqhakr0o4c.jpg


#14 losiek92

losiek92

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 08:39

Ok ok, ale nie zapominajcie o mnie Panowie
Czy w takim razie może lepiej zdecydować się na wybór Ryzena? Docelowo brałbym 1700x.

Wysłane z mojego HUAWEI TAG-L21 przy użyciu Tapatalka

#15 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 08:49

ryzen zapewni lepszą rozbudowę ale x99 na tą chwilę jest mocniejsze ... ryzen refresh wychodzi w kwietniu i na 99% skończy już czasy x99 . ale czy chcesz czekać ? To już twoja decyzja . Może być warto .


ryzen to nie proc do 144hz bo kończy się wcześniej chyba że mówimy o bardzo dobrze zoptymalizowanych grach jak doom i wolfenstein 2 czy też esportowcach typu cs-go czy lol .

Aczkolwiek i tak grać się na tym będzie super bo przez to że nie są wykorzystane w pełni jeszcze przez gry to fps jest stabilniejszy bo nie dochodzimy do maximum cpu .

1700x do półprofesjonalnych zadań jak streaming , rendering czy ostrzejszy multitasking to bestia . Aczkolwiek 1700x to tylko 1700 bez chłodzenia boxowego i z podbitym zegarem , taniej jest kupić 1700 + samemu podkrecić bo to ten sam rdzeń i tak czy siak wall jest na 4ghz około i kręcą się w zakresie 3.9-4.1 zależnie od sztuki ...i płyty pod ryzena też są tańsze bo za 550zł kupi taką x370 gaming X od asrocka i więcej ci nie trzeba xD

Spoiler
- to powinieneś obejrzeć na przykład .


Puki co grafiki i tak nie kupisz bo znowu był atak koparek i zrobiła się patologiczna sytuacja jak w wakacje , pewnie dopiero za kilka miesięcy zejdzie ... to może to motywacja do czekania na ryzen refresh ? xD


FG42 (12 stycznia 2018 - 11:28 ):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 12 stycznia 2018 - 11:27

jlzqhakr0o4c.jpg


#16 losiek92

losiek92

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 08:53

Czekać można w nieskończoność tak naprawdę. Powiedz mi lepiej jak wygląda sprawa z podkreceniem takiego Ryzena 1700x? Trzeba go od razu skalpowac, tak jak w przypadku Intela ? Bo nie ukrywam że z tym chciałbym się wstrzymać

Wysłane z mojego HUAWEI TAG-L21 przy użyciu Tapatalka

#17 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 09:10

Absolutnie żadnego skalpowania się nie wykonuje na ryzenie xD

to procesory lutowane i nie dość że nic skalp nie pomoże to i marna szansa że go przeżyje ...

Akurat tu amd nie zrąbało mimo iż mieli okazję skoro intel to robi od lat , mimo wszystko pokazali że są pro konsumennccy .

Podkręcanie wygląda naprawdę prosto . Odpowiednie chłodzenie załatwia temat i jeżeli masz problemy z temperaturami to możliwości są TYLKO 2 : źle zamontowane chłodzenie lub przeginasz z napięciem . Raczej to 2 wątpię bo teraz już jest znacznie mniej ludzi co cisną do samego oporu . te 1.4V to raczej górna granica .Podstawa ryzena to dobrać odpowiedni ram żeby go nie ograniczał bo budowa a dokładniej szyna infinite fabric powoduje mocną zależność od ram .

Tylko czasem nie patrz na jeden z ostatnich filmów liptona co mu wyszło 101c na ryzenie ... takich wyników to ja nawet na boxowym chłodzeniu kręcącryzeny nie widziałem i to używając wyższych niż on napięć także bujda niezła i każdy kto ma ryzena to patrzy na niego w tym momencie z politowaniem . To było żałosne co on odwalił . Ale cóż . Mugen 5 jest do tych cepów zupełnie wystarczający , zapewni niskie temperatury na lata jeżeli będziesz stosował ogarnięte OC z rozsądnymi napięciami . A nie kręcąc sam zdziwisz się jakie to chłodne , bo to dla mnie niebywałe było jak widziałem ryzena 1600 z mugenem 5 i to osiągało w grach 35 stopni na stocku , oczywiście dobrze wentylowana obudowa też swoje robiła ... ale takich temperatur to ja nie widziałem od lat a testowałem różności , nawet celerony . Po oc na 1.3V dalej 58c ? czy to jest dużo ? tyle to ja mam teraz w idle na moim i5 na tym samym mugenie ... 


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 12 stycznia 2018 - 09:16

jlzqhakr0o4c.jpg


#18 losiek92

losiek92

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 09:50

Dzięki Mordeczko, dużo mi rozjaśniłeś w tym temacie :) stworzyłem nową listę zakupową, tylko brakuje mi Ramu i tutaj mam prośbę do Ciebie. Czy mógłbyś mi coś polecić? Szukam czegoś z 3200mhz, aczkolwiek nie wiem co dobrze by współgrało z tym prockiem. 

 

https://www.morele.n.../info/c9995e57/

 

Ze względów estetycznych zmieniłem MOBO (nie mój wybór, moja druga połówka współudziałowiec maczała w tym palce xD), oraz chłodzenie na BQ. Co o tym coolerze sądzisz? Będzie się równie dobrze sprawował co Mugen? 


Użytkownik losiek92 edytował ten post 12 stycznia 2018 - 09:51


#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 10:19

goodram IRDM X / adata xpg z1 3000mghz ... te polecam :]

chłodzenie i płyta tragedia ,

chłodzenie z powodu tragicznej w tej cenie wydajności oraz skopanego montażu am4 obróconego o 90 stopni czyli wentylator ciągnie od grafiki do góry ... będzie koło 15 stopni do tyłu , to bardzo dużo . 

Mugen nie ma realnej konkurencji , jest cryorig h5 ultimate i macho rev B są podobnie wydajne ale oba są większe i zasłaniają1 slot ram przy czym wciąż są głośniejsze od mugena xD

 

a zasilacz starczy ci wersja gold ... nie odczujesz różnicy .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 12 stycznia 2018 - 10:20

jlzqhakr0o4c.jpg


#20 losiek92

losiek92

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 10:33

Dobra, w takim razie zostaję przy Mugen'ie. Tylko jeszcze wyjaśnij mi co jest z tym MOBO nie tak? Domyślam się że pewnie przepłacam, za sam znaczek i ewentualny wygląd.. (jak wyżej wspominałem nie mój wybór xD). Tylko jak wygląda sprawa od strony technicznej? 

Co do zasilacza niestety wersja gold jest już niedostępna, dlatego zdecydowałem się na wersję platinum. 


Użytkownik losiek92 edytował ten post 12 stycznia 2018 - 10:36


#21 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 11:12

przepłacasz za ledy a sekcja zasilania jak w x370 sli plus /gaming pro /gaming plus czyli tańszych o 100/150zł braciach i zauważalnie gorsza od tańszego 100zł prawie x370 gaming X od asrocka + też nieco gorzej od niego wyposażona xD

to jak nie dostępna to trudno ... platinka też super zasilacz tylko przepłacony więc polecam pare dni poczekać i może się pojawi albo napisać do proline - polski dystrybutor seasonica to będą wiedzieć kiedy nowa dostawa .


jlzqhakr0o4c.jpg


#22 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 11:36

@losiek92

Ja mam dal Ciebie taką propozycję na razie :) Poczekaj na Ryzen 2 ma wyjść niby w marcu .

A tak BTW ryzen 7 1700ma kosztowac około 1000zł za kilka dni jak promocje wejdą do sklepu 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#23 losiek92

losiek92

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 12 stycznia 2018 - 11:46

Skąd takie info o promocjach? :>

Wysłane z mojego HUAWEI TAG-L21 przy użyciu Tapatalka

#24 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2018 - 07:34

Już parę dni temu AMD ogłosiło ale jeszcze nie dotarły do Polski .

jlzqhakr0o4c.jpg


#25 losiek92

losiek92

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 11:48

Ogólnie chciałbym podziękować Wam za fachową pomoc.

Ostatecznie wybrałem MOBO od Asusa Pirme x370 Pro, coller - Mugen rev. 5, ram - Corsair Vengeance RGB 16GB 3000mhz (na chwilę obecną bezproblemowo kręcą się do 2933 mhz), zasilacz Focus Sonic 650w platinum. 

 

Temat uważam za zamknięty. 



#26 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 12:03

Skopałeś strasznie z płytą ... No i przepłaciłeś za ram . Ale jak idzie ten ram to ok . Gorzej płyta . Kręcić na niej aż strach bo aktualne biosy są tak skopane że nawet betą bym ich nie nazwał . Podstawy Jak regulacja napięć leżą i kwiczą .

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 20 stycznia 2018 - 12:04

jlzqhakr0o4c.jpg


#27 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 09:37

@_VeV_ A czym ci skalpowali ? Przecież płynny metal się już nie zmienia.



#28 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 10:15

Nie znasz tych proców ... Wytopi wszytko . Z ciekłego metalu zostaje grudkowaty proch przypominający zlepiony popiół a pasta po max 1.5 roku się łuszczy i schodzi płatami jak oparzona skóra .
Na skylake prawdopodobnie tego problemu nie będzie ... Kaby i hasswel to wyjątkowe padalce wadliwe z natury . Może nie każdy ale na tyle duży odsetek by o tym pamiętać i zdecydowanie na nie uważać .

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 20 stycznia 2018 - 10:17

jlzqhakr0o4c.jpg


#29 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 21 stycznia 2018 - 04:00

Już sobie maszynkę do skalpowania wydrukowałem za 2 tygodnie nowy komp przyjdzie i zobaczymy jakie temperatury :)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL